Вирок від 08.09.2023 по справі 607/14294/22

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.09.2023 Справа №607/14294/22

Провадження №1-кп/607/56/2023

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря с/з ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження в залі суду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022130000000112 від 06 травня 2022 про обвинувачення:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Луганськ Луганської області, яка проживає у АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, за участі прокурора ОСОБА_5

захисника-адвоката ОСОБА_6

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022

«Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із

05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022

«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 15.03.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022

«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 21.04.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 17 травня 2022 року № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Законом України від 22.05.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Законом України від 15.08.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено зазначений Указ.

Внаслідок ведення агресивної війни з боку російської федерації проти України, на початку березня 2022 року м. Старобільськ Луганської області захоплено збройними силами російської федерації спільно з незаконними збройними формуваннями так званої «Луганської народної республіки» (далі - «ЛНР»).

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.05.2022 № 100 внесені зміни до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25 квітня 2022 року № 75 та викладено в новій редакції перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 24 травня 2022 року. Згідно зазначеного переліку, Старобільська міська територіальна громада Старобільського району Луганської області, перебуває під тимчасовою окупацією та в оточенні (блокуванні) з боку РФ і незаконних збройних формувань «ЛНР».

У період часу з 24.02.2022 по 27.04.2022, більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим, обвинувачена ОСОБА_4 , будучи громадянкою України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалася приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, з метою переслідування своїх корисних інтересів, а саме, отримання відповідної влади у смт. Мілове Старобільського району Луганської області та відповідно наділенням її функціями начальника незаконного правоохоронного органу «митного поста «Мілове» Державного митного комітету ЛНР», створеного на тимчасово окупованій території, перебуваючи на території смт. Мілове Старобільського району Луганської області, маючи умисел на зайняття посади у незаконному правоохоронному органі та реалізуючи його, вступила у злочинну змову з окупаційними військами Російської Федерації та представниками так званої «ЛНР». Отримавши від останніх пропозицію очолити «митний пост «Мілове» Державного митного комітету ЛНР», в порушення вимог Конституції та Законів України, добровільно, умисно, погодилась на вказану пропозицію.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_4 у період часу з 24.02.2022 по 27.04.2022, більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим, будучи громадянкою України, перебуваючи на території смт. Мілове, Старобільського району, Луганської області, зі своїх особистих мотивів та бажання очолити незаконний правоохоронний орган, погоджуючись на пропозицію представників окупаційної адміністрації держави-агресора Російської Федерації та представників незаконних збройних формувань так званої «ЛНР», умисно, добровільно зайняла посаду начальника «митного поста «Мілове» Державного митного комітету ЛНР», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, де діє окупаційна адміністрації держави-агресора.

Вказаними діями обвинувачена ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення передбачене ч. 7 ст. 111-1 КК України, тобто добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження за клопотанням сторони обвинувачення від 08.02.2023 здійснювався в порядку спеціального судового провадження згідно ухвали Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09.02.2023 за відсутності обвинуваченої ОСОБА_4 (in absentia), котра показань суду не надавала.

Згідно постанови слідчого 2 відділення слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях молодшого лейтенанта юстиції ОСОБА_7 , від 26.07.2022, громадянку України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрювану у вчиненні злочину, передбаченого ч.7 ст. 111-1 КК України було оголошено в розшук.

Дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області від 20.07.2022 адвоката ОСОБА_8 уповноважено у межах процесуальних прав і обов'язків, забезпечити безоплатну вторинну правову допомогу ОСОБА_4 , якому згідно супровідного листа від 20.07.2022 надіслано копію підозри ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42022130000000112 від 06.05.2022.

Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 30.08.2022, надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у даному кримінальному провадженні №42022130000000112 від 06.05.2022.

Дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області від 26.08.2022 адвоката ОСОБА_6 уповноважено у межах процесуальних прав і обов'язків, забезпечити безоплатну вторинну правову допомогу ОСОБА_4 , яка згідно розписки від 17.10.2022 отримала копію обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022130000000112 від 06.05.2022.

При цьому, судом також вживалися заходи для виклику обвинуваченої для забезпечення доступу до правосуддя, у зв'язку із чим на кожне судове засідання остання викликався у порядку ст. 323 КПК України. Повістки про виклик опубліковані у газеті «Урядовий кур'єр», а також на офіційному сайті Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_6 здійснювала активні дії, спрямовані на захист обвинуваченої - приймала участь у допиті свідків та дослідженні доказів, виступала у судових дебатах.

Враховуючи наведене, суд вважає, що стороною обвинувачення та судом вживалися достатні заходи щодо дотримання прав обвинуваченої на захист та доступ до правосуддя, з урахуванням здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження.

Винуватість ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України підтверджується наступними доказами дослідженими в судовому засіданні.

Зокрема, показаннями допитаного в судовому засіданні в режимі відеоконференції свідка ОСОБА_9 , який пояснив, що обвинувачену ОСОБА_4 знає, як особу на прізвище « ОСОБА_10 » з Луганської митниці, де працював з 1993 року. Особисто не знайомі з нею. 24.02.2022 він перебував у м. Києві. Колега з Луганської митниці дізнався та розповів, що ОСОБА_10 (обвинувачена ОСОБА_4 ) призначена на керівну посаду в митному пункті «Мілове» ЛНР.

Показаннями допитаного у судовому засіданні в режимі відеоконференції свідка ОСОБА_11 , який повідомив, щопознайомився з обвинуваченою ОСОБА_4 на митному пості. Після подій 24.02.2022 він виїхав з окупованої території, однак його товариш - колишній начальник, повідомив, що співробітники ЛНР пропонували роботу та ОСОБА_4 призначена на посаду начальника митного поста «Мілове» ЛНР.

Також, показаннями допитаного в судовому засіданні в режимі відеоконференції свідка ОСОБА_12 , який повідомив, що 27.04.2022 від співробітників дізнався, що на митному посту «Мілове» ЛНР працює керівником ОСОБА_4 - обвинувачена у справі, з якою він був знайомий, оскільки разом працювали у митних органах Луганської області. Він працював начальником Луганської митниці. Бачив її зображення на фотознімках у соцмережах. Контакт зазначено під прізвищем « ОСОБА_10 ». Зазначив, що ОСОБА_4 працювала у митних органах до 2003 року та була звільнена з «дискредитуючих обставин». Після одруження змінила прізвище з « ОСОБА_10 » на «Комарову» Пункт «Мілове» Луганської митниці - це невеликий пункт пропуску, зі штатом до 30 чоловік що контролює переміщення громадян та товарів через митний кордон. Може також описати обвинувачену ОСОБА_4 за зовнішніми ознаками, а саме невисокого зросту, круглолиця, з довжиною волосся по плечі, світлого кольору. Може її впізнати. Окрім цього, зазначив, що пункт «Мілове» на тимчасово окупованій території ЛНР був відкритий в кінці квітня 2022 року, який очолила ОСОБА_4 . Остання працювала у митних органах окупованої влади з 2014 року добровільно та працівники, які мали намір покинути окуповану територію могли це зробити, вона ж не бажала покидати ЛНР та продовжувала працювати. Обвинувачена ОСОБА_4 не бажала виїжджати та не робила спроби для цього, продовжуючи добровільно тривалий період працювати на окупованій території та на окупаційну владу митного комітету ЛНР.

Окрім показань свідків, винуватість ОСОБА_4 підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, а саме:

- витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, № 42022130000000112 від 06.05.2022, з викладу обставин якого вбачається, що відомості внесено за ч. 7 ст. 111-1 КК України за фактом добровільного зайняття громадянкою України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 посади начальника «т.зв. таможенного поста «Меловое» Государственного таможенного комитета ЛНР» в незаконному правоохоронному органі створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, на підставі повідомлення заступника начальника 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 04.05.2022, зі змісту якого вбачається, що отримана інформація щодо протиправної діяльності громадянки України ОСОБА_4 , яка полягає у тому, що остання у період воєнного стану та проведення заходів з відбиття збройної агресії збройних сил російської федерації, перебуваючи на окупованій території Луганської області, добровільно погодилася співпрацювати з представниками окупаційної влади рф шляхом виконання з 27.04.2022 організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на посаді начальника т.зв. «таможенного поста «Меловое» Государственного таможенного комитета ЛНР»;

- відомостями, що містяться у постанові заступника генерального прокурора від 10.08.2022 про доручення здійснення досудового розслідування кримінального провадження №42022130000000112 від 06.05.2022 слідчому відділу УСБУ в Тернопільській області;

- матеріалами виконання доручення Луганської обласної прокуратури № 09/2-112 від 06.05.2022, за підписом заступника начальника ГВ ЗНД ІНФОРМАЦІЯ_3 від 20.05.2022, зокрема відомостями, що містяться у протоколі огляду інтернет-сторінки від 17.05.2022 м. Олександрія Кіровоградської області, згідно якого проведено огляд інформації розміщеної у мережі Інтернет на офіційному сайті т.зв. «государственного таможенного кимитета ЛНР», де виявлено публікацію « ІНФОРМАЦІЯ_4 осуществлять таможенний контроль в пунктах пропуска «Меловоє», «Просяное», «Танюшевка»» (знімок екрану комп'ютера №1), створено посилання у вигляді QR коду. Також у вказаній публікації вказано те, що ОСОБА_13 , як начальник посту «Мілове» надає відповідні роз'яснення, виконуючи свої обов'язки як керівника (знімок екрану № 2). Розміщене фото особового складу МП «Мілове» на чолі із ОСОБА_4 (знімок екрану № 3). Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 12.07.2022 інформації, яка розміщена на сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_5 , де виявлено публікацію ІНФОРМАЦІЯ_6 (знімок екрана додано). Створено посилання у вигляді QR коду. Виявлено публікацію «На освобожденных территориях Луганской Народной Республики гордо реет Знамя Победы» та збережено знімки екрану на яких зображено співробітників митних постів, зокрема «Мілове», які вітають жителів республіки та гостей з «Днем Победы». На фото зображені працівники митного посту, що одягнуті у службову форму «ГТК ЛНР» та стоять на фоні будівлі із табличкою з написом «Таможенный пост Меловое». На фото серед вказаних осіб друга жінка зліва, ідентифікована за зовнішніми ознаками, як ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 12.07.2022 інформації, яка розміщена на сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_5 , де виявлено публікацію ІНФОРМАЦІЯ_6 (знімок екрана додано). Створено посилання у вигляді QR коду. Виявлено також публікацію «Сотрудники таможенного поста «Меловое» поздравляют всех с Днем Республики! Желают всем нам мира и добра». Виявлено фото на якому зображено співробітників митного посту «Мілове» (знімок екрану додано) на якому друга жінка справа, яка одягнена у службову форму співробітників «ГТК ЛНР» ідентифікована за зовнішніми ознаками, як ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 12.07.2022 інформації яка розміщена на сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_5 ://главалнр.рф, де виявлено публікацію під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (знімок екрана додано). Створено посилання у вигляді QR коду. Виявлено сторінку з назвою «Банк документів», введено реєстраційний номер «УГ-125/22», де міститься « ІНФОРМАЦІЯ_8 »» від ІНФОРМАЦІЯ_9 . (Знімки екранів збережено). Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 15.07.2022 інформації, яка розміщена на сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_10 /, де виявлено публікацію щодо інформації Луганського інформаційного центру, а саме «адміністрації глави ЛНР» (знімки екрану додано).Створено посилання у вигляді QR коду. Зазначено повідомленняадміністрації голови ЛНР зокрема: «Администрация ІНФОРМАЦІЯ_11 по адресу: поселок городского типа (пгт) АДРЕСА_2 » із зазначенням інформації щодо виконувача обов'язків першого заступника голови адміністрації ОСОБА_14 . Оглядом підтверджено факт створення та функціонування незаконного органу влади на території ІНФОРМАЦІЯ_12 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (додано копію указу від 03.03.2022);

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 19.05.2022 інформації, яка розміщена за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_10 /, де виявлено публікацію з відеозаписом (знімок екрана додано). Створено посилання у вигляді QR коду. Зокрема публікація з наступною новиною « ІНФОРМАЦІЯ_14 на ПП «Меловое», «Просяное», «Танюшевка»», яка розміщена 27.04.2022 із розповіддю щодо візиту на пропускний пост «Мілове» голови ГТК ОСОБА_15 і важливість відкриття в звільнених районах ЛНР прикордонних постів для логістики та забезпечення, економії транспортних витрат та часу. Міститься також коментар керівника митного поста «Мілове» ОСОБА_16 , яка зазначила щодо діяльності підвідомчого їй міждержавного митного посту для переміщення товарів і транспортних засобів громадян країн, що межують, а саме «Росии и ЛНР». Зазначені також коментарі мешканців селища та працівників пункту «Мілове» щодо діяльності пункту пропуску з рф. Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 20.07.2022 інформації, яка розміщена на Інтернет сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_15 де виявлено сторінку під назвою: « ОСОБА_17 » (знімок екрана додано). Створено посилання у вигляді QR коду. Виявлено вкладку «Законодавство» та вкладки «Постановления Совмина», «Постановления совета министров ЛНР», де віднайдено документ - Положення про Державний митний комітет ЛНР. Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- відомостями, що містяться у протоколі огляду від 25.07.2022 інформації, яка розміщена на Інтернет сайті за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_16 , де виявлено публікацію під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_17 ». Створено посилання у вигляді QR коду. У поблікації міститься інформація щодо населиних пунктів Мілове та ОСОБА_18 , які зайняті російськими воєнними та звільнені від української влади. Таким чином в ході огляду підтверджено факт окупації смт. Мілове Луганської області. Проведено збереження даних сторінки із зазначенням відповідного посилання;

- висновком експерта № 132 портретної експертизи від 13.09.2022 згідно якого зображення особи жіночої статі на фотознімку, що міститься на оптичному диску марки «Verbatim» типу DVD+R у папці «Фото» в електронному файлі під назвою «1» (особа, яка стоїть третьою, якщо брати за початок відліку особу, яка знаходиться зліва), придатне для портретного ідентифікаційного дослідження за ознаками зовнішності. На фотознімку, що міститься на оптичному диску марки «Verbatim» типу DVD+R у папці «Фото» в електронному файлі під назвою «1» (особа, яка стоїть третьою, якщо брати за початок відліку особу, яка знаходиться зліва) та на фотознімку громадянки України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який наданий на дослідження в якості порівняльного матеріалу, зображена одна й та сама особа. Зображення особи жіночої статі на фотознімку, що міститься на оптичному диску марки «ESPERANZA» типу DVD+R у папці «Фото» в електронному файлі під назвою «1» (особа, яка стоїть п'ятою, якщо брати за початок відліку особу, яка знаходиться зліва), придатне для портретного ідентифікаційного дослідження за ознаками зовнішності. На фотознімку, що міститься на оптичному диску марки «ESPERANZA» типу DVD+R у папці «Фото» в електронному файлі під назвою «1» (особа, яка стоїть п'ятою, якщо брати за початок відліку особу, яка знаходиться зліва) та на фотознімку громадянки України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який наданий на дослідження в якості порівняльного матеріалу, зображена одна й та сама особа.

Таким чином, з врахуванням показань свідків та досліджених в судовому засіданні доказів, які є взаємоузгодженими, суд приходить до переконання про доведеність винуватості ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, та кваліфікує її дії за ч.7 ст. 111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

При цьому суд не приймає до уваги та оцінює критично доводи захисника обвинуваченої - адвоката ОСОБА_19 стосовно недоведеності добровільного зайняття посади обвинуваченою, що спростовується показаннями свідків та матеріалами кримінального провадження, за відсутності будь яких ознак незгоди чи небажання, відмови виконувати свої повноваження на посаді керівника митного посту із використанням форми, веденням відповідної публічної діяльності, відзначення заходів. Також, захисник вважає невірною кваліфікацію дій обвинуваченої ОСОБА_4 за ч. 7 ст. 111-1 КК України, оскільки митний орган очолюваний обвинуваченою не відноситься до правоохоронного органу, вважає, що дії підзахисної повинні бути кваліфіковані за ч. 5 вказаної статті.

Так, митні органи здійснюють діяльність, яка має управлінський, організуючий, виконавський, контрольний, розпорядчий та правоохоронний характер. Ця універсальна та водночас специфічна діяльність здійснюється у чітко визначеній сфері - сфері митно-правового регулювання суспільних відносин.

Основною ознакою поняття правоохоронного органу є його функціональне призначення - визначений напрям діяльності, завдання, компетенція та володіння спеціаль- ними повноваженнями з метою охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Вказані відомості узгоджуються із нормами ЗУ «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», згідно якого правоохоронними є органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Зокрема, Митним кодексом України передбачено, що митні пости відносяться до митних органів. Також, митний контроль - сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку (ст.4 цього Кодексу).

Отже, суд вважає, що позиція захисника спростовується наявними у матеріалах письмовими доказами та нормами Закону, а саме доведено, що громадянка України ОСОБА_4 (паспорт серії НОМЕР_1 ) добровільно зайняла посаду у незаконному правоохоронному органі митному пості «Мілове» Державного митного комітету ЛНР, що діяв на тимчасово окупованій території (ЛНР), тому винна у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України та підлягає покаранню.

При цьому, суд враховує вимоги ч. 2 ст. 61 Конституції України про те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер і те, що відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Таким чином, при призначенні покарання ОСОБА_4 , суд відповідно до вимог ст.ст. 65-67 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, конкретні обставини справи, відомості про особу винної, яка несудима, має постійне зареєстроване місце проживання, і те, що кримінальне правопорушення вчинене проти основ національної безпеки України, відсутність обставин, які обтяжують чи пом'якшують покарання, а тому вважає, що обвинуваченій слід призначити покарання у максимальному розмірі, що передбачений санкцією статті та з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послугина строк визначений санкцією статті з конфіскацією усього належного їй майна (зокрема, згідно ухвали слідчого судді від 07.10.2022 справа № 607/13677/22 накладено арешт на 1/3 частину квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить обвинуваченій на праві спільної часткової власності).

Суд вважає, що саме така міра покарання буде законною, обґрунтованою, справедливою, відповідатиме не тільки тяжкості й характеру вчиненого кримінального правопорушення, обставинам кримінального провадження, але й особі обвинуваченої та меті покарання.

У кримінальному провадженні є процесуальні витрати за проведення портретної експертизи № 132 від 13.09.2022 в сумі 5285,56 грн., які суд вважає, підлягають стягненню з обвинуваченої ОСОБА_4 , в користь держави, оскільки такі витрати виникли при проведенні експертизи в межах даного кримінального провадження.

Керуючись наведеним, а також ст.ст. 370, 373, 374 КПК України , суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначити їй за даним кримінальним правопорушенням покарання у виді позбавлення волі строком на 15(п'ятнадцять) років з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.

Строк відбуття основного покарання ОСОБА_4 слід рахувати з моменту її затримання та фактичного відбування покарання.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги, слід рахувати з моменту відбуття основного покарання.

Стягнути з ОСОБА_4 процесуальні витрати за проведення портретної експертизи від 13.09.2022 № 132 в сумі 5285, 56 грн. (п'ять тисяч двісті вісімдесят п'ять гривень п'ятдесят шість копійок) в користь держави.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити захиснику обвинуваченій та прокурору, а також надіслати обвинуваченій за останнім відомим місцем її проживання.

Головуючий суддяОСОБА_1