Справа № 357/14185/18
1-в/357/498/23
УХВАЛА
19.09.2023 м. Біла Церква
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду № 1 м. Біла Церква матеріали справи за поданням начальника Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, працюючого на ТОВ «Білоцерківський хлібокомбінат» на посаді вантажника-експедитора, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 1) 26.04.2010 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 1700 гривень. 2) 23.03.2010 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді п'яти років позбавлення волі, звільнений умовно-достроково 26.09.2014. 3) 01.02.2019 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді п'яти років позбавлення волі,
за участю особи, відносно якої вирішується питання щодо встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 , дільничного офіцера Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області: ОСОБА_5 ,
УСТАНОВИВ:
Начальник Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 на один рік, у зв'язку з тим, що останній перебуваючи під профілактичним наглядом, як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, висновків для себе не зробив і на шлях виправлення не став, неодноразово допускав вчинення адміністративних правопорушень, за що був двічі притягнутий до адміністративної відповідальності, на профілактичні заходи з боку працівників національної поліції не реагує, а тому потребує контролю з боку працівників національної поліції.
В судовому дільничний офіцер Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області ОСОБА_5 подання підтримав та просив задовольнити.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Заслухавши доводи дільничного офіцера Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області та пояснення особи, відносно якої вирішується питання щодо встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно п. а ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Так, згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
В судовому засідання встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий: 1) 26.04.2010 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 1700 гривень. 2) 23.03.2010 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді п'яти років позбавлення волі, звільнений умовно-достроково 26.09.2014. 3) 01.02.2019 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді п'яти років позбавлення волі.
18.04.2022 ОСОБА_4 був звільнений з місць позбавлення волі умовно- достроково на 1 рік 6 місяців 6 днів з місць позбавлення волі і прибув до місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та став на облік до Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області.
Перебуваючи на обліку як особа яка формально підпадає під встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 двічі притягувався до адміністративної відповідальності.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_4 судимий за тяжкі злочини, після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративних стягнень, що свідчить про систематичність та не бажання ОСОБА_4 ставати на шлях виправлення, суд вважає, що останній залишається суспільно небезпечним і потребує контролю з боку органу поліції, в зв'язку з чим подання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтями 369-372, 395, 539 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік з наступними обмеженнями:
1. Зобов'язати прибувати в період нагляду один раз на місяць кожного місяця до Білоцерківського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Київській області за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Привокзальна, 3-а, у період часу з 09.00 год. по 11.00 год. (дні тижня визначаються органом Національної поліції).
2. Заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив.
3. Заборонити залишати своє місце проживання щоденно, в період часу з 22:00 год. до 05.00 год. наступного дня.
Контроль за виконанням даної ухвали доручити Білоцерківському районному управлінню поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд, протягом 7 діб.
СуддяОСОБА_1