Постанова від 20.09.2023 по справі 293/1130/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №293/1130/23

Провадження № 3/293/821/2023

20 вересня 2023 рокусмт Черняхів

Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Збаражський Олег Миколайович, розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №739555 від 21.07.2023 встановлено, що 09.07.2023 близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці в смт Черняхів по вул. Ю.Мовчана на кооперативному ринку ображав словами нецензурної лайки ОСОБА_2 , за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №846623 від 22.07.2023 встановлено, що 21.07.2023 близько 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 , в АДРЕСА_2 , чіплявся до громадянки ОСОБА_2 , ображав, погрожував фізичною розправою, розкидав з прилавка овочі, тощо, внаслідок чого порушував громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №846648 від 22.07.2023 встановлено, що 22.07.2023 близько 08 год. 55 хв. за адресою АДРЕСА_3 на території ринку ОСОБА_1 ображав ОСОБА_2 словами нецензурної лайки, погрожував фізичною розправою, внаслідок чого порушував громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП.

Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 24.07.2023 вищевказані адміністративні матеріали розподілені для розгляду судді Збаражському О.М.

Відповідно до вимог п.6 Розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 №814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.

Таким чином, суд вважає за доцільне об'єднати в одне провадження матеріали справ №293/1130/23, №293/1131/23 та №293/1132/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, так як вони складені відносно однієї і тієї ж особи.

В судові засідання 28.07.2023 та 20.09.2023 ОСОБА_1 не прибув, про дату і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому порядку, у відповідності до вимог ст. 277-2 КУпАП, зокрема шляхом направлення судової повістки про виклик до суду через додаток «Viber» на номер телефону, вказаного ОСОБА_1 в протоколах про адміністративні правопорушення, що підтверджується довідкою про доставку повідомлення (а.с. 20).

При цьому суд бере до уваги, що ОСОБА_1 достеменно знав про складення відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП та розгляд його судом, про що свідчать його підписи у протоколах про адміністративні правопорушення.

Керуючись ст.268 КУпАП, суддя вважає можливим справу розглянути в його відсутності.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.

Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться у межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно поданих до суду протоколів про адміністративне правопорушення серії №739555 від 21.07.2023 ВАВ №846623 від 22.07.2023 ВАВ №846648 від 22.07.2023, встановлено, 09.07.2023 близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці в смт Черняхів по вул. Ю.Мовчана на кооперативному ринку ображав словами нецензурної лайки ОСОБА_2 , за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП; 21.07.2023 близько 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 , в АДРЕСА_2 , чіплявся до громадянки ОСОБА_2 , ображав її, погрожував фізичною розправою, розкидав з прилавка овочі, тощо, внаслідок чого порушував громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП; 22.07.2023 близько 08 год. 55 хв. за адресою АДРЕСА_3 , на території ринку ОСОБА_1 ображав ОСОБА_2 словами нецензурної лайки, погрожував фізичною розправою, внаслідок чого порушував громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП.

Відповідно до диспозиції ст. 173 КУпАП дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.

Дрібне хуліганство характеризується умислом, тобто особа, яка здійснює дрібне хуліганство, розуміє, усвідомлює, що своїми діями вона порушує громадський порядок і бажає або свідомо допускає прояв неповаги до суспільства.

З суб'єктивної сторони хуліганські дії характеризуються умисною формою вини та мотивом явної неповаги до суспільства.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії №739555 від 21.07.2023 ВАВ №846623 від 22.07.2023 ВАВ №846648 від 22.07.2023 (а.с.2,9,14), протоколами прийняття заяв про кримінальне правопорушення та іншу подію (а.с.3,15) письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 (а.с.4,11,16) та письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 5).

Таким чином, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП, його вина є доведеною.

Згідно ст.34 КУпАП, обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративні правопорушення судом не встановлено.

Відповідно до ст.35 КУпАП, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбаченого ст.173 КУпАП, у виді штрафу, оскільки вказане стягнення буде достатньою та необхідною мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень та повністю відповідатиме меті його застосування.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 283-285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення №293/1130/23, №293/1131/23 та №293/1132/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП. Об'єднаній справі про адміністративні правопорушення присвоїти єдиний унікальний номер судової справи № 293/1130/23.

Визнати винуватим ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп.

Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.

Суддя Олег ЗБАРАЖСЬКИЙ