ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2023 року Справа № 280/4407/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Батрак І.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Запорізькій області (далі - ГУ ДПС у Запорізькій області, позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1 , відповідач), в якому просить про стягнення з відповідача податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 12541,70 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України) та зазначає, що згідно з обліковою карткою платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати у встановлені законодавством строки узгоджених сум податкового зобов'язання з єдиного податку, за основним платежем за період з червень-грудень 2019 року в сумі 5842,20 грн., за період січень-березень 2020 року в сумі 2833,80 грн. та донарахованої контролюючим органом за результатом перевірок у розмірі 3865,70 грн. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачено. На час розгляду справи у суді заборгованість відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 12541,70 грн.
Ухвалою судді від 26.06.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами в порядку, визначеному статтею 262 КАС України. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Відзив на позовну заяву на адресу суду від відповідача не надходив.
На підставі частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою-підприємцем 09.04.2019, Номер запису: 21030000000101819.
09.04.2019 відповідач звернувся до контролюючого органу із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування з проханням перевести його на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01 травня 2019 року.
Згідно з обліковою карткою платника єдиного податку нарахування єдиного податку протягом червня-грудня 2019 року здійснювалось за ставкою 834,60 грн. на місяць (20% від мінімальної заробітної плати, яка була затверджена відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»), протягом січня-березня 2020 року нарахування здійснювалось за ставкою 944,60 грн. на місяць (20% від мінімальної заробітної плати, яка була затверджена відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).
Фахівцем ГУ ДФС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з питання своєчасності сплати, за результатами якої було складено відповідний Акт від 25.07.2019 №2929/08-01-50-07/ НОМЕР_1 , у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 295.1 ст. 295 ПК України в частині порушення термінів сплати єдиного податку з фізичних осіб. Вказаний акт надсилався на адресу відповідача 26.07.2019. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
На підставі встановленого актом камеральної перевірки порушення ГУ ДПС у Запорізькій області було складене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0122255007 від 12.09.2019, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб, сплаченого із затримкою у сумі 834,60 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення разом із розрахунком штрафних санкцій було надіслане на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням 13.09.2019. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Фахівцем ГУ ДПС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з питання своєчасності сплати, за результатами якої було складено відповідний Акт від 24.10.2019 №550/08-01-50-05/2891316135, у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 295.1 ст. 295 ПК України в частині порушення термінів сплати єдиного податку з фізичних осіб. Вказаний акт надсилався на адресу відповідача 25.10.2019. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
На підставі встановленого актом камеральної перевірки порушення ГУ ДПС у Запорізькій області було складене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0165795005 від 11.12.2019, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб, сплаченого із затримкою у сумі 1251,90 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення разом із розрахунком штрафних санкцій було надіслане на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням 11.12.2019. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Фахівцем ГУ ДПС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з питання своєчасності сплати, за результатами якої було складено відповідний Акт від 28.11.2019 №980/08-01-50-05/2891316135, у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 295.1 ст. 295 ПК України в частині порушення термінів сплати єдиного податку з фізичних осіб. Вказаний акт надсилався на адресу відповідача 29.11.2019. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
На підставі встановленого актом камеральної перевірки порушення ГУ ДПС у Запорізькій області було складене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0006935005 від 21.01.2020, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб, сплаченого із затримкою у сумі 470,30 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення разом із розрахунком штрафних санкцій було надіслане на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням 21.01.2020. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Фахівцем ГУ ДПС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з питання своєчасності сплати, за результатами якої було складено відповідний Акт від 30.01.2020 №458/08-01-50-05/2891316135, у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 295.1 ст. 295 ПК України в частині порушення термінів сплати єдиного податку з фізичних осіб. Вказаний акт надсилався на адресу відповідача 31.01.2020. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
На підставі встановленого актом камеральної перевірки порушення ГУ ДПС у Запорізькій області було складене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0028655005 від 05.03.2020, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб, сплаченого із затримкою у сумі 889,60 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення разом із розрахунком штрафних санкцій було надіслане на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням 05.03.2020. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Фахівцем ГУ ДПС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з питання своєчасності сплати, за результатами якої було складено відповідний Акт від 27.02.2020 №1600/08-01-50-05/2891316135, у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 295.1 ст. 295 ПК України в частині порушення термінів сплати єдиного податку з фізичних осіб. Вказаний акт надсилався на адресу відповідача 27.02.2020. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
На підставі встановленого актом камеральної перевірки порушення ГУ ДПС у Запорізькій області було складене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0043365005 від 09.04.2020, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб, сплаченого із затримкою у сумі 472,30 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення разом із розрахунком штрафних санкцій було надіслане на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням 10.04.2020. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Згідно із даними облікової картки платника податків у відповідача станом на 31.12.2022 наявна заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 12541,70 грн.
Контролюючим органом вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме 06.03.2020 на адресу відповідача направлена податкова вимога від 05.03.2020 №8564-50/829 на суму 10235,20 грн. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.
Зважаючи на несплату відповідачем у добровільному порядку узгодженого зобов'язання в установлені законодавством строки ГУ ДПС у Запорізькій області звернулась із даним адміністративним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У силу п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Податковим кодексом, законами з питань митної справи.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою (п. 291.3 ст. 291 ПК України).
Згідно з п. 293.1 ст. 293 ПК України ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Пунктом 293.2 ст. 293 ПК України передбачено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 295.1, п. 295.2 ст. 295 ПК України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені п. 12.3.4 п. 12.3 ст.12 цього Кодексу.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість у розмірі 8676,00 грн. виникла в результаті несплати відповідачем податкового зобов'язання за період з червня по грудень 2019 року в сумі 5842,20 грн., за період з січня по березень 2020 року в сумі 2833,80 грн. Зазначені зобов'язання нараховані на підставі заяви відповідача від 09.04.2019 про застосування спрощеної системи оподаткування.
Підпунктом 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
При цьому, згідно із п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст. 57 ПК України).
Відповідно до п. 58.2 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Пунктом 42.2 ст.42 ПК України передбачено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Із матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначені суми штрафу з єдиного податку з фізичних осіб у загальному розмірі 3865,70 грн., надсилались на адресу відповідача у порядку, визначеному ст. 42 ПК України. Указані рішення відповідачем ні у адміністративному, ні у судовому порядку оскаржені не були, а отже суми визначеного податкового зобов'язання є узгодженими, доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Із матеріалів справи вбачається, що 06.03.2020 на адресу відповідача направлена податкова вимога від 05.03.2020 №8564-50/829 на суму 10235,20 грн. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків. Враховуючи положення п. 42.2 ст. 42 ПК України, вказана податкова вимога вважається врученою відповідачу належним чином.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Суму податкового боргу відповідачем повністю погашено не було, у зв'язку із чим податкова вимога повторно не надсилалась.
За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Отже, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 87.11 ст. 87 ПК України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до п. 95.1 - 95.2 ст. 95 ПК контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
На момент розгляду справи в суді заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 12541,70 грн. відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав. Проти позову відповідач не заперечив, доводи позивача не спростував.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки відповідно до приписів ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 12541,70 грн. (дванадцять тисяч п'ятсот сорок одна гривня 70 копійок), які зарахувати на р/р UA968999980314000699000008479, код платежу 18050400, отримувач ГУК у Зап. обл./ТГ м. Запоріжжя/18050400, код отримувача 37941997, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя І.В. Батрак