ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/8188/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/8188/23 за позовом ОСОБА_1 до Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
16.06.2023 адвокат Юхимович Світлана Андріївна, здійснюючи представництво інтересів позивача ОСОБА_1 , звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області (надалі - відповідач, Оржицька селищна рада), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення 27 позачергової сесії 8 скликання Оржицької селищної ради від 04.05.2023 №30 "Про розгляд заяви ОСОБА_1 " та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) від 11.04.2023, надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) у розмірі 5,64 умовних кадастрових гектара згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Оржицької селищної ради.
В якості підстави для звернення до суду заявниця вказує на неправомірну, як на її думку, поведінку відповідача, що перешкоджає в отриманні у власність земельної ділянки, право на яку позивач має як колишній член колективного сільськогосподарського підприємства за рішенням суду. Зауважує, що в даному випадку позивач реалізовував право в порядку статті 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" щодо виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), а не щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, а отже порядок надання уповноваженим органом дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) не є ідентичним з порядком надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вимоги якого встановлюються статтею 118 Земельного кодексу України.
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 26.06.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
18.07.2023 до суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач висловив свої заперечення проти задоволення позову з підстав правомірності оскаржуваного рішення за фактом ненадання позивачем графічних матеріалів з нанесенням бажаного місця розташування земельної ділянки. Вказує, що земельні ділянки, сформовані з невитребуваних земельних часток (паїв), селищна рада не має права передавати у власність, а щодо земель запасу, то вони перебувають у користуванні інших осіб. Тому у зв'язку з відсутністю у позивача погодження землекористувача (відповідно до ч. 6 ст. 118 ЗК України) така земельна частка (пай) не може бути виділена в натурі (на місцевості). Тож позивач має право звернутися до Оржицької селищної ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність з дотриманням норм Земельного кодексу України, зокрема частин 6, 7 статті 118 Земельного кодексу України (а.с. 26-27).
Відповідь на відзив, що надійшла до суду 25.07.2023, за змістом є аналогічною позовній заяві. При цьому заявник додає, що саме на селищну раду відповідно до ст. 5 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" покладено повноваження, зокрема, розглядати заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок, приймати рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості). Крім того, органи місцевого самоврядування мають право тимчасово розпоряджатися землями, які належали до колективної власності, шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них, а з 2025 року - звертатись до суду із заявою про передачу їх до комунальної власності в порядку визнання майна безхазяйним (а.с. 29-31).
Правом на подачу заперечень відповідач не скористався.
Розгляд справи, відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020 у справі №543/1314/19, яке набрало законної сили 10.04.2020, за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано право на земельну частку (пай), як членом колишнього КСП "Яблуневе", село Яблуневе, Оржицького району, Полтавської області, в розмірі 5,64 умовних кадастрових гектарів (а.с. 9-11).
Позивач у позові зазначає, що маючи намір виділити земельну частку (пай) у натурі (на місцевості) у порядку ст. 1 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", він неодноразово звертався до Оржицької селищної ради з відповідними заявами, але отримував відмови у їх задоволенні.
Так, 17.03.2023 позивач подав заяву до Оржицької селищної ради про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) в розмірі 5,64 умовних кадастрових гектари згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області (а.с. 12).
До заяви позивач додав копію рішення Оржицького районного суду; паспорт громадянина України; довідку платника податків; копію державного акту на право колективної власності.
Рішенням 26 сесії Оржицької селищної ради 8 скликання від 12.04.2023 № 64 було відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 у зв'язку з невідповідністю поданих документів вимогам, визначеним частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України та частиною першою статті 50 Закону України "Про землеустрій", а саме: відсутні графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, та невірно вказаний вид документації із землеустрою (а.с. 12 зі звороту).
Врахувавши рекомендації Оржицької селищної ради, позивач подав заяву від 11.04.2023 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розміром 5,64 умовних кадастрових гектарів, як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) в розмірі 5,64 умовних кадастрових гектарів згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області (а.с. 13).
Проте, рішенням 27 позачергової сесії Оржицької селищної ради 8 скликання №30 від 04.05.2023 відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 5,64 умовних кадастрових гектарів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (згідно з КВЦПЗ-01.01) на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області у зв'язку з невідповідністю поданих документів вимогам, визначеним частинами 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України, а саме: відсутні графічні матеріали з нанесенням бажаного місця розташування земельної ділянки (а.с. 13).
Позивач вважає рішення 27 позачергової сесії Оржицької селищної ради 8 скликання №30 від 04.05.2023 "Про розгляд заяви ОСОБА_1 " протиправним, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до приписів статті 12 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України), до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб.
Згідно з пунктом 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Нормами статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Частинами першою, другою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до положень частин першої, другої статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Відповідно до частин шостої та сьомої статті 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Таким чином, частина сьома статті 118 ЗК України визначає вичерпний перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах безоплатної приватизації, при цьому зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.
Так, позивач звернувся до відповідача із заявою про надання йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розміром 5,64 умовних кадастрових гектарів як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) в розмірі 5,64 умовних кадастровий гектарів згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради.
Відмовляючи позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 5,64 умовних кадастрових гектарів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідач виходив з невідповідності поданих документів вимогам, визначеним частинами 6, 7 статті 118 Земельного кодексу України, з огляду на обставини відсутності графічних матеріалів з нанесенням бажаного місця розташування земельної ділянки.
Між тим, підстави та особливості виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам Земельним кодексом України не врегульовано.
Пунктом 1 Указу Президента України від 08.08.1995 №720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" (далі - Указ №720/95), з метою забезпечення реалізації невідкладних заходів щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва та відповідно до частини другої статті 25 Конституційного Договору між Президентом України та Верховною Радою України "Про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України" встановлено, що паюванню підлягають сільськогосподарські угіддя, передані у колективну власність колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
У цьому ж пункті Указу зазначено, що паювання земель радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств здійснюється після перетворення їх на колективні сільськогосподарські підприємства. Паювання земель передбачає визначення розміру земельної частки (паю) у колективній власності на землю кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості).
За змістом пунктів 2, 3, 5, 6 вищезгаданого Указу, право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності, а також порядок обміну цими земельними ділянками, особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) визначає Закон України №899-IV від 05.06.2003 "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" (надалі - Закон №899-IV).
Частиною першою статті 1 даного Закону встановлено, що право на земельну частку (пай) мають, зокрема, колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку. Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.
У свою чергу, за змістом частини першої статті 2 Закону №899-IV, основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. При цьому, документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
З вищенаведеними приписами Закону №899-IV і Указу №720/95 узгоджуються й пункти 8, 16 розділу X "Перехідні положення" ЗК України, які передбачають таке.
Члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств та працівники державних і комунальних закладів освіти, культури та охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонери з їх числа, які на час набрання чинності цим Кодексом не приватизували земельні ділянки шляхом оформлення права на земельну частку (пай), мають право на їх приватизацію в порядку, встановленому статтями 25 та 118 цього Кодексу. В сільськогосподарських акціонерних товариствах право на земельну частку (пай) мають лише їх члени, які працюють у товаристві, а також пенсіонери з їх числа.
Громадянам - власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.
Окрім цього, за змістом частин першої - третьої, п'ятої статті 25 ЗК України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).
Рішення про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій приймають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій.
Землі у приватну власність особам, зазначеним у частині першій цієї статті, передаються безоплатно.
Особи, зазначені у частині першій цієї статті, мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості).
Згідно з положеннями статті 3 Закону №899-IV, підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.
Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).
Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища).
Повноваження сільських, селищних, міських рад щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) закріплені у статті 5 Закону №899-IV, частиною першою якої передбачено, що сільські, селищні, міські ради в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості): розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок; приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості); уточняють списки осіб, які мають право на земельну частку (пай); уточняють місце розташування, межі і площі сільськогосподарських угідь, які підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв); укладають із землевпорядними організаціями договори на виконання робіт із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) та виготовлення відповідної документації із землеустрою, якщо такі роботи виконуються за рахунок місцевого бюджету; сприяють в укладанні договорів на виконання землевпорядними організаціями робіт із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), якщо такі роботи виконуються за рахунок осіб, які мають право на земельну частку (пай), або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, що орендують земельні частки (паї), проектів технічної допомоги тощо; надають землевпорядним організаціям уточнені списки осіб, які мають право на земельну частку (пай); розглядають та погоджують проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв); організовують проведення розподілу земельних ділянок між особами, які мають право на виділення їм земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), та земель, що залишилися у колективній власності, в порядку, визначеному цим Законом; оформляють матеріали обміну земельними частками (паями), проведеного за бажанням їх власників до моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку.
Суд звертає увагу й на те, що Законом України від 10.07.2018 №2498-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні", який набрав чинності 01.01.2019, було внесено зміни, зокрема до статті 5 Закону №899-IV, за змістом якої повноваження щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) були надані лише сільським, селищним, міським радам.
Системний аналіз наведених вище правових норм, в контексті встановлених судом обставин цієї справи, дає суду підстави для формулювання висновку про те, що позивач, як володілець права на земельну частку (пай), посвідченого рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020 у справі №543/1314/19, має гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості), подавши до селищної ради відповідну заяву.
У свою чергу така підстава для відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки як відсутність графічних матеріалів з нанесенням бажаного місця розташування земельної ділянки не передбачена Законом України №899-IV від 05.06.2003 "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)".
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що рішення 27 позачергової сесії 8 скликання Оржицької селищної ради від 04.05.2023 №30 "Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 " не ґрунтується на вимогах закону, у зв'язку з чим таке підлягає скасуванню як протиправне, а відповідна позовна вимога - задоволенню.
При цьому вимога позивача про зобов'язання відповідача саме надати ОСОБА_1 надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) у розмірі 5,64 умовних кадастрових гектарів, задоволеною бути не може з огляду на те, що ці повноваження відносяться до виключної компетенції відповідача.
Натомість належним способом захисту порушених прав позивача у даному випадку є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.04.2023 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розміром 5,64 умовних кадастрових гектарів, як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) в розмірі 5,64 умовних кадастрових гектарів згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області, з урахуванням висновків суду, сформульованих у даному рішенні.
Відтак позов слід задовольнити частково.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи на факт часткового задоволення адміністративного позову ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Оржицької селищної ради ради 1/2 судових витрат зі сплати судового збору, тобто 536,80 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення 27 позачергової сесії 8 скликання Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області від 04.05.2023 "Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 ".
Зобов'язати Оржицьку селищну раду Лубенського району Полтавської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.04.2023 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розміром 5,64 умовних кадастрових гектарів, як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства, якому належить право на земельну частку (пай) в розмірі 5,64 умовних кадастрових гектарів згідно з рішенням Оржицького районного суду Полтавської області від 10.03.2020, із земель колишнього КСП "Яблуневе" на території Яблунівського старостинського округу Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області, з урахуванням висновків суду, сформульованих у даному рішенні.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області частину судових витрат зі сплати судового збору у сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп.
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; с. Яблуневе, Лубенський район, Полтавська область, 3772).
Відповідач: Оржицька селищна рада Лубенського району Полтавської області (код ЄДРПОУ 21054106; вул. Центральна, буд. 21, смт. Оржиця, Лубенський район, Полтавська область, 37700).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду впродовж тридцяти днів з моменту його підписання.
Суддя Є.Б. Супрун