про повернення позовної заяви
"02" липня 2010 р. № 25/723-10
Суддя Малярчук І.А., розглянувши позовну заяву від 29.06.2010р. за вх. №5769 Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до відповідача: Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства „Медисан” Лікувально-санаторної відновлюючої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова „Санаторій „Молдова”
про стягнення 79 168,72 грн.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства „Медисан” Лікувально-санаторної відновлюючої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова „Санаторій „Молдова” заборгованості у розмірі 79168,72 грн., де 60 205,46 грн. основна заборгованість, 15 651,96 індекс інфляції, 3311,30 грн. три процента річних, який повертається судом без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, якщо цих документів у сторін немає.
Згідно п. 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 повертається судом без розгляду, так як позивачем не подано належних доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки, з наявного в матеріалах заяви фіскального чеку від 24.03.2010р. № 3824 та опису поштового вкладення від 24.03.2010р. вбачається, що позовна заява та додані до неї документи направлені Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державному головному підприємству „Медисан” Лікувально-санаторної відновлюючої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова „Санаторій „Молдова” 24.03.2010р., тоді як позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 датовано 30.03.2010р. Крім того, вищезазначене поштове відправлення, згідно відмітки органу зв'язку по закінченню строку зберігання, повернулось на адресу позивача.
Звідси, у суду є підстави вважати, що позивачем не подано доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, що є порушенням вищенаведених норм ГПК України, у зв'язку з чим позов підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись п. 6 ст. 63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суддя
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення з Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства „Медисан” Лікувально-санаторної відновлюючої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова „Санаторій „Молдова” заборгованості у розмірі 79168,72 грн. повернути без розгляду.
Додаток: на 173 аркушах, у тому числі квитанції на оплату державного мита №4361.234.5 від 27.05.2010р. в сумі 791,69 грн., на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу № 4361.234.6 від 27.05.2010р. в сумі 236,00 грн.
Суддя