Ухвала від 22.09.2010 по справі 10/74

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Кіровоградської області

УХВАЛА

22.09.2010 справа № 10/74

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В. розглянув справу № 10/74 від 07.03.2007 р.

за об'єднаною заявою кредиторів - Добровеличківської міжрайонної державної податкової інспекції, Управління Пенсійного фонду України у Добровеличківському районі, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від імені якого діє виконавча дирекція,

до боржника - відкритого акціонерного товариства "Добровеличківський цукровий завод" (далі - ВАТ "Добровеличківський цукровий завод"), с. Липняжка Добровеличківського району Кіровоградської області,

про банкрутство

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредитора Добровеличківського РЦЗ - Дігтяренко Т.М., довіреність № 235 від 10.09.10;

від боржника - не з'явилися;

в засіданні суду приймав участь розпорядник майна, арбітражний керуючий Заболотний Г.В.;

від прокуратури - прокурор відділу представництва інтересів громадян і держави в судах Калатур А.В., посвідчення № 885;

від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області - Годорожа О.Л., довіреність № 8/17 від 20.01.10.

ВСТАНОВИВ:

Згідно довідки № 151-45 від 02.04.2007 р. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області державна частка власності у статутному фонді ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" складає 98,49%.

Ухвалою від 04.12.2008 року господарський суд визнав грошові вимоги кредиторів та затвердив реєстр вимог кредиторів боржника ВАТ "Добровеличківський цукровий завод".

Постановою від 19.08.09 р., залишеною без змін постановою від 02.12.09р. Вищого господарського суду України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд апеляційну скаргу Державного комітету України з державного матеріального резерву залишив без задоволення. Ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 04.12.08 р. скасував в частині визнання грошових вимог Державного комітету України з державного матеріального резерву в сумі 9713963,48 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів ВАТ "Добровеличківський цукровий завод". В визнанні грошових вимог Державного комітету України з державного матеріального резерву в сумі 37782957,02 грн. відмовив.

Комітет кредиторів боржника 15.09.2009 р. прийняв рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До господарського суду надійшло клопотання від 22.09.09 р. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. (а.с. 19-20, 44 т. 6).

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області у листі № 10-17-5479 від 08.05.10 р. повідомило, що на підставі наказу Фонду № 1451 від 14.07.2004 р. та згідно акта приймання-передачі № 18/17 від 27.09.04 р. повноваження з управління корпоративними правами у ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" (98,494%) перейшли до регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області.

Згідно листа № 186-45 від 12.05.10 р. регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" тривалий час не здійснює господарської діяльності та не має можливості відновити платоспроможність.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.2001 р. під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва. До основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності підприємства, слід відносити ті майнові активи, які обліковуються як необоротні згідно з положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 87 від 31.03.99 р. (з подальшими змінами і доповненнями). Дія мораторію не поширюється на ту частину майнових активів підприємства, що обліковуються як майнові активи, а саме грошові кошти та їх еквіваленти, що не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання протягом операційного циклу або протягом дванадцяти місяців з дати складення балансу.

Зокрема, мораторій поширюється на випадки відчуження шляхом продажу майна в процесі провадження зі справи про банкрутство, визначеного статтями 22-26, 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і продажу майна підприємства.

Як вбачається з інформаційного листа Вищого господарського суду України № 01-8/1114 від 18.05.06 р., у разі прийняття постанови про визнання банкрутом боржника-підприємства, зазначеного у ст. 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", до складу ліквідаційної маси не можуть включатися його майнові активи, зазначені у частині першій статті 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", а отже ліквідатор не має права здійснювати їх продаж до закінчення дії мораторію.

ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" лишилось без основних засобів виробництва (майна на примусову реалізацію якого встановлено мораторій). Отже, вимоги Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" не можуть перешкоджати відкриттю та здійсненню ліквідаційної процедури ВАТ "Добровеличківський цукровий завод".

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області вважає за доцільне у процесі провадження про банкрутство ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" перейти на ліквідаційну процедуру.

Розпорядник майна, арбітражний керуючий Заболотний Г.В. подав господарському суду звіт проведення поглибленого аналізу фінансово - господарської діяльності неплатоспроможного підприємства ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" по Методичних рекомендаціях щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства та зробив наступний висновок. Проведеним аналізом виявлено стійку неплатоспроможність ВАТ "Добровеличківський цукровий завод". Доведення ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства є неможливим в зв'язку з відсутністю в повному обсязі первинних документів підприємства та відповідних даних бухгалтерського обліку.

Справа № 10/74 про банкрутство ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" порушена 07.03.07 р. Стосовно боржника ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" було порушено 17.07.00 р. провадження у справі про банкрутство № 05-01/2018/6-147/10/6, дане провадження завершено укладенням мирової угоди. З матеріаламів справи № 05-01/2018/6-147/10/6 вбачається, що арбітражним керуючим Христенко В.В. здійснено продаж цілісного майнового комплексу ВАТ "Добровеличківський цукровий завод". При цьому у власності держави лишився пакет акцій у розмірі 98,494% від статутного фонду, а на балансі підприємства - майно, що не увійшло до статутного фонду. (а.с. 21-37, т. 6)

Інвентаризація майна боржника розпорядником майна не проводилась.

Рішення комітету кредиторів від 20.09.10 р. кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором боржника не запропоновано та вирішено (протокол зборів комітету кредиторів від 20.09.10 р.) рекомендувати державному органу з питань банкрутства надати кандидатуру арбітражного керуючого у відповідності до п. 2 ст. 2 Закону.

Викладене свідчить про неможливість розглянути клопотання комітету кредиторів про введення подальшої процедури банкрутства ВАТ "Добровеличківський цукровий завод", в тому числі ліквідації, протягом тривалого часу - з 23.09.09 р., з вини самого комітету кредиторів.

Згідно протоколу зборів кредиторів від 15.09.09 р. членами комітету кредиторів обрано: управління Пенсійного фонду України в Добровеличківському районі, Добровеличківську МДПІ та гр. Петросяна Д.А.

Вказані обставини свідчать про зловживання комітетом кредиторів своїми повноваженнями, передбаченими ст. 16 Закону, згідно якої до виключної компетенції комітету кредиторів законодавством віднесено подання клопотання про призначення арбітражного керуючого ліквідатором.

Таке зволікання та неоперативність комітету кредиторів у вирішенні питань, пов'язаних з банкрутством ВАТ "Добровеличківський цукровий завод" призводить до неодноразових відкладень розгляду справи та невиправданих витрат суду.

Невиконання комітетом кредиторів вимог суду, викладених в ухвалах суду, в тому числі і від 31.08.10 р., призвело до неможливості розгляду справи та клопотання комітету кредиторів від 22.09.09 р.

Враховуючи викладене та вимоги Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" у суду виникла необхідність розглянути питання про зупинення провадження у справі № 10/74 та дослідити позицію кредиторів з цього питання.

Господарський суд вважає за необхідне, на підстав п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, відкласти розгляд справи та витребувати необхідні докази (документи).

Керуючись ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-

УХВАЛИВ:

1. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, відкласти до 21.10.2010 р. на 12:15 год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Кіровоградської області за адресою: м. Кіровоград, вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, 2-й поверх, каб. 204.

2. Зобов'язати подати суду:

кредиторів: викласти позицію стосовно зупинення провадження у справі № 10/74 про банкрутство ВАТ "Добровеличківський цукровий завод";

регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області: докази передачі житлового фонду, балансоутримувачем якого є ВАТ "Добровеличківський цукровий завод", до комунальної власності (копії актів приймання-передачі).

3. Запропонувати комітету кредиторів боржника подати суду до 20.09.2010р. пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого для призначення ліквідатором боржника, копію ліцензії арбітражного керуючого та заяву арбітражного керуючого про його неналежність стосовно боржника до категорій осіб, які не можуть бути призначені арбітражними керуючими.

4. Явка голови комітету кредиторів, представника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області, боржника та арбітражного керуючого у це засідання суду є обов'язковою.

5. Примірники цієї ухвали рекомендованим листом з повідомленням про вручення направити кредиторам, зазначеним у реєстрі вимог кредиторів (п. 3 ухвали від 04.12.08р., а.с. 94-103 т. 4 та постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 19.08.09р.), боржнику, розпоряднику майна боржника, арбітражному керуючому Заболотному Г.В., Сектору з питань банкрутства у Кіровоградській області Державного департаменту з питань банкрутства, Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Кіровоградській області, прокурору Кіровоградської області, ДВС Добровеличківського районного управління юстиції.

Суддя Л.В. Деревінська