Справа № 202/16255/23
Провадження № 3/202/9935/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2023 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Волошин Є.В., розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проходить військову службу на посаді начальника продовольчої служби тилу військової частини НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м.Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Відповідно до протоколу, відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 №1798 від 07.06.2023 року встановлено, що військовослужбовець військової служби за контрактом капітан ОСОБА_1 не виконав накази командира частини НОМЕР_1 щодо строків проведення службовго розслідувань, а саме: наказ командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 20.07.2022 року № 651, службове розслідування провести до 14.08.2022 року; наказ командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 22.09.2022 року №1149 службове розслідування провести до 21.10.2022 року; наказ командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 21.01.2023 року №236 службове розслідування провести до 20.02.2023 року; наказ командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 24.01.2023 року №253службове розслідування провести до 25.02.2023 року; наказ командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 03.02.2023 року №364 службове розслідування провести до 22.02.2023 року. Станом на 10.07.2023 капітан ОСОБА_1 не виконав вищезазначені накази командира військової частини НОМЕР_1 та не провів службові розслідування у визначений строк. Капітан ОСОБА_1 за порушення строків проведення службових розслідувань неодноразово притягувався до дисциплінарної відповідальності, чим вчинив недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку про закриття провадження по справі з наступних підстав.
Згідно положень ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП регламентовано, що суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Згідно матеріалів справи, 11 липня 2023 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-15 КУпАП, а саме те, що капітан ОСОБА_1 не виконав накази командира військової частини НОМЕР_1 та не провів службові розслідування у визначений строк.
Адміністративна відповідальність за ч.2 ст.172-15 КУпАП настає у разі недбалого ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах особливого періоду.
Разом з цим, до матеріалів справи не надано жодних належних та допустимих доказів, того, що капітан ОСОБА_1 був ознайомлений з наказом командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 20.07.2022 року № 651, наказом командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 22.09.2022 року №1149; наказом командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 21.01.2023 року №236; наказом командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 24.01.2023 року №253; наказом командира військової частини НОМЕР_1 «Про призначення службового розслідування» від 03.02.2023 року №364, а саме його особистий підпис про доведення до його відома вимог вищевказаних наказів, його письмові пояснення, покази свідків, інші матеріали справи, які підтверджують вказані у протоколі обставини справи тощо.
Матеріали справи містять лише протокол А3719 №243 від 11.07.2023 та копії вищевказаних наказів, які самі по собі не можуть бути беззаперечними підтвердженням винуватості ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.
За таких обставин факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, на думку суду, є недоведеним.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до висновку про недоведеність складу адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-15 КУпАП, а тому провадження у справі за даною статтею підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.247,283,284 КУпАП -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Волошин Є.В.