154/3381/23
3/154/1622/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2023 року м. Володимир
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Кусік І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інспектора прикордонної служби вищої категорії - начальника першої групи інспекторів прикордонної служби другого відділення інспекторів прикордонної служби третьої прикордонної застави « ІНФОРМАЦІЯ_2 » першої прикордонної комендатури,
за ст. 172-18 ч.2 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 59 від 04.08.2023 року, штаб-сержант ОСОБА_1 під час несення служби в пункті пропуску в період з 09.00 03.07.2023 року по 09.00 04.07.2023 року допустив порушення вимог пункту 25 глави 5 розділу II Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2015 року № 1261, пункту 8 глави 5 розділу IV Технологічної схеми пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів через державний кордон у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг», затвердженої наказом НОМЕР_1 прикордонного загону від 02.07.2020 року №179-ОД зі змінами та п.2.4. наказу НОМЕР_1 прикордонного загону від 21.01.2023 року № 15-ОД зі змінами «Про встановлення режиму та зон прикордонного контролю у міжнародних та міждержавних пунктах пропуску для автомобільного сполучення в межах ІНФОРМАЦІЯ_3 », що виразилося у не здійсненні фактичної перевірки наявності паспортних документів в пасажирів 8 (восьми) автобусних транспортних засобах, які прямували на в?їзд в Україну та наданні дозволу на перебування в пункті пропуску сторонній особі (волонтеру), чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-18 КУпАП, тобто порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинене в умовах особливого періоду.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, пояснив, що ним було здійснено фактичну перевірку наявності паспортних документів в пасажирів 8 автобусів, які прямували на в'їзд в Україну, вину за вказаним епізодом він не визнав. Щодо надання дозволу на перебування в пункті пропуску сторонньої особи пояснив, що вказана особа була волонтером, який попросив допомоги. З морально-етичних міркувань йому було надано допомогу, запропоновано чай та їжу. У зв'язку з тим, що такі дії ОСОБА_1 жодних негативних наслідків не потягли, останній просив суд звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, про що надав відповідну заяву.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, підлягає встановленню чи було вчинено адміністративне правопорушення і чи винна дана особа в його вчиненні.
Проаналізувавши суть пред'явленого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, суддя дійшла наступного.
Диспозицією ст. 172-18 ч.2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинені в умовах особливого періоду.
З урахуванням пояснень ОСОБА_1 , наданих ним в суді, вивчивши та оцінивши матеріали провадження, приходжу до висновку, що будь-яких фактичних даних про те, що останній, як особа, яка входить до складу наряду, в умовах особливого періоду, не здійснив фактичної перевірки наявності паспортних документів в пасажирів восьми автобусних транспортних засобах, які прямували на в?їзд в Україну, матеріалами справи не доведено, а суддею не встановлено.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення щодо надання дозволу на перебування в пункті пропуску сторонній особі (волонтеру), окрім визнання ним вини, повністю доведена в суді та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 59 від 04.08.2023 року та долученими до нього матеріалами.
За таких обставин, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-18 ч.2 КУпАП.
Згідно вимог ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Положеннями ст. 23 КУпАП визначено мету адміністративного стягнення. Так, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь вини, щире каяття у вчиненому та наслідки, які настали в результаті вчинення даного адміністративного правопорушення, приходжу до висновку, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення може бути визнане малозначним, оскільки тяжких наслідків від скоєння даного правопорушення не настало, матеріальних збитків не завдано, відтак його може бути звільнено від відповідальності за вчинене на підставі ст. 22 КУпАП
Керуючись ст. 22, 23, 283, 284 КУпАП, на підставі ст. 172-18 ч.2 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
У зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 172-18 ч.2 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ірина КУСІК