Справа№487/5654/23
Провадження №1-кс/487/3223/23
Іменем України
19.09.2023 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві клопотання слідчого ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12022230000000071, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.02.2022, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,
До суду надійшло вищевказане клопотання, в якому слідчий ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 просить надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання обґрунтовує наступним.
Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № № 12022230000000071 від 03.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що що 03.02.2022 близько 17.20 на 34 км автодороги Херсон - Каховка - Генічеськ поблизу с. Тягінка Бериславського району Херсонської області мало місце зіткнення автомобіля Renault Dokker, р.н. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з автомобілем Ford Trasit FT - 100L р.н. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В результаті ДТП водій автомобіля Renault Dokker ОСОБА_4 загинув на місці події. Пасажири автомобіля Ford Trasit ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 та водій вказаного автомобіля ОСОБА_5 отримали тілесні ушкодження.
З метою встановлення ступеня тяжкості, характеру та механізму утворення тілесних ушкоджень внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи на підставі медичної документації (картки стаціонарного хворого, записів в журналах про огляд лікарем, довідок, результатів МРТ та МСКТ досліджень, результатів) на ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та їх вилучення, які зберігаються та знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Херсонської обласної ради за адресою: АДРЕСА_1
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також те, що отримані дані можуть бути використані як докази по вищевказаному кримінальному провадженні.
До судового засідання слідчий не з'явився, надав до суду заяву в якій просив розглянути клопотання без його участі.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного.
Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022230000000071 від 03.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Відповідно до ч.ч.5,6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи обставини кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено, що зазначені у клопотанні матеріали (медична документація відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .) можуть перебувати у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Херсонської обласної ради за адресою: АДРЕСА_1
Також, доведено, що вони можуть мати суттєве значення для кримінального провадження та бути використані як доказ. Іншим способом встановити необхідні відомості неможливо.
За такого клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл начальнику відділу ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_12 ; старшому слідчому в ОВС ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області підполковнику поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області майору поліції ОСОБА_14 , старшому слідчому ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_15 , слідчому ВРЗСТ СУ ГУНП в Херсонській області підполковнику поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до історії хвороби на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з можливістю вилучення, які зберігаються та знаходяться у володінні розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Херсонської обласної ради за адресою: АДРЕСА_1
Ухвала дійсна до 19.11.2023 року.
Роз'яснити посадовим особам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1