Постанова від 11.09.2023 по справі 449/1337/21

Справа №449/1337/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.09.2023 м. Перемишляни

Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області - Гуняк О.Я., розглянувши подання провідного інспектора Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області майора внутрішньої служби - К.Кінаш погоджене начальником Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області - В.Підківкою щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Провідний інспектор Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області майор внутрішньої служби - К.Кінаш, звернулася до Перемишлянського районного суду Львівської області із поданням погодженим із начальником Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області - В.Підківкою щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови. Подання обгрунтовує тим, що 15.11.2021 року, копія постанови суду щодо ОСОБА_1 була отримана Львівським РС №2 з питань пробації та прийнята до виконання. Зазначає, що 07.12.2021 гр. ОСОБА_1 з'явився до Львівського районного сектору №2 де його, у приміщенні службового кабінету, ознайомлено із порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, про що відібрано письмову довідку, роз'яснено вимоги статті 325? Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі ухилення від відбування суспільно корисних робіт підлягатиму притягненню до адміністративної відповідальності за статтею 183? Кодексу України про адміністративні правопорушення (санкція статті передбачає адміністративний арешт строком до 10 діб), а у разі злісного ухилення від відбування суспільно корисних робіт до кримінальної відповідальності за статтею 389? Кримінального кодексу України. Стверджує, що того ж дня правопорушник отримав направлення в КП "Рідне місто" Бібрської міської ради Львівського району Львівської області відпрацювання для адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт. Наголошує, що відповідно до інформації з четвертого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10 липня 2023 року №4429, громадянин ОСОБА_1 призваний на військову службу по мобілізації згідно Указу Президента України №69/2022 від 24 лютого 2022 року та проходить військову службу в Збройних Силах України у ВЧ НОМЕР_1 з 15.11.2022 по даний час.

Вивчивши матеріали подання, вважаю, що в поданні слід відмовити з наступних підстав.

Як вбачається із Постанови Перемишлянського районного суду №449/1337/21 від 28.10.2021 року, ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 120 суспільно корисних робіт.

Відповідно до ст.31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Відповідно до ст.325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт регламентований наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі Порядок).

Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.

Згідно з п.13.13 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та випраних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року №474/5, якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.

Так, згідно ст.302 КУпАП, за наявності обставин, зазначених у пунктах 5, 6 і 9 статті 247 цього Кодексу, орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання. Такими обставинами відповідно до пунктів 5, 6 та 9 ст. 247 КУпАП, є: видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

Разом з цим, суд зазначає, що перелік питань, пов'язаних із виконанням постанов викладений у розділі V КУпАП. Зокрема, під час виконання постанови можуть вирішуватися питання про відстрочку, припинення, давність виконання постанови про накладення адміністративного стягнення, заміну одного виду стягнення на інший тощо.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, серед яких обов'язковість судового рішення.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їхніми об'єднаннями на всій території України.

З матеріалів справи вбачається, що постанова Перемишлянського районного суду №449/1337/21 від 28.10.2021 року в апеляційному порядку не оскаржувалась та набрала законної сили.

Таким чином, суд приходить до переконання, що подання органу пробації не обґрунтоване та не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому в його задоволенні слід відмовити.

На підставі викладеного та, керуючись ст. 304 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні подання провідного інспектора Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області майора внутрішньої служби - К.Кінаш погоджене начальником Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області - В.Підківкою щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови - відмовити.

Постанову Перемишлянського районного суду Львівської області, разом з особовою справою № 11/2021 р. - СКР, направити до Львівського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Гуняк Олександра Ярославівна