Справа№ 200/16226/17
Провадження № 2во/932/85/23
УХВАЛА
«05» вересня 2023 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого - судді Цитульського В.І.
за участю секретаря Дубовик К.В.
розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду, -
ВСТАНОВИВ:
24 березня 2023 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська ухвалене заочне рішення про задоволення вимог позивача.
04 вересня 2023 року позивач звернувся до суду із заявою про виправлення описки в частині зазначення його РНОКПП, замість правильного « НОМЕР_1 », зазначений « НОМЕР_2 ».
Суд дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Крім того, під описками розуміються помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка, помилки у написанні складених чисел тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, наприклад: написання прізвищ та імен, адреси, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків.
Як вбачається з п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що допущена описка підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 260, 269, 432 ЦПК України, суд, --
УХВАЛИВ:
Заяву позивача про виправлення описки в рішенні суду - задовольнити.
Виправити описку допущену в заочному рішенні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 24 березня 2023 року правильно зазначивши РНОКПП ОСОБА_1 « НОМЕР_1 », замість зазначеного « НОМЕР_2 ».
Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення . Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК Кодексу.
Суддя В.І. Цитульський