УХВАЛА
м. Вінниця
11 вересня 2023 р. Справа № 120/6305/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
16.06.2023 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду від 08.06.2023 року №952/6/5353.
Визначаючись щодо поданого клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень статті 166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Статтею 167 КАС України визначено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, згідно з частини 1 статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Ознайомившись із клопотанням представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду №952/6/5353 від 08.06.2023 року, суд приходить до висновку, що таке не відповідає вимогам, встановленим частиною 1 статті 167 КАС України.
Так, клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду подано після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі, разом з тим, не містить номер справи, прізвище та ініціали судді. Зазначене є порушенням пункту 3 частини 1 статті 167 КАС України.
Крім цього, як вбачається з прохальної частини клопотання, представник відповідача просить залишити адміністративні позови без розгляду у 164 адміністративних справах.
Суд зауважує, що нормами КАС України не передбачено право учасників справи подавати до суду загальні клопотання з процесуальних питань, що стосуються невизначеної кількості справ.
Вимога щодо подання клопотання в конкретній справі узгоджується, зокрема, з приписами пункту 3 частини 1 статті 167 КАС України щодо необхідності зазначення номеру справи, прізвища та ініціалів судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі.
Також, клопотання не містить викладу обставин конкретної справи, виходячи з яких представник відповідача вважає, що наявні підстави для залишення без розгляду відповідного позову.
Відтак, подане представником відповідача клопотання є немотивованим та позбавляє позивача можливості надати обґрунтовані заперечення щодо поданого клопотання, у разі наявності таких.
Таким чином, суд приходить до висновку, подане представником відповідача клопотання є знеособленим, загальним, стосується в цілому правовідносин в окремій категорії справ, в якому не наведені підстави для залишення відповідного позову без розгляду, виходячи з конкретних фактичних обставин адміністративної справи.
Суд наголошує, що клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду подано представником відповідача без додержання вимог частини 1 статті 167 КАС України і такі недоліки не дають можливості його розглянути.
Відповідно до положень частини 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що подане 16.06.2023 року представником відповідача клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 167, ст.ст. 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача №952/6/5353 від 08.06.2023 року про залишення адміністративного позову без розгляду, - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Дончик Віталій Володимирович