Рішення від 12.09.2023 по справі 160/3430/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2023 року Справа № 160/3430/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження за правилами письмового провадження у м. Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в розрахунку призначеної за списком №1 пенсії за віком на пільгових умовах у розмірі відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 17.03.2020 по 01.01.2023;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Дніпропетровській області провести розрахунок і виплату з урахуванням раніше виплачених коштів, призначеної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії за віком на пільгових умовах, у розмірі, відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з дати призначення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області пенсії за віком на пільгових за списком №1, а саме з 17.03.2020 по 01.01.2023.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.12.2021 Третій апеляційний адміністративний суд прийняв постанову у справі №160/9888/20, якою зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 17 березня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 згідно з пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ, в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII, з урахуванням висновків Конституційного Суду України, викладених у прийнятому 23.01.2020 рішенні №1-р/2020, як особі, яка працює повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці на підставі заяви про призначення пенсії, поданої 17.03.2020. У відповідь на звернення ОСОБА_1 від 28.09.2022 та адвоката позивача від 19.01.2023 №05/01 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листами від 27.10.2022 №32733-24852/Т-01/8-0400/22 від 27.01.2023 №0400-010304-8/12098 повідомило, зокрема про те, що на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 29.12.2021 у справі № 160/9888/20 позивачу призначено з 17.03.2020 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, а згідно з наданою позивачем заявою від 04.01.2022, проведено з 01.01.2022 перерахунок пенсії позивача відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Позивач зазначає, що під час розрахунку її пенсії були застосовані норми ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, за доводами позивача, її пенсія має бути розрахована відповідно до абз.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Наведені обставини і стали підставою для звернення до суду з цим позовом.

Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/3430/23 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Ухвалою суду від 27.02.2023 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

21.03.2023 через систему «Електронний суд» до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на позовну заяву, згідно з яким відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. В обгрунтування відзиву відповідач зазначає, що на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 29.12.2021 у справі №160/9888/20 ОСОБА_1 з 17.03.2020 була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за Списком №1. Право на обчислення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» судом не розглядалось. З 01.01.2022 позивачу проведено перерахунок пенсії, розмір якої обчислено відповідно до абз.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Крім цього, відповідач звертає увагу на те, що позивач пропустила строк звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 27.02.2023 витребувано у відповідача належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 . Витребувані судом документи були надані відповідачем разом з відзивом на позовну заяву.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.8 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

УСТАНОВИВ:

29.12.2021 Третій апеляційний адміністративний суд прийняв постанову у справі №160/9888/20, якою апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнив частково; рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2020 року по справі №160/9888/20 скасував та прийняв нову постанову про часткове задоволення позову; рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №0400-0319-8/10209 від 19.03.2020 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах визнав протиправним та скасував; зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 17 березня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 згідно з пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ, в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII, з урахуванням висновків Конституційного Суду України, викладених у прийнятому 23.01.2020 рішенні №1-р/2020, як особі, яка працює повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці на підставі заяви про призначення пенсії, поданої 17.03.2020; в іншій частині позову відмовив.

З огляду на положення ч.1 ст.325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дати її прийняття - 29.12.2021.

У наведеній постанові суд апеляційної інстанції зазначив, що з метою відновлення порушених прав та інтересів, за захистом яких позивач звернулась до суду, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 з дня подання нею заяви до пенсійного органу - 17.03.2020.

У відповідь на звернення ОСОБА_1 від 28.09.2022 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом від 27.10.2022 №32733-24852/Т-01/8-0400/22 повідомила позивача про таке.

На виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 29.12.2021 по справі № 160/9888/20 позивачу призначено з 17.03.2020 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1.

Право на обчислення пенсії за віком на пільгових умовах згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» судом не розглядалося.

Згідно з наданою позивачем заявою від 04.01.2022 було проведено перерахунок пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

За результатами проведеного перерахунку пенсія обчислена із загального стажу, який становить 49 років 07 місяців 0 днів (зарахований по 29.02.2020), із них до пільгового стажу за Списком №1 згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» враховано 21 рік 07 місяців 05 днів, де індивідуальний коефіцієнт страхового стажу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1% становить 0,49583 та заробітної плати з урахуванням даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 29.02.2020, де індивідуальний коефіцієнт заробітної плати склав 1,92792.

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки за 2017 - 2019 роки склав 14996,77 гри (7763,17 грн х 1,92792).

Загальний розмір пенсії, обчислений за вищезазначеними даними стажу та заробітної плати, з урахуванням доплат до пенсії за Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці» з 01.01.2022 склав 11793,42 грн.

Згідно особистої заяви від 18.05.2022 позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до частини 2 статті 42 Закону № 1058.

За результатами проведеного перерахунку пенсія обчислена із загального стажу, який становить 53 роки 08 місяців 0 днів (зарахований по 31.03.2022), із них до пільгового стажу за Списком №1 - 23 роки 05 місяців 05 днів, де індивідуальний коефіцієнт страхового стажу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1% становить 0,53667 та заробітної плати з урахуванням даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.03.2022, де індивідуальний коефіцієнт заробітної плати склав 1,93053.

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки за 2017 - 2019 роки складає 14987,03 грн (7763,17 грн х 1,93053).

Загальний розмір пенсії, обчислений за вищезазначеними даними стажу та заробітної плати, з 01.06.2022 склав 11989,62 грн.

Крім цього, листом від 27.01.2023 №0400-010304-8/12098 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило про те, що на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 29.12.2021 по справі № 160/9888/20, ОСОБА_1 з 17.03.2020 призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1.

Згідно наданої заяви від 04.01.2022, ОСОБА_1 з 01.01.2022 було проведено перерахунок пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Зазначена відповідь була надана на адвокатський запит від 19.01.2023 №05/01 про надання інформації про те, який наявний стаж за Списком №1 мала станом на 17.03.2020 (дату призначення пенсії) ОСОБА_1 .?; чи проведено розрахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням вимог ст.8 Закону України «Про престижність шахтарської праці» та ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 80% заробітної плати визначеної відповідно до ст.40 цього Закону при наявному стажі, зазначеному у довідці №318 від 22.07.2019 та №760 від 31.12.2021?

Таким чином, позивачу з 17.03.2020 була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за Списком №1.

Позивач зазначає, що під час розрахунку її пенсії були застосовані норми ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, за доводами позивача, її пенсія має бути розрахована відповідно до абз.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Наведені обставини і стали підставою для звернення до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає про таке.

Частиною першою статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Визначення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів визначає Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» №345-VI, прийнятий 2 вересня 2008 року.

Відповідно до статті 1 Закону №345-VI, дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Згідно з абзацом 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003, мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 8 Закону №345-VI визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Тобто, мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком, в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону №345-VI, така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені пільги, належать лише працівники, зазначені у списку № 1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.

Суд зазначає, що статтю 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком № 1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 11.07.2019 у справі №345/3954/16-а.

Так, згідно з рішенням відповідача №046350004875 (дата-час розрахунку 28.11.2022), яке наявне в матеріалах пенсійної справи, позивачу призначено пенсію за рішенням суду.

Відповідно до цього рішення, з 01.01.2022 пенсія позивача розрахована, у тому числі, з урахуванням норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Крім того, з 01.06.2022 позивачу було проведено перерахунок пенсії, вид перерахунку - зміна параметрів існуючого стажу. Під час цього перерахунку також були враховані норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Про наведене свідчить рішення №046350004875 від 28.11.2022 про перерахунок пенсії позивача з 01.06.2022. Це рішення міститься в матеріалах пенсійної справи.

До того ж, з відповідей відповідача від 27.10.2022 №32733-24852/Т-01/8-0400/22, від 27.01.2023 №0400-010304-8/12098, копії яких позивач надала до матеріалів справи, відомо, що з 01.01.2022 позивачу було проведено перерахунок пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Таким чином, після прийняття 29.12.2021 Третім апеляційним адміністративним судом постанови у справі №160/9888/20, якою зобов'язано відповідача призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1, відповідач з 01.01.2022 перерахував пенсію позивачу з урахуванням Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Суд не бере до уваги розрахунок пенсії, наданий до матеріалів справи позивачем, оскільки такий відсутній у пенсійній справі, копія якої надана до матеріалів справи, а суми пенсії, наведені у розрахунках, які надані відповідачем і містяться в матеріалах пенсійної справи, співпадають із розміром пенсії, який зазначено у листі відповідача від 27.10.2022 №32733-24852/Т-01/8-0400/22, копія якого була надана позивачем.

З огляду на викладене, суд відхиляє доводи позивача про те, що відповідач відмовив позивачу у розрахунку призначеної пенсії за Списком №1 відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

У листах відповідача від 27.10.2022 №32733-24852/Т-01/8-0400/22 та від 27.01.2023 №0400-010304-8/12098 указано, що згідно з наданою заявою від 04.01.2022, ОСОБА_1 з 01.01.2022 проведено перерахунок пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Таким чином, оскільки заява про перерахунок пенсії подана позивачем 04.01.2022, то відповідач з першого числа місяця, в якому позивач звернулась за перерахунком пенсії (01.01.2022) і здійснив такий перерахунок.

При цьому, суд ураховує, що Третім апеляційним адміністративним судом у справі №160/9888/20 вирішувалось питання щодо права позивача на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1. Правовідносини сторін щодо розрахунку пенсії позивача відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не були предметом розгляду у справі №160/9888/20. Поряд з цим, відповідач за зверненням позивача здійснив розрахунок її пенсії згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до частин 1, 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

З огляду на встановлені обставини справи, наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність своїх дій під час здійснення розрахунку пенсії позивача, тому позовні вимоги у цій справі задоволенню не підлягають.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні, оскільки у задоволенні позову відмовлено.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 257 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427).

Суддя Н.В. Кучугурна