УХВАЛА
13 вересня 2023 року
м. Київ
cправа № 916/1086/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Берднік І.С. - головуючого, Зуєва В.А., Міщенка І.С.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Публічного акціонерного товариства «ЦЕНТРЕНЕРГО»
на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023 (у складі колегії суддів: Богатир К.В. (головуючий), Поліщук Л.В., Таран С.В.) про відмову у відкритті апеляційного провадження
у справі № 916/1086/22
за позовом Публічне акціонерне товариство «ЦЕНТРЕНЕРГО»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНК-ГРУП»
про стягнення 10 768 923,10 грн,
ВСТАНОВИВ:
22.08.2023 Публічне акціонерне товариство «ЦЕНТРЕНЕРГО» (далі - ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО») подало до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023 у справі № 916/1086/22, заявивши водночас клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, обґрунтоване отриманням копії оскарженої ухвали 01.08.2023 о 19:35.
Обговоривши і перевіривши доводи, викладені у клопотанні ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО», виходячи з положень частини шостої статті 242, частини другої статті 288 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК), Суд дійшов висновку про задоволення цього клопотання.
Касаційну скаргу ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» оформлено з дотриманням вимог, установлених статтями 290, 291 ГПК.
За змістом пункту 5 частини другої статті 290 ГПК у касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 287 цього Кодексу підстави (підстав).
Відповідно до частини четвертої статті 294 ГПК в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження.
Зі змісту касаційної скарги ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» убачається, що підставою касаційного оскарження ухвали Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023 про відмову у відкритті апеляційного провадження скаржник вважає порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права (абзац 2 частини другої статті 287 ГПК).
Заперечень проти відкриття касаційного провадження у справі №916/1086/22 за касаційною скаргою ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» на час постановлення цієї ухвали до суду не надходило.
Із огляду на зміст касаційної скарги ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО», ураховуючи положення статті 294 ГПК, Суд дійшов висновку про відкриття касаційного провадження у справі №916/1086/22 з підстави, передбаченої абзацом 2 частини другої статті 287 ГПК.
Керуючись статтями 234, 235, 287, 288, 294, 301 ГПК, Суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити Публічному акціонерному товариству «ЦЕНТРЕНЕРГО» строк на касаційне оскарження ухвали Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023 у справі № 916/1086/22.
2. Відкрити касаційне провадження у справі № 916/1086/22 за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства «ЦЕНТРЕНЕРГО» на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023.
3. Здійснити перегляд ухвали Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2023 без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.
4. Встановити строк для подання відзиву на касаційну скаргу (із наданням доказів надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи) до 29 вересня 2023 року.
5. Витребувати матеріали справи № 916/1086/22 з Господарського суду Одеської області/Південно-західного апеляційного господарського суду.
6. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи, Господарському суду Одеської області, Південно-західному апеляційному господарському суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І. С. Берднік
Судді: В. А. Зуєв
І. С. Міщенко