Рішення від 11.09.2023 по справі 420/16108/23

Справа № 420/16108/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України військова частина НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправними дії Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) щодо не включення щомісячної додаткової винагороди за квітень, вересень, жовтень, листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, до складу суми місячного грошового забезпечення; зобов'язання Другий прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 розміру грошової матеріальної допомоги з урахуванням щомісячної додаткової винагороди за квітень, вересень, жовтень та листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” з врахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою суду від 10.07.2023 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначав, що Другий прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) протиправно не включив щомісячну додаткову винагороду за квітень, вересень, жовтень, листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, до складу суми місячного грошового забезпечення. Позивач вказав, що кожна редакція Постанови №168 містить імперативну норму «виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000грн.» та з її змісту слідує, що додаткова винагорода відповідає ознакам щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки є щомісячною та має постійний характер. Поряд з цим, як вказав позивач, виплата додаткової винагороди на період дії воєнного стану, що передбачена Постановою КМУ №168 від 28.02.2022 повинна здійснюватись незалежно від перебування військовослужбовця у відпустці або на лікарняному, адже вона є щомісячною та має постійний характер.

25.07.2023 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач зазначив, що не погоджується із позовними вимогами позивача. Відповідач вказав, що позивач проходив військову службу в військовій частині НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 прикордонний загін ДПСУ) у період з 08 червня 2022 року (зарахований у списки особового складу та поставлений на всі види забезпечення - витяг з наказу по особовому складу від « 08» червня 2022 року №142-ОС додається) по 30 січня 2023 року. У відповідності до пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», керівники відповідних міністерств та державних органів визначають порядок і умови виплати додаткової винагороди, одноразової грошової допомоги, розміри виплати додаткової винагороди в розмірі до 30000 гривень. На реалізацію вищевикладеного як вказав відповідач, виданий наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 липня 2022 року № 392 - АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168», який згідно пункту 16 застосовувався з 01 серпня 2022 року, згідно п. 1 якого, який був чинний до 01 лютого 2023 року, виплата додаткової винагороди в розмірі до 30 000 гривень у розрахунку на місяць здійснюється пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби. Згідно з підпунктом 4 пункту 7 наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 липня 2022 року № 392 - АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168» виплата додаткової винагороди не здійснюється, якщо військовослужбовець зокрема перебуває у відпустці або на лікуванні в закладах охорони здоров'я усіх форм власності (крім випадків, передбачених підпунктом 4 пункту 3 цього наказу) - за весь період перебування у відпустці чи на лікуванні). У підпункті 4 пункту 3 цього наказу, мова йде про те, що виплата додаткової винагороди в умовах воєнного стану здійснюється (зберігається), у разі якщо військовослужбовець поранений (отримав контузію, травму, каліцтво) у зв'язку із захистом Батьківщини та перебуває на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних) - з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (в тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого), або перебуває у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово - лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії та на увесь час лікування. Відповідач зазначив, що із аналізу Свідоцтва про хворобу №35/23, виданого Гарнізонною військово - лікарською комісією при Військово-медичному центрі Державної прикордонної служби України м. Одеси вбачається, що позивач в бойових діях участі не приймав, поранень, контузій, травм, каліцтва у зв'язку із захистом Батьківщини не отримував. Відповідач вказав, що згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 02 вересня №718 -аг «Про виплату додаткової винагороди» у вересні 2022 року позивач отримав виплату додаткової винагороди за серпень 2022 року пропорційно часу виконання обов'язків військової служби за період з 06.08.2022 року по 11.08.2022 року у розмірі 5 806,45 без урахування часу звільнення від виконання обов'язків військової служби у зв'язку із хворобою та перебування на стаціонарному лікуванні (01-05 серпня 2022 року) 5 діб (витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 08.08.2022 року №228-ВВ додається) та у відпустці по хворобі з 12 серпня (20 діб) (витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 15.08.2022 року №239-ВВ додається). Згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 01 жовтня 2022 року №828-аг «Про виплату додаткової винагороди» у жовтні 2022 року позивач отримав виплату додаткової винагороди за вересень 2022 року пропорційно часу виконання обов'язків військової служби за період одна доба 11.09.2022 року (1000 грн.) без урахування часу звільнення від виконання обов'язків військової служби у зв'язку із перебуванням у відпустці по хворобі до 10 вересня 2022 року (витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 15.08.2022 року №239-ВВ) та хворобою та перебуванням на стаціонарному лікуванні з 12 вересня 2022 року. У жовтні та листопаді 2022 року, як вказав відповідач, в розумінні пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», ОСОБА_1 не виконував обов'язки військової служби та був звільненні від їх виконання у зв'язку із хворобою та перебуванням на стаціонарному лікуванні в Одеському центральному психологічному закладі з 12 вересня по 19 січня 2023 року (витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 20.01.2023 року №23-ВВ додається), а тому в накази начальника НОМЕР_2 прикордонного загону «Про виплату додаткової винагороди» від 03 листопада 2022 року №951-аг та від 02 грудня 2022 року №1076-аг, не включався. Таким чином, враховуючи вищевикладене, як вказав відповідач, у НОМЕР_2 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_1 ) відсутні правові підстави для перерахунку позивачу нарахованих коштів додаткової грошової винагороди в умовах воєнного стану за квітень, вересень, жовтень та листопад 2022 року. Відповідач зазначив, що посилання позивача на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2022року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», містить імперативну норму «Виплачується додаткова винагорода до 30 000 гривень», що зобов'язує військове командування платити її на постійній основі лише за сам статус військовослужбовця наразі хибне, адже постанова визначає також пропорційність оплати та пунктом 2-1 установлює, що керівники відповідних міністерств та державних органів визначають порядок і умови виплати додаткової винагороди, одноразової грошової допомоги, розміри виплати додаткової винагороди в розмірі до 30 000 гривень.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Наказом начальника Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) №142-ОС від 08 червня 2022 зараховано у списки особового складу та поставлено на всі види забезпечення майстер - сержанта ОСОБА_1 , який прибув для подальшого проходження військової служби з НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, у розпорядження начальника НОМЕР_2 прикордонного загону.

Наказом начальника Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) №24-ОС від 30.01.2023 виключено зі списків особового складу загону та знято з усіх видів забезпечення майстер - сержанта ОСОБА_1 , за станом здоров'я.

Позивач, зазначивши, що Державна прикордонна служба України (військова частина НОМЕР_1 ) протиправно не включила щомісячну додаткову винагороду за квітень, вересень, жовтень, листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 до складу суми місячного грошового забезпечення, звернувся до суду із цим позовом.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин 1-3 статті 1 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон № 2232-XII) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.

Статтею 2 Закону №2232-XII встановлено, що проходження військової служби здійснюється громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом.

Відповідно до п. 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Згідно із Інструкцією “Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України”, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 25.06.2018 №558 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.07.2018 за №854/32306 грошове забезпечення означає гарантоване державою грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам проходження військової служби та стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення складається із: посадового окладу; окладу за військовим званням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії); одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 з 5:30 24 лютого 2022 року введений воєнний стан у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації .

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженого Законом України № 7168 від 16.03.2022 воєнний стан продовжений до 25.04.2022.

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженого Законом України № 2212-ІХ від 21.04.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженого Законом України № 2263-ІХ від 22.05.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженого Законом України № 2500-IX від 15.08.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 07 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженого Законом України № 2738-ІХ від 16.11.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Указом “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 06 лютого 2023 року № 5/2023 “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України № 2915-IX від 07.02.2023 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

При цьому, на виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” та № 69 “Про загальну мобілізацію” Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 28 лютого 2022 р. № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”.

Відповідно до п.1 Постанови №168 установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.07.2022 № 793 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168” Постанову № 168 доповнено пунктом 2-1 такого змісту: “Установити, що порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів”.

Згідно з п.2 постанови КМУ №793, вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.

З метою організації правильності застосування норм чинного законодавства, а саме п.2-1 Постанови №168 та регулювання порядку і умов здійснення виплат військовослужбовцям ДПСУ додаткової винагороди під час дії воєнного стану Адміністрацією Державної прикордонної служби України (далі - Адміністрація ДПСУ) було прийнято наказ № 392/0/81-22-АГ від 30.07.2022 “Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168”, положення якого застосовувались з 01.08.2022 року по 01.12.2022 року (далі - Наказ № 392).

Відповідно до пункту 1 наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України № 392- АГ виплата додаткової винагороди в розмірі до 30 000 гривень у розрахунку на місяць здійснюється пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби.

Згідно з підпунктом 4 пункту 7 наказу № 392 - АГ виплата додаткової винагороди не здійснюється, якщо військовослужбовець зокрема перебуває у відпустці або на лікуванні в закладах охорони здоров'я усіх форм власності (крім випадків, передбачених підпунктом 4 пункту 3 цього наказу) - за весь період перебування у відпустці чи на лікуванні).

Як зазначив відповідач, вказана норма не є абсолютною та виплата додаткової винагороди в умовах воєнного стану здійснюється (зберігається), у разі якщо військовослужбовець поранений (отримав контузію, травму, каліцтво) у зв'язку із захистом Батьківщини та перебуває на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних) - з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (в тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого), або перебуває у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово - лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії та на увесь час лікування.

Під час з'ясування офіційних обставин справи судом не встановлено та позивачем не доведено, що він у спірний період приймав участь в бойових діях та/або отримав поранення, контузію, травму, каліцтво саме у зв'язку із захистом Батьківщини.

Як вбачається з Свідоцтва про хворобу №35/23, виданого Гарнізонною військово - лікарською комісією при Військово-медичному центрі Державної прикордонної служби України м. Одеси позивач в бойових діях участі не приймав, поранень, контузій, травм, каліцтва у зв'язку із захистом Батьківщини не отримував.

Щодо посилання позивача на те, що у нього наявне право на отримання додаткової винагороди у квітні 2022 року, суд зазначає, що наказом начальника Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) №142-ОС від 08 червня 2022 позивача зараховано у списки особового складу та поставлено на всі види та відповідно у квітні 2022 року ОСОБА_1 не проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 .

Також, судом встановлено, що згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 02 вересня №718 -аг «Про виплату додаткової винагороди» у вересні 2022 року позивач отримав виплату додаткової винагороди за серпень 2022 року пропорційно часу виконання обов'язків військової служби за період з 06.08.2022 року по 11.08.2022 року у розмірі 5 806,45 грн, без урахування часу звільнення від виконання обов'язків військової служби у зв'язку із хворобою та перебування на стаціонарному лікуванні (01-05 серпня 2022 року) 5 діб (згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 08.08.2022 року №228-ВВ) та у відпустці по хворобі з 12 серпня (20 діб) (згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 15.08.2022 року).

Згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 01 жовтня 2022 року №828-аг «Про виплату додаткової винагороди» у жовтні 2022 року позивач отримав виплату додаткової винагороди за вересень 2022 року пропорційно часу виконання обов'язків військової служби за період одна доба 11.09.2022 року (1000 грн.), без урахування часу звільнення від виконання обов'язків військової служби у зв'язку із перебуванням у відпустці по хворобі до 10 вересня 2022 року (згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 15.08.2022 року №239-ВВ) та хворобою та перебуванням на стаціонарному лікуванні з 12 вересня 2022 року. (згідно наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 20.01.2023 року №23-ВВ).

В свою чергу, в листопаді 2022 року, ОСОБА_1 не виконував обов'язки військової служби та був звільненні від їх виконання у зв'язку із хворобою та перебуванням на стаціонарному лікуванні в Одеському центральному психологічному закладі з 12 вересня по 19 січня 2023 року (витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 20.01.2023 року №23-ВВ).

Враховуючи викладене, а також те, що керівники відповідних міністерств та державних органів визначають порядок і умови виплати додаткової винагороди, одноразової грошової допомоги передбаченої Постановою №168 та те, що відповідачем у порядку, визначеному наказом № 392/0/81-22-АГ від 30.07.2022 “Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168” виплачено позивачу грошову допомогу пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби, суд приходить до висновку про помилковість твердження позивача щодо достатності лише статусу військовослужбовця для її отримання та відсутності підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

У зв'язку з викладеним, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дії Другого прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) щодо не включення щомісячної додаткової винагороди за квітень, вересень, жовтень, листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, до складу суми місячного грошового забезпечення; зобов'язання Другий прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 розміру грошової матеріальної допомоги з урахуванням щомісячної додаткової винагороди за квітень, вересень, жовтень та листопад 2022 року, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” з врахуванням раніше виплачених сум, є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Решта доводів та заперечень висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

.