справа № 380/20928/23
про передачу справи до місцевого загального суду як адміністративного суду
08 вересня 2023 рокумісто Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови,-
встановив:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області, в якій позивач просить:
- скасувати повністю постанову серії ЕАТ № 7654341 від 02.09.2023 в справі про адміністративне правопорушення, винесену інспекторами Управління патрульної поліції у Львівській області Галицького району.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
У частині другій статті 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою вказаної статті.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності регламентовані статтею 286 КАС України.
Так, у частині першій згаданої статті передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
З наведених положень процесуального законодавства вбачається, що окружним адміністративним судам непідсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Суддя встановила, що позивач просить скасувати постанову Управління патрульної поліції у Львівській області у справі про адміністративне правопорушення серії ЕАТ № 7654341 від 02.09.2023, згідно з якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною четвертою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, справа за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови не підлягає розгляду Львівським окружним адміністративним судом.
Наслідки встановлення при відкритті провадження належності справи до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду викладені у статті 29 КАС України.
Так, відповідно до пункту 2 частини першої вказаної статті суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Між тим, положеннями КАС України не передбачено процесуальних наслідків порушення правил розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, викладених у статті 20 КАС України.
Враховуючи наведене, суддя вважає за необхідне застосувати аналогію процесуального закону та передати справу на розгляд місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Вирішуючи питання суду, який повинен розглянути таку справу, суддя зазначає наступне.
Відповідно до статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених вказаним Кодексом.
Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
У разі невизначеності вказаним Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Враховуючи наведені висновки, суддя вважає, що існують достатні правові підстави для передачі адміністративної справи за № 380/20928/23 на розгляд Франківського районного суду м. Львова (за місцезнаходженням відповідача).
Керуючись статтями 19, 20, 25, 29, 30, 243, 248, 256, 286, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
передати адміністративну справу № 380/20928/23 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови на розгляд до Франківського районного суду м. Львова.
Копію ухвали надіслати позивачу для відома.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання повного тексту ухвали.
Суддя Мричко Н.І.