Ухвала від 11.09.2023 по справі 280/7363/23

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

11 вересня 2023 року Справа № 280/7363/23 м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Мінаєва К.В., перевіривши матеріали адміністративної справи

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

до Запорізької обласної прокуратури (вул. Матросова, буд. 29-А, м. Запоріжжя, 69005; код ЄДРПОУ 02909973)

про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Запорізької обласної прокуратури (далі - відповідач), в якій позивач просить суд стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час затримки виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 05.10.2021 у справі №280/3609/20 про поновлення позивача на роботі за період з 06.10.2021 по 04.09.2023 (включно) в сумі 586 043,84 грн з проведенням необхідних відрахувань відповідно до вимог чинного законодавства.

Крім того, просить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрати на професійну правничу допомогу, які позивач поніс в зв'язку із розглядом справи в сумі 5000 грн.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Відсутні підстави, визначені статтями 169, 170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви та відмови у відкритті провадження у справі.

Спір виник із публічно-правових відносин, в яких відповідачем є суб'єкт владних повноважень.

Зазначений спір у відповідності до статті 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і за частиною другою статті 20 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з частинами першою, другою статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Оскільки дана справа є справою незначної складності, то остання підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику сторін в строк, передбачений статтею 258 КАС України.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір».

На підставі викладеного та керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Запорізької обласної прокуратури про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення.

Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику сторін.

Зобов'язати Запорізьку обласну прокуратуру надати до суду довідку про нараховану та виплачену ОСОБА_1 заробітну плату за останні два місяці роботи, із зазначенням середньоденного заробітку.

Справа розглядатиметься одноособово суддею Мінаєвою Катериною Володимирівною.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до частини першої статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Запропонувати:

відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву та документи на його обґрунтування протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами;

позивачу у строк протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив;

відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів у строк протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

Роз'яснити учасникам справи, що до заяв по суті справи мають бути додані документи, що підтверджують надіслання таких заяв та доданих до них доказів іншим учасникам справи.

Копію цієї ухвали направити учасникам справи, відповідачу - копію позовної заяви з доданими до неї матеріалами.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі Судова влада України, за якою учасники справи можуть отримати інформацію: http://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя К.В.Мінаєва

Попередній документ
113399514
Наступний документ
113399516
Інформація про рішення:
№ рішення: 113399515
№ справи: 280/7363/23
Дата рішення: 11.09.2023
Дата публікації: 14.09.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Запорізький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (30.07.2024)
Дата надходження: 19.06.2024
Предмет позову: про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення
Розклад засідань:
19.03.2024 11:00 Третій апеляційний адміністративний суд
02.04.2024 14:00 Третій апеляційний адміністративний суд
07.05.2024 10:30 Третій апеляційний адміністративний суд
13.05.2024 13:00 Третій апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖУК А В
ЮРКО І В
суддя-доповідач:
ЖУК А В
МІНАЄВА КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
ЮРКО І В
відповідач (боржник):
Запорізька обласна прокуратура
заявник апеляційної інстанції:
Запорізька обласна прокуратура
заявник касаційної інстанції:
Запорізька обласна прокуратура
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Запорізька обласна прокуратура
позивач (заявник):
Маміч Андрій Іванович
представник відповідача:
Галагуз Михайло Олександрович
представник позивача:
Волжин Євген Юрійович
суддя-учасник колегії:
БІЛАК С В
МАРТИНЮК Н М
МЕЛЬНИК-ТОМЕНКО Ж М
ЧАБАНЕНКО С В