Єд. унік. № 243/4405/23
Провадження № 3/243/2656/2023
Іменем України
12 вересня 2023 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: відомості відсутні, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Слов'янським МВ УМВС України в Донецькій області, уродженця м. Краматорськ Донецької області, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
12.07.2023 року о 16-30 год. ОСОБА_1 здійснював незаконний лов риби забороненим сіткоснасним знаряддям лову «павуком» в обвідному каналі водосховища Слав ТЕС поблизу с. Райгородок Краматорського району Донецької області, рибу не впіймав. Своїми діями ОСОБА_1 грубо порушив ст. 52 Закону України «Про тваринний світ», п. 9 п. 1. розділу IV «Правил любительського і спортивного рибальства», за що передбачена відповідальність згідно ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суду не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, а саме: шляхом надіслання судового виклику за допомогою смс - повідомлення. Крім того, слід зазначити, що ОСОБА_1 був обізнаний про те, що відносно нього співробітниками Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області був складений адміністративний протокол, та, що справа про адміністративне правопорушення буде розглядатися Слов'янським міськрайонним судом Донецької області, що засвідчено його особистим підписом в протоколі про адміністративне правопорушення, проте, не вживав заходів, щоб дізнатись про стан відомого йому судового провадження, в якому він є особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Так, у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 року Європейський Суд з прав людини наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Окрім того, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, враховуючи безпідставне умисне затягування правопорушником справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Стаття 268 КУпАП не містить заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ст. 85 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин суддя приходить до переконання про можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення у відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП визнається грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Згідно п. 9 п. 1. розділу IV «Правил любительського і спортивного рибальства» забороняється добування (вилов) такими способами як підсакою діаметром більше 100 см або «хваткою» («павуком») розмір яких перевищує 1?1 м із кроком вічка сіткового полотна більше 10 мм для добування (вилову) раків, живця та принад.
Провина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме:
? протоколом про адміністративне правопорушення № 004893 від 12.07.2023 року, відповідно до якого 12.07.2023 року о 16-30 год. ОСОБА_1 здійснював незаконний лов риби забороненим сіткоснасним знаряддям лову «павуком» в обвідному каналі водосховища Слав ТЕС поблизу с. Райгородок Краматорського району Донецької області, рибу не впіймав. Своїми діями ОСОБА_1 грубо порушив ст. 52 Закону України «Про тваринний світ», п. 9 п. 1. розділу IV «Правил любительського і спортивного рибальства», за що передбачена відповідальність згідно ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП. ОСОБА_1 власноруч в протоколі зазначив, що 12.07.2023 ловив рибу забороненим сіткоснасним знаряддям лову «павуком» в обвідному каналі водосховища Слав ТЕС поблизу с. Райгородок Краматорського району Донецької області, рибу не впіймав, що підтвердив своїм підписом;
? опис-оцінкою, відповідно до якої на підставі протоколу від 12.07.2023 року № 004893 у ОСОБА_1 було вилучено заборонене знаряддя лову - «павук» 2х2 м. ? 20 мм. в кількості 1 шт.;
? квитанцією про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення № 134, відповідно до якої 12.07.2023 року головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Павлов С.В. вилучив заборонене сіткоснасне знаряддя лову «павук» 2х2 м. ? 20 мм. в кількості 1 шт.
За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, приходжу до висновку що провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, повністю доведена, права правопорушника судом не порушені.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не виявлено.
При обранні міри адміністративного стягнення, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, а саме те, що він є працездатним, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, правопорушення вчинив вперше, ступінь його вини, майновий стан, приходжу до переконання про можливість накладення мінімального адміністративного стягнення у межах санкції ст. 85 ч. 4 КУпАП, а саме штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (у сумі 340 грн.), з конфіскацією вилученого забороненого знаряддя лову, а саме: «павук» 2х2 м. ? 20 мм. в кількості 1 шт.
Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових правопорушень.
Окрім того, в порядку ст. 401 КУпАП з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 536,80 грн.
Керуючись ст. ст. 401, 36, 85 ч. 4, 221, 283, 284, КпАП України, суд, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: відомості відсутні, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Слов'янським МВ УМВС України в Донецькій області, винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушенні, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.), який перерахувати на р/р: UA488999980313020106000005658, отримувач коштів: Донецьке ГУК / Слов'янська МТГ / 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, з конфіскацією вилучених заборонених знарядь лову - «павук» 2х2 м. ? 20 мм в кількості 1 шт.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: відомості відсутні, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Слов'янським МВ УМВС України в Донецькій області, на користь держави на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір у розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість грн. 80 коп.).
Речовий доказ по справі: «павук» 2х2 м. ? 20 мм. в кількості 1 шт., який згідно квитанції № 134, вилучений головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Павловим С.В., після набрання постановою законної сили - знищити.
Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання - 3 (три) місяці.
Суддя Н.О. Дюміна