Ухвала від 12.09.2023 по справі 303/7775/23

Справа № 303/7775/23

Номер провадження № 1-кп/303/602/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2023 року м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в складі судді ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що у провадженні СВ Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області, перебуває кримінальне провадження №12013070040000421 від 21 січня 2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.

Прокурор 21 серпня 2023 року звернувся до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області з клопотанням про закриття даного кримінального провадження в порядку п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

У судове засідання прокурор не з'явився, подав заяву в якій просить розглянути клопотання у його відсутності, кримінальне провадження просить закрити.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 29 липня 2011 року приблизно о 15 год,45хв. в АДРЕСА_1 невстановлена особа, діючи умисно з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх карність та настання суспільно-небезпечних наслідків, одягнувши маску із чорної капронової панчохи на голову, з метою незаконного заволодіння чужого майна, увійшла в середину магазину «Росвигово», розміщеного за вищевказаною адресою, де погрожуючи касирові даного магазину, а саме ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мешканки АДРЕСА_2 , предметом, схожим на обріз мисливської рушниці, вимагала від неї грошові кошти. Однак довести свої злочинні дії до кінця невідома особа не змогла, з причин які не залежали від їїволі, оскільки працівниками магазину «Росвигово», а саме ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , вчинено фізичний опір невідомій особі, внаслідок чого невідома особа з місця вчинення злочину втекла. Правова кваліфікація кримінального правопорушення за ч.1 ст. 187 КК України - розбій, тобто напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу.

В ході досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій, однак встановити особу, яка вчинила дане кримінальне правопорушення не представилось можливим, тому повідомлення про підозру не здійснювалося.

Відповідно до вимог п. 3-1 ч.1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Відповідно до ч.1,3 ст. 12 КК України в ред..Закону України № 2617-УІІІ від 22.11.2018 кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КК України є тяжким злочином, оскільки передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років, з конфіскацією майна.

Частино. 1 ст. 5 Кримінального кодексу України встановлено, що Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Згідно п.4 ч.1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло десять років - у разі вчинення нею тяжкого злочину.

Враховуючи, що з дня вчинення кримінального правопорушення, а саме з 29 липня 2011 року минуло більше 10 років, строк притягнення особи до кримінальної відповідальності, встановлений ст. 49 КК України закінчився, тому настали підстави для закриття кримінального провадження, відповідно до п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України.

Керуючись ст.284, 372 КПК України, ст. 49 КК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Клопотання прокурора Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_8 про закриття кримінального провадження, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності - задовольнити.

Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12013070040000421 від 21.01.2013 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 187 КК України, закрити на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку з не встановленням особи, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення та закінчення с строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На ухвалу може бути подана апеляція до Закарпатського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
113375960
Наступний документ
113375962
Інформація про рішення:
№ рішення: 113375961
№ справи: 303/7775/23
Дата рішення: 12.09.2023
Дата публікації: 13.09.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (20.09.2023)
Дата надходження: 21.08.2023
Розклад засідань:
12.09.2023 11:00 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області