Виноградівський районний суд Закарпатської області
_______________________________________________________________ Справа № 299/5876/23
12.09.2023 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Леньо В.В., за участі притягуваного до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його представника - Продан О.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з НОМЕР_1 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі відділу прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_1 ” (тип Б) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Житомирської області, Бердичівський район, с.Семенівка, вул.Молодіжна, 2, Інспектор прикордонної служби вищої категорії-начальник відділення повітряної протидії безпілотними повітряними суднами відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 , за ч.3 ст.172-20 КУпАП,
До Виноградівського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_3 ” (тип Б) надійшов протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ №248333 від 31.08.2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу 31.08.23 близько 10 години 05 хвилин після прибуття на територію військового містечка відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) (за адресою: АДРЕСА_1 ) старшим зміни прикордонних нарядів майстром-сержантом ОСОБА_2 було виявлено старшого сержанта ОСОБА_1 , в стані алкогольного сп'яніння (нечіткі рухи, почервоніння очей, характерний запах з ротової порожнини), що підтверджується протоколом медичного освідчення для встановлення факту вживання алкоголя та стану сп'яніння №149 від 31.08.2023року), (0,9 проміле).
Своїми діями старший сержант ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 11,13,49,241 Статуту Внутрішньої служби Збройних сил України, ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних сііл України, а також на підставі п.З ст.24 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ («...Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби: на території військової частини...») слід вважати, що даний військовослужбовець виконував обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння, та з урахуванням вчинення правопорушення в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вживання алкоголю під час несення служби заперечив та зазначив, що напередодні, 30.08.2023 року був увільнений від проходження служби, так як працює день через два, тому на святкуванні дня народження вживав алкоголь. Розраховвав на те, що наступного дня на службу виходити не повинен. Однак йому зателефонували і викликали для підпису. Під час перебування на території частини його запідозрили у вживанні алкоголю та направили на освідчення.
Представник притягуваного до адміністративної відповідальності просила провадження відносно ОСОБА_1 закрити. Зазначила, що детально доводи виклала у письмових поясненнях. Узазльнючи такі вказала, що протокол складено не уповноваженою особою, оскільки долучений до протоколу наказ №191-г від 03.02.2022 року “Про додержання законодавства про військові адміністративні правопорушення”, яким визначено повноваження осіб щодо складання адмінматеріалів не підписано. Також вказаний наказ не містить відміток копія тощо, а відтак такий є неналежним доказом.
Заслухавши притягуваного до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його представника - адвоката Продан О.В., дослідивши протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ №248333 від 31.08.2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП та долучені до нього докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно до вимог ст.ст. 245, 252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов'язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, судом встановлено, що долучений до протоколу наказ №191-г від 03.02.2022 року “Про додержання законодавства про військові адміністративні правопорушення”, яким визначено повноваження осіб щодо складання адмінматеріалів не підписано. Такий не містить посилань чи інших відміток щодо копії, а отже не може братися до уваги судом.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що повноважність складання протоколу начальником відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 старшиим лейтенантом ОСОБА_3 оспорюється представником притягуваного до адміністративної відповідальності, наявний у матеріалах справи наказ №191-г від 03.02.2022 року “Про додержання законодавства про військові адміністративні правопорушення”, яким визначено повноваження осіб щодо складання адмінматеріалів не підписано, вказаний протокол підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ЗхРУ №248333 від 31.08.2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП додатками повернути до ІНФОРМАЦІЯ_3 ” (тип Б) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Леньо