Справа № 182/4468/23
Провадження № 3/0182/1968/2023
Іменем України
07.09.2023 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприна А.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44 КУпАП, -
До Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ВАВ № 399694 від 11.05.2022 року, 29.03.2022 року приблизно о 19.00 год ОСОБА_1 знаходячись біля буд 148 по вул. Шевченка в м. Нікополь, зберігав при собі без мети збутунаркотичну речовину білого кольору масою 0,0825 гр, яка згідновисновку експертизи містить особливо небезпечну наркотичну речовину.
Правопорушник ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причин неявки суду не відомі. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не находило. Справа розглядалася за наявними матеріалами.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Тому враховуючи, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, вважаю, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 44 КУпАП, незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягнуть за собою накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши додані до протоколу матеріали, судом було встановлено що до матеріалів доданий висновок експерта, пояснення ОСОБА_1 , повідомлення останньому про підозру. Однак серед матеріалів відсутня постанова дізнавача про закриття кримінального провадження.
За положеннями п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року зі змінами, внесеними Постановою Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19 грудня 2008 року, де зазначено: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексувмотивованою постановою суду для належного оформлення.
В порушення вимог КУпАП встановлено, що в матеріалах адміністративної справи відсутня постанова про закриття кримінального провадження №12022046340000156 за фактом вилучення сліп пакету з кристалічною речовиною білого кольору масою 0,0825 г.,
Окрім того, у протоколі не зазначено яку саме психотропну речовину зберігав при собі ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене суд вважає за доцільне повернути вказані матеріали до Нікопольського РУП ГУНП у Дніпропетровській області для вирішення питання про внесення відомостей до ЄРДР за вказаними у протоколі обставинами.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , протокол про адміністративне правопорушення ВАВ № 399694 від 11.05.2022 року, щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.44 КУпАП - повернути до Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: А. П. Чуприна