Справа № 761/31616/23
Провадження № 1-кс/761/20596/2023
07 вересня 2023 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна ОСОБА_4 , власника майна ОСОБА_5 розглянувши клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 120 231 001 000 028 00 від 11.07.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України про арешт майна,
Прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні № 120 231 001 000 028 00 від 11.07.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України про накладення арешту на майно, що було вилучене 11.07.2023 за результатом проведення обшуку транспортного засобу марки «Audi» моделі «А6» чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN номер - НОМЕР_2 , а також за результатом проведення особистого обшуку підозрюваного ОСОБА_5 .
Обгрунтовуючи доводи свого клопотання прокурор зазначає, що у провадженні СВ ВП № 2 Шевченківського управління поліції ГУ НП у м. Києві, знаходиться кримінальне провадження № 12023100100002800 від 11.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
В рамках даного кримінального провадження 17.07.2023 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
12.07.2023 за результатом проведення особистого обшуку ОСОБА_5 та транспортного засобу марки «Audi» моделі «А6» чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_3 , 2015 року випуску, VIN номер - НОМЕР_2 , об'єм двигуна - 1968, який перебуває у користуванні ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , працівниками поліції було виявлено та вилучено ряд речей та документів, а також сам транспортний засіб марки «Audi» моделі «А6» р.н. НОМЕР_3 .
Постановою слідчого від 12.07.2023 вилучені речі та документи а також автомобіль визнані речовими доказами у даному кримінальному проваджені № 120 231 001 000 028 00.
Зметою забезпечення збереження речового доказу, слідчий просив накласти арешт на вилучені речі та документи, а також автомобіль, що були вилучені 11.07.2023 та за результатом проведення обшуку транспортного засобу марки «Audi» моделі «А6» чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN номер - НОМЕР_2 , а також за результатом проведення особистого обшуку підозрюваного ОСОБА_5 .
В судовому засіданні прокурор доводи клопотання підтримав та просив клопотання задовольнити з підстав наведених у ньому.
Представник власника майна заперечував проти задоволення клопотання, вважаючи його не обґрунтованим та відсутніми підстави визначенні ч.2 ст.170 КПК України для накладення арешту на майно.
Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав позицію свого захисника.
Слідчий суддя, заслухавши учасників, вивчивши зміст клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.
Так, встановлено, що СВ ВП № 2 Шевченківського управління поліції ГУ НП у м. Києві, знаходиться кримінальне провадження № 12023100100002800 від 11.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
17.07.2023 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
12.07.2023 було проведено особистий обшук ОСОБА_5 , а також транспортного засобу марки «Audi» моделі «А6» чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_3 , 2015 року випуску, VIN номер - НОМЕР_2 , об'єм двигуна - 1968, який перебував у користуванні підозрюваного ОСОБА_5 , за результатом якого було виявлено та вилучено ряд речей та документів, а також сам транспортний засіб марки «Audi» моделі «А6» р.н. НОМЕР_3 .
Постановою слідчого від 12.07.2023 вилучені речі та документи а також автомобіль визнані речовими доказами у даному кримінальному проваджені № 120 231 001 000 028 00.
Прокурорзвернувся до Шевченківського районного суду м. Києва із клопотанням про накладення арешту на вилученні під час проведення обшуку речі та документи, а також транспортний засіб, вказуючи мету як забезпечення збереження речового доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що вилучені за результатом проведення обшуку у підозрюваного ОСОБА_5 та у транспортному засобі яким він користувався речі та документи відповідають ознакам ст. 98 КПК України тобто мають ознаки речового доказу, оскільки предметом та засобами вчинення злочину та які можуть бути використаний як доказ факту та обставин протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження, окрім того є достатні підстави вважати, що вони можуть бути приховані, пошкодженні, знищенні у зв'язку із чим клопотання прокурора підлягає частковому задоволенню.
При цьому слідчий суддя не вбачається підстав та необхідності для накладення арешту на 7 липких стрічок зі слідами папілярних узорів з поліетиленового пакування, оскільки вказані речі не є майном перелік якого визначений ч.10 ст.170 КПК України та не потребує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Також не підлягає задоволенню клопотання в частині накладення арешту на транспортний засіб марки «Audi» моделі «A6», свідоцтво та ключі від вказаного транспортного засобу, оскільки вони перебувають у власності ОСОБА_7 , який не має жодного статусу у даному кримінальному проваджені, а тому не може бути позбавлений права на мирне володіня своїм майном.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 170,171, 172, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, що було вилучене 11.07.2023 за результатом проведення обшуку транспортного засобу марки «Audi» моделі «А6» чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN номер - НОМЕР_2 , а також за результатом проведення особистого обшуку підозрюваного ОСОБА_5 , саме:
- пакунок з закам'янілою речовиною білого кольору, збитою в грудки, з характерним запахом, у великій кількості, огорнутою в полімерні матеріали, клейку прозору стрічку та гумову тканину;
- частину речовини білого кольору, збитою в грудки, з характерним запахом;
- мобільний телефон білого кольору з логотипом на задній панелі від Apple з сім-картою;
- мобільний телефон чорного кольору з логотипом на задній панелі від Apple з сім-картою;
- роутер білого кольору «Anteniti», модель: Е5573, IMEI: НОМЕР_4 з акумулятором та сім- карткою «Водафон» з написом НОМЕР_5 ;
- роутер чорного кольору «Xiaomi» модель - F490, IMEI: НОМЕР_6 з акумулятором, без сім-картки;
- флеш-носій чорно-білого кольору «Noyazu»;
- упаковка від сім-картки «Водафон» з номером НОМЕР_7 ;
- предмети, схожі на грошові кошти НБУ номіналом 200 гривень в кількості трьох одиниць;
- мобільний телефон в заблокованому стані, iPhone 8, з логотипом Apple, чорного кольору, IMEI: НОМЕР_8 , MEID: НОМЕР_9 , з сім-карткою з абонентським номером мобільного телефону НОМЕР_10
- предмети, ззовні схожі на грошові кошти номіналом: 1 долар США (1 шт.), 2 долари США (1 шт.), 50 Євро (1 шт.), 100 Євро (1 шт.), 500 гривень (2 шт.), 200 гривень (3 шт.), 20 гривень (3 шт.), 10 гривень (1 шт.).
У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: