Постанова від 08.09.2023 по справі 394/669/23

УКРАЇНА

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

26100, смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави, 26, тел. 2-10-45, E-mail: inbox@na.kr.court.gov.ua

08.09.2023

3/394/439/23

394/669/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2023 року Суддя Новоархангельського районного суду Кіровоградської області Запорожець О.М.

розглянувши матеріали, які надійшли від Голованівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, проживаючого по АДРЕСА_1

за частинами 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 126 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Новоархангельського районного суду Кіровоградської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених частинами 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 126 КУпАП, зокрема в протоколах зазначено, що останній 04.08.2023 року о 22.00 год. в с. Копенкувате по вул. Миру керував мотоциклом PROFACTORY 6 DAYS, без державного номерного знаку, не маючи посвідчення водія відповідної категорії, тобто не мав права керування даним видом транспортних засобів, чим порушив вимоги п. 2.1 А ПДР України.

Крім того, 04.08.2023 року о 22.00 год. ОСОБА_1 в с. Копенкувате по вул. Миру керував мотоциклом PROFACTORY 6 DAYS, без державного номерного знаку, у якого були відсутні передбачені конструкцією дзеркала заднього виду, чим порушив вимоги п. 31.4.7 А ПДР України.

Крім того, 04.08.2023 року о 22.00 год. ОСОБА_1 в с. Копенкувате по вул. Миру керуючи мотоциклом PROFACTORY 6 DAYS, без державного номерного знаку, перевозив пасажира без мотошолому, чим порушив п. 2.3 Г ПДР України.

Крім того, 04.08.2023 року о 22.00 год. ОСОБА_1 в с. Копенкувате по вул. Миру керував мотоциклом PROFACTORY 6 DAYS, без державного номерного знаку, який не зареєстрований протягом 10 діб з моменту придбання у встановленому законом порядку, чим порушив п. 2.9 В ПДР України.

Крім того, 04.08.2023 року о 22.00 год. ОСОБА_1 в с. Копенкувате по вул. Миру керуючи мотоциклом PROFACTORY 6 DAYS, без державного номерного знаку, перед зупинкою не подав сигнал світловим покажчиком повороту праворуч, чим порушив п. 9.2 А ПДР України.

Правопорушник в судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи за його відсутності просив обмежитись попередженням, більше такого вчиняти не буде. Не може з'явитись в судове засідання, оскільки хворіє.

Вина правопорушника у вчиненні інкримінованих йому правопорушень підтверджується наявними в справі про адміністративне правопорушення матеріалами - протоколами про адміністративні правопорушення, відеозаписом подій та іншими матеріалами справи.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 121 КУпАП визначенням якого є - керування водієм транспортним засобом, що має інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється; ч. 5 ст. 121 КУпАП визначенням якого є - порушення правил користування мотошоломами; ч. 6 ст. 121 КУпАП визначенням якого є - керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку; ч. 2 ст. 122 КУпАП визначенням якого є - порушення правил користування попереджувальними сигналами при зміні напрямку руху; ч. 2 ст. 126 КУпАП визначенням якого є - керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні правопорушнику адміністративного стягнення за вчинені адміністративні правопорушення передбачені частинами 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 126 КУпАП суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. А саме суд визначає, що порушник вчинив правопорушення передбачені частинами 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 КУпАП умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та передбачаючи його наслідки, а правопорушення передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП з необережності, але це не потягло за собою будь-яких тяжких наслідків, обставин, що обтяжують його відповідальність не встановлено.

Зі змісту статті 36 КУпАП вбачається, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення судом враховується характер вчинених правопорушень, особа правопорушника, ступінь його вини, а також, зважаючи на те, що ОСОБА_1 є неповнолітнім, суд у відповідності до ст. 241 КУпАП, вважає застосувати до нього за вчинені адміністративні правопорушення захід впливу у виді - попередження.

Заходи впливу, передбачені 241 КУпАП не є адміністративними стягненнями в розумінні ст. 23 КУпАП, а є альтернативними заходами впливу, які можуть бути застосовані тоді, коли виховання неповнолітнього правопорушника є можливим без накладення адміністративного стягнення у загальному порядку і тому, при застосуванні до неповнолітнього правопорушника заходів впливу, передбачених у ст. 241 КУпАП, стягнення судового збору не допускається

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 10, 24, ч. 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 126, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Неповнолітнього ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених частинами 1, 5 та 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 126 КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити йому адміністративне стягнення у виді - попередження.

Судові витрати по справі віднести за рахунок держави.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького Апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: