Рішення від 07.09.2023 по справі 140/6170/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2023 року ЛуцькСправа № 140/6170/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» про стягнення адміністративно-господарської санкції та штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області (позивач) звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Паливно-Торгова фірма” Укр-Петроль” (далі - ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль”, відповідач) про стягнення коштів за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін суми адміністративно-господарської санкції у вигляді вилучення необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 1434612,27 грн та штрафу у розмірі 1434612,27 грн.

Позов обґрунтований тим, що до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області надійшов акт Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області) від 27 червня 2022 року №2356/03-20-07-05/41579579 про результати фактичної перевірки ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль”, яким встановлено порушення відповідачем вимог пункту 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 (стосується встановлення граничного рівня торговельної надбавки для дизельного палива та бензинів автомобільних). Також у цьому акті зазначено, що необґрунтовано отримана відповідачем у зв'язку із порушенням законодавства виручка становить 1 434 612, 27 грн.

На підставі отриманої інформації у межах повноважень, передбачених пунктом 6 частини першої статті 18 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області прийняло рішення від 02 серпня 2022 року №44-Р про застосування до ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” адміністративно-господарських санкцій у вигляді вилучення у нього у дохід бюджету необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 1434612,27 грн та накладення штрафу у розмірі 1434612,27 грн (100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки). У період з дня реєстрації акта фактичної перевірки та до дня прийняття рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій (з 27 червня по 02 серпня 2022 року) до Головного управління не надходили зауваження відповідача. Рішення від 02 серпня 2022 року №44-Р про застосування адміністративно-господарських санкцій останній отримав 06 серпня 2022 року та у встановлений строк (15 днів з дня отримання рішення) відповідач суми адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін не сплатив, тому їх позивач просив стягнути у дохід бюджету.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у ній матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Ухвалою суду від 13 жовтня 2022 року провадження у цій справі було зупинене до набрання законної сили судовим рішенням у справі №140/6398/22 за позовом ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення від 02 серпня 2022 року №44-Р.

Ухвалою суду від 13 липня 2023року поновлено провадження у цій справі, а ухвалою суду від 06 вересня 2023 відмовлено у зупиненні провадження у даній справі.

Відповідач відзиву на позовну заяву не подав.

Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у позові, суд встановив такі обставини.

22 червня 2022 року ГУ ДПС у Волинській області з метою перевірки дотримання чинного законодавства щодо обігу підакцизних товарів з питань дотримання вимог Податкового кодексу України (далі - ПК України), Законів України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального”, від 06 липня 1995 року №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, від 21 червня 2012 року №5007-VI “Про ціни і ціноутворення” та інших нормативно-правових актів, які регулюють ліцензування, виробництво, обіг, зберігання спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального прийнято наказ №836-п “Про проведення фактичної перевірки СГ ТОВ “ПТФ “Укр-Петроль”, яким визначено забезпечити проведення фактичної перевірки ТОВ “ПТФ “Укр-Петроль”, а саме господарської одиниці АЗС №3 з магазином, що знаходиться за адресою: Волинська область, місто Володимир, вул. Зимнівська, 1 (а.с.16).

На підставі наказу від 22 червня 2022 року №836-п, направлень на перевірку від 22 червня 2022 року №1479 та №1480 (а.с.16 (зворот)) ГУ ДПС у Волинській області провело фактичну перевірку, за результатами якої складено акт від 27 червня 2022 року №2356/03-20-07-05/41579579 (бланк 001603) (а.с.10-11). Актом перевірки встановлено порушення ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” вимог пункту 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2” (із змінами та доповненнями). Так за результатами Z-звітів з реєстратора розрахункових операцій (РРО) встановлено реалізацію пального за цінами вищими від граничних цін та граничної торгівельної надбавки. В результаті порушення вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін товариством необґрунтовано одержано виручку в сумі 1 434 612, 27 грн.

Матеріали перевірки, в тому числі й акт від 27 червня 2022 року №2356/03-20-07-05/41579579 (бланк 001603), листом ГУ ДПС у Волинській області від 22 липня 2022 року №4518/5/03-20-09-02-05 (а.с.8) скеровано до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

За результатами розгляду цих матеріалів Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області прийняло рішення від 02 серпня 2022 року №44-Р про застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді вилучення у ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” в дохід бюджету необґрунтовано одержаної виручки в розмірі 1434612, 27 грн та штрафу у розмірі 1434612, 27 грн (100 відсотків необґрунтованої виручки). Загальна сума застосованих адміністративно-господарських санкцій становить 2869224, 54 грн (а.с.21).

Відповідач оскаржив це рішення у судовому порядку. Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2023 року у справі 140/6398/22, яке набрало законної сили 03 липня 2023 року, у задоволенні позову ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області № 44-Р від 02 серпня 2022 року відмовлено повністю.

Несплата відповідачем адміністративно-господарських санкцій стала підставою для звернення Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області з адміністративним позовом про стягнення сум адміністративно-господарських санкцій у примусовому порядку.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Закон України від 21 червня 2012 року №5007-VI “Про ціни і ціноутворення” (далі - Закон №5007-VI) визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.

Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, органами, що здійснюють державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання, які провадять діяльність на території України, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення. Дія цього Закону не поширюється на встановлення тарифів на медичні послуги та лікарські засоби в межах програми медичних гарантій згідно із Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (стаття 2 Закону №5007-VI).

Підпунктом 69.27 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України визначено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль (нагляд) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України “Про ціни і ціноутворення” з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.

Податкові органи здійснюють контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок.

Фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав: отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення; отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб'єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.

У разі виявлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення за результатами проведення фактичної перевірки такі порушення зазначаються в окремому акті про результати фактичної перевірки, який надсилається до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. У разі якщо платник податків не погоджується з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями законодавства про ціни і ціноутворення, він надсилає свої зауваження до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Статтею 12 Закону №5007-VI визначено, що державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб'єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку. Державні регульовані ціни можуть запроваджуватися на товари суб'єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції. Державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації). Зміна рівня державних регульованих цін здійснюється в порядку і строки, що визначаються органами, які відповідно до цього Закону здійснюють державне регулювання цін. Зміна рівня державних регульованих цін може здійснюватися у зв'язку із зміною умов виробництва і продажу (реалізації) продукції, що не залежать від господарської діяльності суб'єкта господарювання. Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади, державні колегіальні органи та органи місцевого самоврядування під час встановлення державних регульованих цін на товари до складу таких цін обов'язково включають розмір їх інвестиційної складової частини.

Пункт 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі - Постанова №1236) визначав граничний рівень надбавки цін на пальне (бензин/дизельне паливо).

Пунктом 41-4 Постанови №1236 (в редакції постанови від 09 лютого 2022 року №140) установлено на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки в розмірі: не більше 5 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива; не більше 4,55 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних. Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm визначається Міністерством економіки на підставі розрахунків акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України, проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 та 0,745 кілограма на літр відповідно, витрат на зовнішнє логістичне забезпечення у сумі 50 доларів США/тонну та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором (контрактом) у сумі 150 доларів США/тонну, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді. Акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України подає щомісяця до 1, 11 і 21 числа Міністерству економіки зазначені розрахунки. Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства економіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа. Під час продажу (реалізації) брендового преміального дизельного палива та бензинів автомобільних, із покращеними показниками якості та позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак), розмір доплати не може перевищувати 5 відсотків до розміру роздрібних цін на відповідні види палива, визначені згідно з абзацами третім - п'ятим цього пункту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року №488 внесено зміни до Постанови №1236, в тому числі до пункту 41-4.

Зокрема, пунктом 41-4 Постанови №1236 (в редакції Постанови від 29 квітня 2022 року №488) установлено на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки в розмірі: не більше 7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива; не більше 6,5 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

Відповідно до частини першої статті 7 Закону №5007-VI реалізація державної цінової політики, проведення економічного аналізу рівня та динаміки цін, розроблення та внесення пропозицій щодо формування та реалізації державної цінової політики здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну цінову політику.

Статтею 16 Закону №5007-VI визначено, що органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.

Повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ПК України та іншими законами.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №667 (далі - Положення №667), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та який реалізує державну політику, у тому числі у сфері контролю за цінами.

Приписами підпункту 11 пункту 3 Положення про Держпродспоживслужбу №667 визначено такі основні завдання Держпродспоживслужби у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін: здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснює державний нагляд (контроль) за достовірністю інформації, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; надає у випадках, передбачених законодавством, висновки щодо економічного обґрунтування витрат під час формування цін (тарифів) на товари, роботи і послуги, щодо яких запроваджено державне регулювання цін (тарифів); надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Статтею 18 Закону №5007-VI обумовлено, що уповноважені органи мають право, зокрема, приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Закону №5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за: порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін - вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання (крім тих, що на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача), та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.

При цьому суд враховує, що позивач наділений повноваженнями приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення суб'єктами господарювання державної дисципліни цін, на підставі матеріалів самостійно проведених контрольно-перевірочних заходів. Разом з тим чинне законодавство не виключає право територіального підрозділу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення суб'єктами господарювання державної дисципліни цін, на підставі матеріалів інших суб'єктів владних повноважень, зокрема, податкових органів.

Рішенням Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області від 02 серпня 2022 року №44-Р про застосування адміністративно-господарських санкцій у ТзОВ “ПТФ” “Укр-Петроль” вилучено в дохід бюджету необґрунтовано одержану виручку в розмірі 1 434 612, 27 грн та застосовано штраф у розмірі 1 434 612, 27 грн (100 відсотків необґрунтованої виручки).

Таке рішення перевірялося на предмет правомірності у судовому порядку та рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2023 року у справі №140/6398/22, яке набрало законної сили 03 липня 2023 року, відмовлено у задоволенні позову ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” про визнання протиправним та скасування рішення від 02 серпня 2022 року №44-Р про застосування адміністративно-господарських санкцій. Зазначене свідчить про те, що доводи контролюючого органу про допущення ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” порушення пункту 41-4 Постанови №1236, які зафіксовані в акті перевірки від 27 червня 2022 року №2356/03-20-07-05/41579579 (бланк 001603), є правильними.

Абзацом першим частини другої статті 20 Закону №5007-VI встановлено, що суми адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.

Відповідно до частини третьої статті 20 Закону №5007-VI порядок стягнення сум адміністративно-господарських санкцій, передбачених цією статтею, визначається Господарським кодексом України.

Згідно зі статтею 240 Господарського кодексу України прибуток (доход), одержаний суб'єктом господарювання внаслідок порушення встановлених законодавством правил здійснення господарської діяльності, а також суми прихованого (заниженого) прибутку (доходу) чи суми податку, несплаченого за прихований об'єкт оподаткування, підлягають вилученню в доход відповідного бюджету в порядку, встановленому законом. Крім того, з суб'єкта господарювання стягується у випадках і порядку, передбачених законом, штраф, але не більш як у двократному розмірі вилученої суми, а у разі повторного порушення протягом року після застосування цієї санкції - у трикратному розмірі вилученої суми. Перелік порушень, за які до суб'єкта господарювання застосовуються санкції, передбачені цією статтею, а також порядок їх застосування визначаються законами.

За приписами статті 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

Частина перша статті 250 Господарського кодексу України передбачає, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Право на звернення до суду уповноваженого органу в сфері ціноутворення визначене пунктом 8 частини першої статті 18 Закону №5007-VI, відповідно до якого уповноважені органи мають право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Враховуючи, що на момент розгляду цієї справи сума адміністративно-господарських санкцій ТзОВ “ПТФ “Укр-Петроль” у встановленому чинним законодавством порядку та строки не сплачена (доказів протилежного відповідачем не надано), суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення коштів в розмірі адміністративно-господарських санкцій, застосованих рішенням 02 серпня 2022 року №44-Р, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Доказів понесення позивачем таких витрат суду не надано; інші витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 9, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області (43020, місто Луцьк, вулиця Поліська Січ, будинок 10, код ЄДРПОУ 40317441) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Паливно-торгова фірма “Укр-Петроль” (44761, Волинська область, село Микуличі, вулиця Мілашенкова, будинок 35, код ЄДРПОУ 41579579) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Паливно-торгова фірма “Укр-Петроль” у дохід державного бюджету (ГУК у Волин.обл/м. Вол-Волнск./21081100, код ЄДРПОУ 38009371, UA548999980314040542000003552, код бюджетної класифікації 21081100 - адміністративні штрафи та інші санкції) адміністративно-господарські санкції у розмірі 1 434 612, 27 грн (один мільйон чотириста тридцять чотири тисячі шістсот дванадцять гривень 27 копійок) та штраф у розмірі 1 434 612, 27 грн (один мільйон чотириста тридцять чотири тисячі шістсот дванадцять гривень 27 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.М. Димарчук