Постанова від 28.08.2006 по справі 9914-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.08.2006

Справа №2-29/9914-2006А

За позовом - Закритого акціонерного товариства «Гурзуфській торговий дім», смт.Гурзуф.

До відповідача - Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради, смт.Гурзуф.

Про визнання недійсним рішення.

Суддя Башилашвілі О.І.

Секретар судового засідання Готовкіна Т.С.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Антонянц К.Д. - представник, довіреність від 02.06.2006р. б/н.

Від відповідача - Єремейчук В.В. - представник, довіреність від 01.03.05р. б/н.

Сутність спору: ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» звернулось до господарського суду АРК з позовом до відповідача - Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради про визнання недійсним рішення Виконкому Гурзуфської селищної ради від 04.05.2005р.:

№139 (1) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.Подвойського,19, магазин №134»;

№139 (2) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.60 лет СРСР, торговий павільйон «Кофейня»;

№139 (3) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.Ленінградська,11 магазин №137».

Позивач заявою від 22.06.2006р. змінив предмет позову та просить суд визнати не чинними рішення Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради від 04.05.2006р. №139 (1) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.Подвойського,19, магазин №134», №139 (2) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.60 лет СРСР, торговий павільйон «Кав'ярня», №139 (3) «Про скасування дозволу на право торгівлі на об'єкті ЗАТ «Гурзуфській торговий дім» за адресою: вул.Ленінградська,11 магазин №137».

Позовні вимоги мотивовані тим, що спірні рішення не відповідають нормам Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та порушують права та інтереси позивача.

Відповідач у запереченнях на адміністративний позов, проти викладених у ньому вимог заперечує з тих підстав, що дозволи на право торгівлі видані секретарем Гурзуфської селищної ради без повноважень на це. Крім того, відповідач вказує на те, що спірні рішення прийняті їм в межах повноважень, наданих йому Законом України «Про місцеве самоврядування».

З'ясувавши можливість врегулювання спору до судового розгляду, суд встановив, що сторони не згодні врегулювати спір до судового розгляду, у зв'язку з чим за клопотанням сторін суд закінчив підготовче провадження та перейшов до судового розгляду справи.

Після вияснення усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, та після закінчення яких, суд віддалявся для ухвалення рішення по даної справі до нарадчої кімнати.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, а також заслухавши пояснення сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

05.12.2001р. секретарем Гурзуфської селищної ради Сергачевою Н.І. були підписані та видані позивачу дозволи: 869/с-12, 871/с-08, 940/с-08 на право торгівлі та надання послуг на території Гурзуфської селищної ради (а.с. 8-10).

Рішенням від 04.05.2006р. №№132(1),132(2),132(3) Гурзуфська селищна рада вказані вище дозволи скасувала, у зв'язки з тим, що вони видані секретарем селищної ради з виходом за межі своїх повноважень (а.с. 5-7).

Суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах

повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування» секретар сільської, селищної, міської ради:

- у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови;

- скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

- веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону;

- організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

- забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;

- за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

- сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;

- організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

- забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

- вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

Суд встановив, що відповідачем не приймалось рішення відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», про надання дозволу позивачу на право торгівлі та надання послуг на території Гурзуфської селищної ради.

Враховуючи положення ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування» суд дійшов висновку, що секретар Гурзуфської селищної ради видав позивачу дозволи на право торгівлі та надання послуг на території Гурзуфської селищної ради, з перевищенням повноважень наданих йому Законом, тим самим порушив норму ст. 19 Конституції України.

Судом встановлено, що відповідач не приймав рішення відносно видачі позивачу дозволів на право торгівлі та надання послуг на території Гурзуфської селищної ради, тому твердження позивача про те, що відповідач не має права скасовувати такі рішення не обґрунтоване, оскільки вони відсутні.

Відповідно до ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчий комітет ради має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.

Стаття 51 Закону України «Про місцеве самоврядування» до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входить також за посадою секретар відповідної ради.

Викладені норми підтверджують правомірність скасування дозволів на право торгівлі та надання послуг на території Гурзуфської селищної ради, наданих позивачу, оскільки секретар ради, це посадова особа яка входить до складу виконавчого органу.

Керуючись статтями п.1 ст.153, ст.ст.160,162,163, п.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.