Ухвала від 07.09.2023 по справі 645/4685/23

Справа № 645/4685/23

Провадження № 2/645/1993/23

УХВАЛА

іменем України

07 вересня 2023 року м. Харків

Суддя Фрунзенського районного суду м.Харкова Шарко О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості по аліментам та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить суд звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, призначеними судовим наказом Фрунзенського районного суду м.Харкова від 16.10.2020 року, припинити стягнення аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання малолітнього ОСОБА_4 , стягнути зі ОСОБА_2 , на його користь аліменти на утримання малолітнього ОСОБА_4 у розмірі від всіх видів заробітку.

Позовна заява віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Обставини справи, згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6ст. 19 ЦПК України даний спір є малозначним.

З метою недопущення порушення прав відповідачів, суд вважає необхідним на підставі ч. 5ст. 279 ЦПК України розгляд справи проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст.19,175,177,187, 212, 274,277,279 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості по аліментам та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити судове засідання у справі, яке відбудеться 05 жовтня 2023 року о 10 годині 30 хвилин, в приміщенні Фрунзенського районного суду м. Харкова, що розташований за адресою: м. Харків, бул. Б. Хмельницького, 32/38, кабінет № 12.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідачі зобов'язані надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/sud2033/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Суддя Фрунзенського районного суду О. П. Шарко

Попередній документ
113287212
Наступний документ
113287214
Інформація про рішення:
№ рішення: 113287213
№ справи: 645/4685/23
Дата рішення: 07.09.2023
Дата публікації: 08.09.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Немишлянський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (13.11.2024)
Дата надходження: 06.09.2023
Предмет позову: про звільнення від сплати заборгованості за аліменти та стягнення аліментів на утримання дитини
Розклад засідань:
05.10.2023 10:30 Фрунзенський районний суд м.Харкова
21.11.2023 10:50 Фрунзенський районний суд м.Харкова
14.12.2023 10:00 Фрунзенський районний суд м.Харкова
18.01.2024 11:40 Фрунзенський районний суд м.Харкова
08.02.2024 11:30 Фрунзенський районний суд м.Харкова
06.03.2024 11:00 Фрунзенський районний суд м.Харкова
10.04.2024 11:50 Фрунзенський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШАРКО ОЛЕКСІЙ ПАВЛОВИЧ
суддя-доповідач:
ШАРКО ОЛЕКСІЙ ПАВЛОВИЧ
відповідач:
Склярова Юлія Олександрівна
позивач:
Скляров Олег Вікторович
представник позивача:
МАКСИМОВ МИКОЛА ІГОРОВИЧ