Справа №:755/12030/23
Провадження №: 1-кс/755/2493/23
"24" серпня 2023 р. слідча суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого 1 відділу слідчого управління ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим капітана юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури АР Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 22023011000000171 від 12.07.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,
слідчий 1 відділу слідчого управління ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим капітана юстиції ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури АР Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 , звернувся до слідчої судді з клопотанням проарешт майна, власником якого є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: квартири, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , - загальною площею 35,8 кв.м, у тому числі житловою площею 26,1 кв.м., реєстраційний номер 76596701119; квартири, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , - загальною площею 24,4 кв.м, житловою площею 19,4 кв.м., реєстраційний номер 42421501119;земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_3 , площею 0.0050 га, кадастровий номер: 0111949300:05:001:0192, вид використання: для будівництва та обслуговування гаражу; автомобіля марки «HONDA CIVIC 1799», 2011 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2011, номер кузова: НОМЕР_2 ; автомобіля марки «NISSAN MICRA 1240», 2005 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_3 , дата реєстрації 21.06.2005, номер кузова: НОМЕР_4 .
Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що внаслідок загострення політико-соціальної напруженості в Україні в період 19-22 лютого 2014 року проросійські політичні та інші організації і об'єднання, підтримувані російською федерацією (далі - рф), активізували свою антиукраїнську діяльність, спрямовану на ескалацію ситуації, що склалася, особливо у південно-східних областях України, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
З 20.02.2014 рф здійснила окупацію території України - півострова Крим із застосуванням збройних сил, військових підрозділів та парамілітарних утворень. При цьому, сам факт окупації Автономної Республіки Крим був засуджений як міжнародною спільнотою, так і Україною, та набув широкого висвітлення в офіційних виданнях та медійному просторі.
16.03.2014 проведено незаконний референдум із заздалегідь відомим та підконтрольним рф результатом, який в подальшому став формальною підставою для прийняття незаконного рішення про включення до складу рф території АР Крим і міста Севастополя на правах суб'єктів федерації.
Конституційний суд України своїм рішенням № 2-рп/2014 у справі № 1 13/2014 від 16.03.2014 визнав постанову ВР АР Крим № 1702 6/14 від 06.03.2014 неконституційною.
У подальшому, 17.03.2014 депутатами Верховної Ради АР Крим, у порушення ч. 2 ст. 2, ст. 73, п. 2 ч. 1 ст. 85, ст. 132, Конституції України, прийнято постанову № 1745-6/14 «О независимости Крыма», згідно з якою на підставі Декларації про незалежність Республіки Крим і міста Севастополя, прийнятої на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АР Крим 11.03.2014 та позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської ради 11.03.2014, створено нелегітимне державне утворення «Республика Крым».
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/2014 у справі № 1 15/2014 від 20.03.2014 згадану вище «Декларацію про незалежність Республіки Крим і міста Севастополя» визнано неконституційною.
Також, 18.03.2014 між рф та представниками нелегітимного державного утворення «Республика Крым» підписано договір про входження території АР Крим та м. Севастополя до складу рф.
Збройна агресія рф розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств рф, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності.
Відповідно до статей 1-3 Конституції України, Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою. Людина, її життя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014, зокрема ст. ст. 1-3 визначено, що сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії рф з 20.02.2014.
Вказані обставини також підтверджуються Звітом офісу прокурора міжнародного кримінального суду від 04.12.2017, згідно з яким на тимчасово окупованій території України розпочався та триває збройний конфлікт між Україною та рф, Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, згідно якої територія України є цілісною та недоторканою, Резолюцією Парламентської асамблеї ради Європи № 2168, відповідно до якої рф визнається державою-агресором.
Крім того, у зв'язку з повномасштабним вторгненням рф на Україну, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб, який у подальшому продовжувався, востаннє до 18.08.2023.
З метою реалізації політики окупації та остаточного приєднання тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь до складу рф, а також придушення спротиву проукраїнського населення Криму, вищим керівництвом рф було прийнято низку «законів та підзаконних нормативних актів», якими незаконно створено так звані судові, правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування Республіки Крим.
Разом з вказаним, досудовим розслідуванням встановлено, що громадянка України ОСОБА_5 , діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч чинному законодавству України, 01.11.2014, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці на території України, зареєструвала відповідно до законодавства рф ТОВ «Маяк безпеки» (рос. - ООО «МАЯК БЕЗОПАСНОСТИ», юридична адреса: 298609, Республіка Крим, м. Ялта, вул. Халтурина, буд. 36А, приміщення 2-10, фактична адреса: Республіка Крим, м. Ялта, вул. Красина, 1Ж; ОГРН 1149102072900, ИНН 9103008569 КПП 910301001, ОКПО 00723789, ОКТМО 35729000001).
В подальшому, в період часу з 07.06.2022 по 15.06.2022, ОСОБА_5 , будучи обізнаною про необхідність реєстрації на порталі рф щодо державних закупівель відповідно до федерального закону рф від 05.04.2013 № 44-Ф3 «О контрактной системе в сфере закупок товаров, работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд» здійснила реєстрацію ООО «МАЯК БЕЗОПАСНОСТИ» на «Официальном сайте единой информационной системы в сфере закупок в информационной-телекоммуникационной сети интернет» http://zakupki.gov.ru.
Так, ОСОБА_5 , знаючи, що контрагентами у таких договорах будуть бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - російської федерації, будучи генеральним директором ООО «МАЯК БЕЗОПАСНОСТИ», відповідно до чинного статуту товариства та маючи право діяти без довіреності від імені юридичної особи, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт окупації АР Крим збройними силами рф та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, а також розуміючи те, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, здійснила провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, уклала контракт № 010 від 26.06.2022 з т.зв. «Управление Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» (юридична адреса: 298600, рф, Республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, буд. 8/12, ИНН 9103000760, КПП 910301001) щодо виконання робіт по монтажу, пуско-налагодженні системи автоматичної пожежної сигналізації, оповіщенні про пожежу та управлінню евакуацією людей з будівлі т.зв. «Отделаполиции №2 «Ливадийский» Управления Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» на загальну суму 797 458,52 рос. руб.
Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 «Про контрактну систему в сфері закупок товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» № 44-ФЗ, федерального закону від 29.12.2012 «Про державне оборонне замовлення» № 275-ФЗ, постанови уряду рф від 24.11.2021 № 2024 «Про правила казначейського супроводження», а також інших законів і нормативних правових актів рф, спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Управление Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» контракт, передбачав виконувати вищевказані роботи згідно Технічним завданням (Додаток № 1 до Контракту), Робочою документацією (Додаток № 2 до Контракту), Локальним кошторисним розрахункам (Додаток № 3 до Контракту), Відомостям об'ємів робіт (Додаток № 4 до Контракту) та Відомостям обладнання (Додаток №5 до Контракту).
Згідно рахунку-фактури № 3096 від 27.07.2022, ООО «МАЯК БЕЗОПАСНОСТИ», 27.07.2022 виконало умови контракту укладеного із т.зв. «Управление Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» та виконало роботи по монтажу, пуско-налагодженні системи автоматичної пожежної сигналізації, оповіщенні про пожежу та управлінню евакуацією людей з будівлі т.зв. «Отдела полиции №2 «Ливадийский» Управления Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» на загальну суму 797 458,52 рос. руб.
Отже, ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України, у м. Ялта, здійснила провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади, а саме т.зв. «Управление Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте», створеною на тимчасово окупованій території, а саме: ОСОБА_5 будучи генеральним директором ООО «МАЯК БЕЗОПАСНОСТИ», відповідно до вищевказаних документів, здійснила у період часу з 26.06.2022 по 27.07.2022 виконання робіт по монтажу, пуско-налагодженні системи автоматичної пожежної сигналізації, оповіщенні про пожежу та управлінню евакуацією людей з будівлі т.зв. «Отделаполиции №2 «Ливадийский» Управления Министерства внутренних дел Российской Федерации по городу Ялте» в рамках державного оборонного замовлення на 2022 рік на загальну суму 797 458,52 рос. руб., що підтверджується наявністю інформації викладеної «официальным сайтом единой информационной системы в сфере закупок в информационной-телекоммуникационной сети интернет предназначен для обеспечения свобідного доступа к полной и достоверной информации о контрактной системе закупок и закупках товаров, работ, услуг отдельными видами юридическихлиц, а так же для формирования, обработки и хранения такой информации. Порядок размещения информации на Официальном ЕИС и ее содержание регламентируется Федеральным законом от 05.04.2013 № 44-Ф3 «О контрактной системе в сфере закупоктоваров, работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд» и федеральним законом рф від 18.07.2011 № 223-Ф3 «О закупках товаров, работ, услуг отдельными видами юридических лиц», а так же существующими подзаконными актами (http://zakupki.gov.ru)», чим довела свій злочинний умисел, направлений на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, до кінця.
Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 1111 КК України - колабораційна діяльність, тобто, у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
На підставі цього, 27.06.2023 складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
29.06.2023 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України та повістку про виклик останньої до СУ ГУ СБУ в АР Крим на 04.07.2023, 05.07.2023 та 06.07.2023 в період часу з 09 год 00 хв по 18 год 00 хв вручення письмового повідомлення про підозру та проведення інших слідчих (процесуальних) дій.
Однак, остання на виклик не з'явилася та не повідомила про причини свого неприбуття, та жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надала. У зв'язку із викладеним у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що остання переховується від органу досудового розслідування та суду.
У зв'язку з цим, вказане повідомлення про підозру ОСОБА_5 особисто не вручено, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Відповідно до відомостей ДПС України щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 по 28.06.2023 відомостей стосовно ОСОБА_5 в базі даних не виявлено.
В свою чергу, санкція ч. 4 ст. 111-1 КК України, передбачає конфіскацію майна, як виду покарання.
Документами, які підтверджують право власності на майно, що арештовується, є відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та відомості з Державного земельного кадастру.
Згідно даних реєстрів громадянці України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_5 , належать: квартира, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , - загальною площею 35,8 кв.м, у тому числі житловою площею 26,1 кв.м. Розмір части: 1/1. Документи, подані для державної реєстрації: свідоцтво про право власності, серія та номер: НОМЕР_6 , виданий 06.06.2013. Дата державної реєстрації 06.06.2013. Реєстраційний номер 76596701119;квартира, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , - загальною площею 24,4 кв.м, житловою площею 19,4 кв.м. Розмір части: 1/1. Документи, подані для державної реєстрації: договір купівлі-продажу, серія 1-491, виданий 16.04.2013. Дата державної реєстрації 16.04.2013. Реєстраційний номер 42421501119;земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_3 , площею 0.0050 га, кадастровий номер: 0111949300:05:001:0192, вид використання: для будівництва та обслуговування гаражу. Цільове призначення: 1.8. Форма власності: приватна власність. Нормативна грошова оцінка: 14 878,08 гривень. Дата оцінки земель: 15.04.2009. Документ що посвідчує право: державний акт.
Крім цього, документами, які підтверджують право власності на майно, що арештовується, є відомості з Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Згідно даного реєстру громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_5 , є власником: автомобіля марки «HONDA CIVIC 1799», 2011 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2011, номер кузова: НОМЕР_2 ; автомобіля марки «NISSAN MICRA 1240», 2005 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_3 , дата реєстрації 21.06.2005, номер кузова: НОМЕР_4 .
Застосування зазначених обмежень надасть змогу зберегти майно, унеможливить його подальше приховання, відчуження, та забезпечити конфіскацію майна як виду покарання.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збережені цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочинів.
Таким чином, з метою запобігання можливості приховування та відчуження цього майна, необхідно накласти арешт із забороною вчиняти будь-які дії щодо відчуження, розпорядження та користування вказаним майном.
Крім того, з метою забезпечення арешту майна, запобігання зникненню, втрати або пошкодження арештованого майна та забезпечення його схоронності, дане клопотання просить розглянути без повідомлення власника даного майна.
Слідчий 1 відділу СУ ГУ СБУ в АР Крим ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання про арешт майна без його участі, заявлені вимоги підтримує, просить задовольнити.
Враховуючи те, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, не було тимчасово вилучене, крім того, слідчим зазначаються ризики того, що з майном можуть вчинятися дії з його подальшого відчуження, тому з метою забезпечення арешту майна, розгляд клопотання в силу ч. 2 ст. 172 КПК України можливо здійснити без повідомлення власника майна.
Слідча суддя, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали додані до клопотання, дійшла такого висновку.
Слідчою суддею встановлено, що згідно постанови начальника відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури АР Крим та міста Севастополя ОСОБА_6 від 12.07.2023, виділено з матеріалів досудового розслідування за № 22020011000000024 матеріали досудового розслідування відносно підозрюваної ОСОБА_5 за ч.4 ст. 111-1 КК України та зареєстровано за № 22023011000000171; здійснення досудового розслідування у вказаному вище кримінальному провадженні доручено слідчим СУ ГУ СБУ в АР Крим.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подаєтьсядо місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, якщо інше не передбачено пунктом 2 цієї частини.
Як вбачається з долученої до матеріалів клопотання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, слідче управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим знаходиться за адресою: вул. Юрія Поправки, 14 А, м. Київ. Відтак, клопотання подано за правилами підсудності.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з положеннями ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 КПК України, підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
27 червня 2023 року складено та погоджено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України. Як вбачається з долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження, слідчим вживались заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України вказаної вище підозри.
Разом з тим, органом досудового розслідування у загальнодержавному засобі масової інформації - газеті «Урядовий кур'єр» 29.06.2023 № 129 (7527), розміщено повідомлення про підозру та повістку про виклик ОСОБА_5 на 04.07.2023, 05.07.2023 та 06.07.2023до СУ ГУ СБУ в АР Крим у кримінальному провадженні для повідомлення про підозру та проведення за її участю необхідних слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, роз'яснено наслідки неприбуття.
Аналогічно повістки про виклик ОСОБА_5 розміщено на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора від 29.06.2023 про прибуття до СУГУ СБУ в АР Кримдля повідомлення про підозру та проведення необхідних слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні.
Відтак, ОСОБА_5 набула статусу підозрюваної у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Санкцією ч. 4 ст. 111-1 КК України, передбачене додаткове покарання у виді конфіскації майна.
Отже, у разі доведення винуватості ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, майно, яке належить на праві приватної власності підозрюваній підлягатиме конфіскації у дохід держави.
Слідчою суддею не встановлено, що клопотання суперечить вищезазначеним вимогам КПК України, тобто не містить правових підстав для арешту майна, достатності доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, вказівки на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження або не є пропорційним, тобто не відповідає тяжкості правопорушення і становитиме особистий і надмірний тягар для володільця майна, тому підлягає задоволеннюшляхом накладення арешту на вищевказануземельну ділянку.
Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов'язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, підозрювана ОСОБА_5 є власницею такого майна (об'єктів жилої нерухомості):
квартири, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа 35,8 кв.м, у тому числі житлова площа 26,1 кв.м., розмір частки: 1/1, документи, подані для державної реєстрації: свідоцтво про право власності, серія та номер: НОМЕР_6 , виданий 06.06.2013, дата державної реєстрації 06.06.2013, реєстраційний номер НОМЕР_7 ;
квартири, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , загальна площа 24,4 кв.м, житлова площа 19,4 кв.м., розмір частки: 1/1, документи, подані для державної реєстрації: договір купівлі-продажу, серія 1-491, виданий 16.04.2013, дата державної реєстрації 16.04.2013, реєстраційний номер 42421501119.
Як вбачається з відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, ОСОБА_5 є власницею таких транспортних засобів:
автомобіля марки «HONDA CIVIC 1799», 2011 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2011, номер кузова: НОМЕР_2 ;
автомобіля марки «NISSAN MICRA 1240», 2005 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_3 , дата реєстрації 21.06.2005, номер кузова: НОМЕР_4 .
Згідно витягу Державного земельного кадастру, ОСОБА_5 на праві приватної власності належить земельна ділянка № НОМЕР_8 , площею 0.0050 га, кадастровий номер: 0111949300:05:001:0192, вид використання: для будівництва та обслуговування гаражу, що знаходиться за адресою: смт Кацівелі Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим, документ що посвідчує право: державний акт.
Як вбачається з тексту поданого клопотання, слідчий просить накласти арешт на майно із забороною вчиняти будь-які дії щодо відчуження, розпорядження та користування вказаним майном.
Взявши до уваги вищевикладене, кваліфікацію кримінального правопорушення за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, враховуючи наслідки від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб, а також забезпечуючи розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідча суддя приходить до висновку, що вимога слідчого є обґрунтованою, а відтак найменш обтяжливим способом арешту майна за даних обставин є заборона користування, розпорядження та відчуження.
Отже, враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого про накладення арешту на майно, яке належить підозрюваній ОСОБА_5 із забороною відчуження, розпорядження та користування вказаним майном, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173, 175,309, 372, ст. 392, ст. 532 КПК України, слідча суддя
клопотання слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим капітана юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури АР Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 22023011000000171 від 12.07.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке належить на праві власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування, а саме на:
квартиру АДРЕСА_4 , загальною площа 35,8 кв.м, у тому числі житлова площа 26,1 кв.м. (реєстраційний номер 76596701119);
квартиру АДРЕСА_5 , загальною площею 24,4 кв.м, житловою площею 19,4 кв.м. (реєстраційний номер 42421501119);
земельну ділянку № НОМЕР_8 , площею 0.0050 га, кадастровий номер: 0111949300:05:001:0192, вид використання: для будівництва та обслуговування гаражу, що знаходиться за адресою: смт Кацівелі Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим;
автомобіль марки «HONDA CIVIC 1799», 2011 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2011, номер кузова: НОМЕР_2 ;
автомобіль марки «NISSAN MICRA 1240», 2005 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_3 , дата реєстрації 21.06.2005, номер кузова: НОМЕР_4 .
Заборонити державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав (в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам), виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора, вчиняти реєстраційні дії щодо: квартири АДРЕСА_4 , (реєстраційний номер 76596701119);квартири АДРЕСА_5 , (реєстраційний номер 42421501119); земельної ділянки № НОМЕР_8 площею 0.0050 га, кадастровий номер: 0111949300:05:001:0192, вид використання: для будівництва та обслуговування гаражу, що знаходиться за адресою: смт Кацівелі Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим.
Заборонити територіальним органам з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ України (сервісним центрам МВС) та центрам надання адміністративних послуг, вчиняти реєстраційні дії стосовно: автомобіля марки «HONDA CIVIC 1799», 2011 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_1 , дата реєстрації 06.09.2011, номер кузова: НОМЕР_2 ; автомобіля марки «NISSAN MICRA 1240», 2005 року випуску, номер та серія знаку НОМЕР_3 , дата реєстрації 21.06.2005, номер кузова: НОМЕР_4 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчих СУ ГУ СБУ в АР Крим, які здійснюють досудове розслідування та прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення.
Роз'яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідча суддя: ОСОБА_1