Номер провадження 3/754/4611/23
Справа №754/11676/23
Іменем України
07 вересня 2023 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Тарасенко Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Деснянського УП ГУНП в м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої в АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №265834 від 11 серпня 2023 року, 11 серпня 2023 року близько 16 год. 05 хв. ОСОБА_1 за адресою: м.Київ, вул. Миропільська, 2, здійснювала реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії, отримання якої передбачено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального", чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення не визнала та пояснила, що продаж алкоголю не здійснювала, працівниками поліції було вилучено з холодильнику належну їй пляшку коньяку.
Суд вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено обов'язок органу (посадової особи) при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною першою статті 164 КУпАП передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
В обґрунтування обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення до протоколу про адміністративне правопорушення долучено:
1/ протокол вилучення від 11 серпня 2023 року у ОСОБА_1 однієї неповної пляшки з речовиною коричневого кольору та запахом спирту, об'ємом 0,5 л.;
2/ письмові пояснення ОСОБА_1 від 11 серпня 2023 року, в яких остання зазначає, що не здійснювала продажу алкоголю, пляшка коньяку, яка знаходиться в холодильнику, належить їй;
3/ рапорт ДОП Деснянського УП ГУНП у м. Києві Хрещика В. від 11серпня 2023 року.
Докази того, що особа здійснювала продаж алкогольних напоїв без ліцензії (як зазначено в протоколі),матеріали справи не містять, відсутні пояснення свідків, дані фото та/або відеофіксації.
Крім того, в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання чи суб'єктом підприємницької діяльності.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведені обставини, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучену, згідно протоколу вилучення від 11 серпня 2023 року, неповну пляшку об'ємом 0,5 л. з речовиною коричневого кольору та запахом спирту - повернути власнику.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя