Код суду 233 № 233/1382/23
06 вересня 2023 року м.Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Кожевник О.А., розглянувши матеріал який надійшов з НОМЕР_1 прикордонного загону ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Торецьк, Донецької області, громадянина України, який проходить військову служби на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - стрільця відділення інспекторів прикордонної служби (на БТР) 2 прикордонної застави прикордонної комендатури швидкого реагування №1 1 прикордонного загону, військове звання - солдат, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ВЧ НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст.172-20 КУпАП -,
28 березня 2023 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області вперше надійшов протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення СхРУ №114277 від 23.03.2023 о 20 год. 00 хв. 22 березня 2023 року під час особового складу в місці тимчасового розосередження прикордонної комендатури швидкого реагування № 1 НОМЕР_3 прикордонного загону ВЧ НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 виявлено інспектора прикордонної служби 3 категорії - стрільця відділення інспекторів прикордонної служби (на БТР) 2 прикордонної застави прикордонної комендатури швидкого реагування №1 ІНФОРМАЦІЯ_3 солдата ОСОБА_3 під час виконання ним обов'язків військової служби з ознаками алкогольного сп'яніння (нечітка мова, характерний запах з ротової порожнин, порушення координації рухів). О 20 год. 10 хв. останньому запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме відмовився від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду.
Постановою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 29 березня 2023 року протокол про адміністративне правопорушення протокол про адміністративне правопорушення СхРУ №114277 від 23.03.2023 року стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП з додатками повернуто до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби для усунення недоліків. Суддею зазначено, що до протоколу не долучено будь-яких доказів на підтвердження того, що НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби в теперішній час перебуває у підпорядкуванні будь-якої військової частини. Також не надано доказів того, заступник з персоналу прикордонної комендатури швидкого реагування №1 НОМЕР_3 прикордонного загону полковник ОСОБА_4 уповноважений на складання протоколів про військові адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-20 КУпАП, командиром відповідної військової частини. Саме з цих підстав протокол про адміністративне правопорушення з доданими матеріалами повернуто для дооформлення.
05 вересня 2023 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення СхРУ №119751 від 29.08.2023 стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП після належного оформлення.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення СхРУ №119751 від 29.08.2023 о 20 год. 00 хв. 22 березня 2023 року під час особового складу в місці тимчасового розосередження прикордонної комендатури швидкого реагування № 1 НОМЕР_3 прикордонного загону ВЧ НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 виявлено інспектора прикордонної служби 3 категорії - стрільця відділення інспекторів прикордонної служби (на БТР) 2 прикордонної застави прикордонної комендатури швидкого реагування №1 ІНФОРМАЦІЯ_3 солдата ОСОБА_3 під час виконання ним обов'язків військової служби з ознаками алкогольного сп'яніння (нечітка мова, характерний запах з ротової порожнин, порушення координації рухів). О 20 год. 10 хв. останньому запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме відмовився від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушень, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Адміністративне правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , не є триваючим, вчинено 22 березня 2023 року. Протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 надійшов до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області після належного оформлення 05 вересня 2023 року. Отже, на час розгляду справи у суді закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Виключення провадження у справах про адміністративне правопорушення за спливом строків ст. 38 КУпАП є формою вираження відмови держави від притягнення особи до адміністративної відповідальності, а метою останньої є доведення вини. Отже, поєднання закриття справи із одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями. Дана норма є імперативною і не передбачає обов'язку суду визначати питання вини особи за межами строку, передбаченого статтею 38 цього Кодексу.
Тобто, суд позбавлений процесуальної можливості досліджувати докази та вирішувати питання про винуватість або невинуватість ОСОБА_1 , а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 38, 247 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Суддя О.А. Кожевник