Провадження № 3/742/1473/23
Єдиний унікальний № 742/3587/23
Постанова
Іменем України
05 вересня 2023 року м. Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуках адміністративну справу, що надійшла від Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого заступником керівника ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ» дільниця №26, мешканця: АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ст.127-1 ч.1 КУпАП, -
19.06.2023 року об 10 год 17 хвилин в м.Прилуки по вулиці Індустріальна,10, ОСОБА_1 , видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01312-00413-23 (ВХ№480374) на т.з МАЗ 533702-240 д.н.з НОМЕР_1 з порушенням порядку проведення ОТК та обсягів перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ №137 від 30.01.2012, а саме: на транспортному засобі відсутній передбачений заводом виробником склоочисник вітрового скла автомобіля, чим порушив вимоги постанови КМУ №137 від 30.01.2012, п.1.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.127-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав та повідомив, що не помітив відсутність третього склоочисника.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступних висновків.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного адміністративного правопорушення додані наступні докази :
протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №137499 від 04.07.2023, з якого вбачається, що 19.06.2023 року об 10 год 17 хвилин в м.Прилуки по вулиці Індустріальна,10, ОСОБА_1 , видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00312-00413-23 (ВХ№480374) на т.з МАЗ 535702-240 д.н.з НОМЕР_1 з порушенням порядку проведення ОТК та обсягів перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ №137 від 30.01.2012, а саме: на транспортному засобі відсутній передбачений заводом виробником склоочисник вітрового скла автомобіля , чим порушив вимоги постанови КМУ №137 від 30.01.2012, п.1.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.127-1 КУпАП(а.с.3).
висновком про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним від 19 червня 2023 складеного завідувачем сектору взаємодії із суб'єктами обов'язкового технічного контролю РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області Ліліковичем П. затвердженого начальником РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області Єрьоменко О., з якого вбачається, що перевіркою встановлено, що випробувальна лабораторія ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ», номер у реєстрі суб'єктів проведення обов'язкового технічного контролю 01312, що знаходиться за адресою: Чернігівська область, м.Прилуки, вул.Індустріальна,10, 19 червня 2023 року видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00312-00413-23 (ВХ№480374) на т.з МАЗ 535702-240 д.н.з НОМЕР_1 , з порушенням Порядку проведення ОТК, а саме: на фотографії перевірки на транспортному засобі відсутній передбачений заводом виробником склоочисник вітрового скла, тому прийнято рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу МАЗ 535702-240 д.н.з НОМЕР_1 від 19 червня 2023 №00312-00413-23 недійсним, про що внесено інформацію до Єдиного державного реєстру транспортних засобів(а.с.6-7).
Відповідно до ч.1 ст.127-1 КУпАП, особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137 затверджено Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів(Порядок).
Пунктом 1 Порядку визначено, що порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів (далі - Порядок) визначає процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС (далі - транспортні засоби), за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації.
Для проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу замовник подає виконавцю особисто або через уповноважену особу:
паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі подання документів уповноваженою особою така особа, крім документа, що зазначений в цьому абзаці, пред'являє виконавцю документ, що підтверджує її повноваження);
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (пункт 11 Порядку).
Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться після здійснення його зовнішнього огляду з метою ідентифікації транспортного засобу, звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, встановлення комплектності( пункт 12 Порядку).
У разі невідповідності ідентифікаційних номерів та (або) номерних знаків даним реєстраційних документів транспортного засобу обов'язковий технічний контроль не проводиться.
Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться згідно з Технологічними вимогами до засобів перевірки технічного стану, обслуговування і ремонту колісного транспортного засобу, затвердженими наказом Мінінфраструктури від 15 лютого 2012 р. № 106, і Вимогами до перевірки.
Виконавець здійснює фотофіксацію процесу проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу, про що попереджає замовника.
Фотофіксація процесу проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу здійснюється виконавцем під час зовнішнього огляду транспортного засобу із фіксацією:
передньої та лівої або правої частини транспортного засобу;
перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар (за наявності);
перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування;
показника одометра.
Матеріали фотофіксації мають забезпечувати можливість чітко визначати марку, колір, номерний знак транспортного засобу, на фотографіях обов'язково зазначається дата фотофіксації, яка повинна відповідати даті видачі протоколу перевірки технічного стану”.
Результат фотофіксації процесу проведення обов'язкового технічного контролю (одна фотографія транспортного засобу під час перевірки гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака) друкується на зворотному боці протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.
Згідно з п.1.5 ПДР України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Оцінюючи докази у справі, суд вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми, що в своїй сукупності дають можливість зробити висновок про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, а саме, що останній видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу МАЗ 535702-240 д.н.з НОМЕР_1 від 19 червня 2023 №00312-00413-23 на якому відсутній передбачений заводом виробником склоочисник вітрового скла.
Згідно зі ст.33 КУпАП стягнення за адмінправопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.34 КУпАП, суд визнає обставиною, яка пом'якшує відповідальність - визнання вини.
Відповідно до ст. 35 КУпАП, суд не знаходить обставини, що обтяжують відповідальність.
За таких обставин, вважаю за можливе притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та піддати його адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст.127-1 КУпАП.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особами, стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536,80 грн.
На підставі вищевикладеного, ЗУ «Про судовий збір», керуючись ст. 33,34,35, 40-1, ч.1 ст.127-1,221,268,283,307,308 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.127-1 КУпАП та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1360 (одна тисяча триста шістдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір (0,2 відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2023 р.), що складає 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок та зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України.
У разі несплати штрафу понад 15 днів постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу визначеного відповідною статтею КУпАП та зазначеного в постанові про стягнення штрафу.
На постанову суду протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд з дня винесення постанови.
Суддя Анатолій КОВАЛЕНКО