Справа № 595/1548/23
Провадження № 3/595/854/2023
01.09.2023
Cуддя Бучацького районного суду Тернопільської області Федорончук В.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , який працює начальником комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств», до адміністративної відповідальності не притягався,
за ст.188-28 КУпАП,
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №502546 від 19.07.2023 вбачається, що 19 липня 2023 року, о 13 год. 05 хв., у Тернопільській області в м.Бучач по вул.Кобилянської посадова особа ОСОБА_1 не виконав вимоги Національної поліції №52 від 29.03.2023 уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм та стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме, не ліквідував ямковість та вибоїни проїжджої частини визначеної вулиці, яка перевищила допустиме пошкодження покриття, чим порушив п.3.1 ДСТУ 3587-97 та вимоги п.1.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.188-28 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, суду пояснив, що вимога №52 від 29 березня 2023 року Управлінням патрульної поліції у Тернопільській області адресована міському голові Бучача Віталію Фреяку, про існування вимоги йому стало відомо при складенні протоколу про адміністративне правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши в сукупності докази, зібрані по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адмінправопорушення, а тому справу слід закрити, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 188-28 КУпАП передбачено, що невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, тягне за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Як вбачається із вимоги Управлінням патрульної поліції у Тернопільській області Департаменту патрульної поліції від 29 березня 2023 така адресована міському голові ОСОБА_2 . В той же час протокол про вчинення адміністративного правопорушення, яке полягає у невиконанні вказаної вимоги складено відносно начальника комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств» ОСОБА_1 , тобто щодо особи, якій вимога не була адресована, а отже така особа не може нести відповідальність за не виконання такої вимоги в контексті ст.188-28 КУпАП.
За встановлених обставин, суд приходить до висновку, що в справі відсутні докази, на основі яких у визначеному законом порядку можна встановити наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, а тому провадження в справі про адміністративне правопорушення слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 251,252, 284 КУпАП,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Скаргу на постанову може бути подано до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Б. Федорончук