Заводський районний суд м. Запоріжжя
вул. Лізи Чайкіної 65, м. Запоріжжя, 69106
тел.099-55-49-125 , inbox@zv.zp.court.gov.ua
Справа № 332/5002/23
Провадження № 3/332/2727/23
04.09.2023 р.
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , старшого лейтенанта, командира ІНФОРМАЦІЯ_2 Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 172 -16 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
Постановою судді Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. від 26.07.2023 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-16 КУпАП було повернуто до Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони Українина доопрацювання.
31.08.2023 року у провадження Заводського районного суду м. Запоріжжя Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони Українинадійшла після доопрацювання справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-16 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 183 від 08.07.2023 року вбачається, що 28 травня 2023 року старший лейтенант ОСОБА_1 , який обіймає посаду командира ІНФОРМАЦІЯ_2 Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони України умисно не вжив заходів щодо припинення кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим солдатом ОСОБА_2 , порушив наказ Міністерства оборони України від 29.11.2018 № 604 пункту 20 щодо щоденної усної доповіді командуванню частини про порушення військової дисципліни, вчинив військове адміністративне правопорушення, що призвело до несвоєчасного повідомлення командиром військової частини НОМЕР_1 органу управління Військової служби правопорядку, в зоні діяльності якого перебуває військова частина про факт неприбуття на військову службу солдата ОСОБА_2 , відповідно своєчасно не були вжиті заходи щодо недопущення скоєння правопорушення військовослужбовцем вказаної військової частини.
Дослідивши та оцінивши наявні матеріали справи, у їх сукупності, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з положеннями ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням, проступком) визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з урахуванням положень, викладених у ст.ст. 251,252 КУпАП, зобов'язані з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, керуючись законом і правосвідомістю, оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням в їх сукупності.
Відповідно до вимог ч.2 статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду(судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення ним 28.05.2023 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-16 КУпАП надійшла на розгляд суду лише 31.08.2023 року, тобто після спливу строку, встановленого законом щодо накладення стягнення.
Таким чином, на час розгляду справи вже закінчився строк, протягом якого на правопорушника може бути накладено адміністративне стягнення відповідно до вимог КУпАП, а тому згідно з положеннями п.7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляд справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ст.284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення; про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; про закриття справи, і цей перелік є вичерпним. Зі змісту вказаної статті вбачається, що свідченням того, що особу визнано винною у вчиненні правопорушення, є накладення адміністративного стягнення, отже визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення, не узгоджується з вимогами вказаної статті.
За таких підстав, оскільки на час розгляду справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 284 КУпАП, суд-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-16 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя: Н.В. Марченко