Справа № 137/1056/23
05 вересня 2023 р. 3/137/500/23
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., розглянувши матеріали, що надійшли від ВП № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , з даних адміністративного матеріалу не працюючого, за ч.1 ст. 173-2 КУпАП,
04.09.2023 до Літинського районного суду Вінницької області надійшли вказані матеріали по факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Станом на 05.09.2023 особа, котрій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 до суду не з'явився.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по факту інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Так, ч. 2. ст. 277 КУпАП, визначено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 173-2 КУпАП, розглядаються протягом доби з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Однак ОСОБА_1 протягом доби до суду не з'явився, а в матеріалах справи відсутній номер мобільного телефону правопорушника ОСОБА_1 , відтак враховуючи строки розгляду адміністративного матеріалу, відсутня можливість оперативно викликати в судове засідання ОСОБА_1 ..
Окрім того, згідно розділу п. 9 розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)); у графі «до протоколу додається» - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
Незважаючи на вищевказане положення інструкції, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 623559 від 20.08.2023 не було вказано жодного документа та його реквізитів, на підставі яких вдалося встановити особу порушника. Крім того, відсутній відеозапис із нагрудної камери поліцейського, хоча про його наявність зазначено у відповідній графі протоколу.
За таких обставин приходжу до переконання, що прийняття рішення у відсутність особи та наявності порушень вимог ч. 2. ст. 277 КУпАП не можливе, тому адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до ВП № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області для дооформлення в частині зазначення номеру телефону чи інших засобів зв'язку із ОСОБА_1 , зазначення документу та реквізитів документу який посвідчує особу, а також долучення цифрового носія із відеозаписом із нагрудної камери поліцейського про що зазначено у протоколі.
Керуючись ст. 256 КУпАП, ч. 6 ст. 284 КПК України, п. 9 Наказу МВС України № 1376 від 06.11.2015 р. "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції",
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, повернути до ВП № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Гопкін П. В.