Постанова від 24.08.2010 по справі 2051/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 серпня 2010 р. Справа № 2-а-2051/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1, третя особа Тягинська сільська рада Бериславського району Херсонської області про стягнення заборгованості по земельному податку,

встановив:

ДПІ у Бериславському районі Херсонської області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по земельному податку в сумі 37,10 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог ДПІ у Бериславському районі Херсонської області посилається на те, що відповідач є платником податків та зборів, встановлених Законом України "Про плату за землю". Відповідно до цього закону, за відповідачем нарахована заборгованість по земельному податку на загальну суму 37,10. Оскільки відповідач добровільно не сплатив свої податкові зобов'язання, які вважаються узгодженими, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по земельному податку в сумі 37,10 грн.

У судове засідання сторони не з'явилися.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав: згідно довідки Тягинської сільської ради від 01.02.10, відповідач є власником земельної ділянки площею 2.14га.

Відповідно до ст.ст. 1, 2, 7, 27 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992, власники та користувачі земельних ділянок повинні сплачувати земельний податок або орендну плату. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Контроль за правильністю обчислення та справляння таких платежів здійснюється органами державної податкової служби. Відповідно до ст. 5 вказаного Закону об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Ст. 17 Закону України "Про плату за змелю" передбачає, що земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. В встановлений строк суми податкових зобов'язань добровільно не сплачені.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як вбачається із наявних в матеріалах справи податкові зобов'язання відповідача вважаються податковим боргом на підставі ст.ст.1, 4 п.4.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 як такі, що були узгоджені.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Суд також приймає до уваги, що відповідач не надав суду будь-яких документів про наявність пільг на сплату даного виду податку.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) до місцевого бюджету Тягинської сільської ради на р/р 33212813700059, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ЄДРПОУ 24103704 заборгованість по земельному податку у сумі 37 (тридцять сім) грн. 10 коп. - стягувач ДПІ у Бериславському районі Херсонської області (74300, вул. 1 Травня, 234, м. Берислав, код 21296217).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 6.6.4