73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
23 серпня 2010 р. Справа № 2-а-139/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка К.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
встановив:
У січні 2010 року Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 2217,00 грн., які нараховані рішенням від 16.10.2009 р. № 0002552308, що прийнято на підставі акту перевірки від 12.10.2009 р. №0147/21/05/23/3217515244. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
12.10.2009 р. працівниками Державної податкової інспекції у Бериславському районі здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці - магазину, що знаходиться по вул.. Дніпровська, 32, с. Червоний маяк, Бериславський район, Херсонська обл.. 4, з дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари , вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 12.10.2009 р. №0147/21/05/23/3217515244.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 16.10.2009 р. № 0002552308.
Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 16.10.2009 р. № 0002552308 стали порушення останнім п.5, 12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Під час перевірки встановлено, що при проведені розрахункової операції продано 1 пляшку пива «Чернігівське» та не видано розрахункову квитанцію, що є порушенням п.5 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР. Відповідальність за дане порушення передбачено п.3 ст.17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР відповідно якої застосовано штрафну санкцію в сумі 340 грн.. Також, здійснено реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку, та відсутні первині документи, які підтверджують надходження ТПЦ на підставі яких ведеться облік, що є порушенням п.12 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР. Відповідальність за дане порушення передбачена ст..22 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, відповідно якої застосовано штрафну санкцію в сумі 1240 грн.. Не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі за розрахунковими квитанціями- на місці проведення розрахунків сума складала 140 грн., а за розрахунковими квитанціями 00,00 грн. Відповідно до ст..22 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР за дане порушення застосовано штрафну санкцію в сумі 1240 грн.
Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювалось, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави( р/р 31114104700039, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській обл.. МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704) 2217 (дві тисячі двісті сімнадцять) грн. 50 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5