Рішення від 04.09.2023 по справі 520/20207/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2023 року № 520/20207/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

31.07.2023 року ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просила суд:

- скасувати рішення б/н від 07 лютого 2023 року відділу перерахунків пенсій № 2 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про відмову в перерахунку пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області призначити ОСОБА_1 , пенсію за віком державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на підставі заяви ОСОБА_1 від 31 січня 2023 року із розрахунку 60% заробітної плати відповідно до довідок про складові заробітної плати №№ 46, 47 від 31 січня 2023 року, які видані Територіальним управлінням державної судової адміністрації України у Харківській області, зарахувавши до стажу державної служби період служби ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ з 07 липня 1982 року по 15 січня 1990 року, а також період перебування на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06 лютого по 31 грудня 2003 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що рішення б/н від 07 лютого 2023 року відділу перерахунків пенсій № 2 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про відмову в перерахунку пенсії, на думку позивача, є протиправним.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач звернулася до пенсійного органу із заявою про проведення з пенсії за віком на інший вид пенсії - згідно зі ст. 37 ЗУ «Про державну службу» № 3723-ХІІ.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 07.02.2023 року відмовлено у задоволенні заяви позивача.

У вищевказаному рішенні зазначено, що відповідно до пунктів 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “ Про державну службу “ від 10.12.2015 № 889-VII (далі - Закон № 889 ) державним службовцям за певних умов призначаються пенсії за віком відповідно до ст.37 Закону України “ Про державну службу ” від 16.12.1993 № 3723 (далі Закон - № 3723). Вказано, що на призначення пенсії за Законом № 889 у порядку визначеному для осіб, які мають стаж роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, визначених (ст.37 Закону №3723) можуть розраховувати дві категорії осіб: державні службовці, які на день набрання чинності Законом №889 (01.05.2016) обіймають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону №3723 (сім категорій посад держслужбовців, залежно від яких встановлено ранги державних службовців відповідними актами Кабінету Міністрів України). У такому разі особа має набути 10 років стажу на посадах державних службовців саме на 01.05.2016 року; особи, які на день набрання чинності законом №889 мають не менш 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону №3723 (сім категорій посад держслужбовців, залежно від яких встановлено ранги державних службовців відповідними актами Кабінету Міністрів України). Вказано, що право на перерахунок пенсії згідно поданої заяви у ОСОБА_1 відсутнє, оскільки при наявності стажу на посаді державного службовця станом на 01.05.2016 - 12 років 10 місяців 13дні - звільнена з посади помічника судді, яка з 01.05.2016 року належить до посади патронатної служби згідно ст.92 ЗУ ” Про державну службу” від 10.12.2015№889-VIII. Також, зазначено, що для осіб, які на час звернення за перерахунком не займають посад державної служби, зазначаються посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавки за відповідний ранг державного службовця та надбавки за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії) - за умови наявності стажу не менше 20 років на посадах державних службовців.

Не погоджуючись з оскаржуваним рішенням, позивач звернулась до суду із даним позовом.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов'язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов'язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.

01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII).

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, Прикінцевими та перехідними аположеннями Закону № 889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно дост. 37 Закону № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Так, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 07.02.2023 року відмовлено у задоволенні заяви позивача.

У вищевказаному рішенні зазначено, що право на перерахунок пенсії згідно поданої заяви у ОСОБА_1 відсутнє, оскільки при наявності стажу на посаді державного службовця станом на 01.05.2016 - 12 років 10 місяців 13 днів - звільнена з посади помічника судді, яка з 01.05.2016 року належить до посади патронатної служби згідно ст.92 ЗУ ” Про державну службу” від 10.12.2015 №889-VIII.

При цьому, Головним управління Пенсійного фонду України у Київській області не зараховано до стажу на посаді державного службовця період служби позивача з 07 липня 1981 року по 15 січня 1990 року в органах внутрішніх справ, під час якої позивачу було присвоєно спеціальне звання рядовий внутрішньої служби.

Проте, пенсійним органом не враховано того, що п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Порядком обчислення стажу державної служби затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 (далі по тексту - Порядок №283) визначались посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.

Пунктом 2 Порядку № 283 визначено, що до стажу державної служби, зокрема, зараховується робота (служба): на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів прокуратури, судів, нотаріату, дипломатичної служби, митного контролю, внутрішніх справ, служби безпеки, розвідувальних органів, інших органів управління військових формувань, Держспецзв'язку, Адміністрації Держспецтрансслужби, державної податкової та контрольно-ревізійної служби, Держфінінспекції, її територіальних органів.

Також до стажу державної служби включається час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ (п. 3 Порядку № 283).

Крім того, за правилами підпункту 3.2 пункту 3 Методики щодо зарахування (включення) до стажу державної служби періодів роботи (служби) колишніх працівників і осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом Головного управління державної служби України та Міністерством праці та соціальної політики України від 12 жовтня 2007 року № 270/551 (надалі - Методика) до стажу державної служби включається час служби осіб, які перебували в кадрах Міністерства внутрішніх справ на посадах рядового чи начальницького складу і яким відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.91 № 114 (114-91-п) (далі - Положення про проходження служби), присвоєно спеціальні звання, установлені законодавством (як спеціальні звання міліції, так і внутрішньої служби), за умови, що фінансування заробітної плати за вказаними вище посадами рядового та начальницького складу здійснювалося за рахунок коштів державного або місцевого бюджету.

Згідно записів трудової книжки позивача, остання проходила службу в органах внутрішніх справ з 07.07.1981 року по 15.01.1990 року, 8 років, 6 місяців, 8 днів.

Відповідно до листа Управління МВС України в Дніпропетровській області № 2/4-1272 від 05.05.2003 року ОСОБА_1 при прийомі на службу наказом №69 о/с від 07.07.1981 року було присвоєно спеціальне звання рядовий внутрішньої служби.

Згідно послужного списку №М-855876 ОСОБА_1 наказом МВС СРСР №21 від 01.02.1983 року присвоєно звання молодший лейтенант міліції.

Також, відповідно до наказу №17 голови Первомайського районного суду Харківської області зараховано до стажу державної служби консультанта суду ОСОБА_1 8 років 6 місяців 8 днів роботи в органах МВС України, встановивши станом на 27.03.2003 року - 10 років 12 днів та надбавку за вислугу років у розмірі 20% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг.

За таких обставин, позивачу мав бути зарахований до стажу на посаді державного службовця період служби з 07 липня 1981 року по 15 січня 1990 року в органах внутрішніх справ.

При цьому, Верховним Судом в постанові від 30.07.2019 року по справі №805/3977/15-а аналогічно було застосовано приписи Порядку обчислення стажу державної служби затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 під час вирішення спірних правовідносин щодо зарахування до стажу роботи на державній службі періоду служби в органах внутрішніх справ.

Крім того, Головним управління Пенсійного фонду України у Київській області не зараховано до стажу на посаді державного службовця період роботи позивача на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06.02.2003 року по 31.12.2003 року.

Проте, пенсійним органом не враховано того, що п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до ст.25 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 березня 1995 p. № 131-р відповідно до статей 9 та 25 Закону України "Про державну службу" (3723-12) віднесено посади працівників апарату судів та арбітражних судів до таких категорій посад державних службовців, а саме шоста категорія - посади помічників голів, юрисконсультів, консультантів міжрайонних (окружних) судів, районних (міських) судів, військових судів гарнізонів.

В подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. №88-р. відповідно до статей 9 і 25 Закону України "Про державну службу" (3723-12) та статті 130 Закону України "Про судоустрій України" (3018-14) віднесено посади працівників апарату судів загальної юрисдикції до таких категорій посад державних службовців, а саме шоста категорія - посади спеціалістів, консультантів, старших секретарів суду, секретарів судового засідання, судових розпорядників, секретарів суду місцевих судів.

За таких обставин, позивачу мав бути зарахований до стажу на посаді державного службовця період роботи на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06.02.2003 року по 31.12.2003 року.

Згідно з п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, позивач на день набрання чинності Законом № 889-VIII мала не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби.

Отже, для позивача зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу".

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Згідно з ч.1 ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року.

Відповідно до ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Так, на момент звернення позивача за пенсією відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 її вік складав 62 повні роки, загальний страховий стаж - 39 років, та не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, у Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області були відсутні правові підстави для відмови позивачу у призначенні пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993.

З огляду на вищевикладене, рішення б/н від 07 лютого 2023 року відділу перерахунків пенсій № 2 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області є протиправним та підлягає скасуванню.

Згідно з п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого постанова правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до п.4.10 Порядку № 22-1 після призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший вид електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем фактичного проживання особи, за місцезнаходженням установи виконання покарань, де відбуває покарання засуджений до позбавлення (обмеження) волі, для здійснення виплати пенсії.

З огляду на приписи Порядку № 22-1 процедура призначення пенсії в даному випадку покладена на Головне управління Пенсійного фонду України в у Київській області.

Таким чином, саме Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області і має завершити процедуру призначення позивачу пенсії.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в даній частині шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити ОСОБА_1 пенсію передбачену ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на підставі заяви ОСОБА_1 від 31 січня 2023 року, зарахувавши до стажу державної служби період служби ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ з 07 липня 1981 року по 15 січня 1990 року, а також період роботи на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06 лютого 2003 року по 31 грудня 2003 року.

З огляду на викладене позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання призначити ОСОБА_1 , пенсію за віком державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ із розрахунку 60% заробітної плати відповідно до довідок про складові заробітної плати №№ 46, 47 від 31 січня 2023 року, які видані Територіальним управлінням державної судової адміністрації України у Харківській області, суд зазначає наступне.

Обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Судовим розглядом встановлено та не заперечувалось сторонами по справі, що відповідачем взагалі не було призначення пенсії позивачу відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ.

При цьому, наразі у суду відсутні підстави вважати, що після призначення вказаної пенсії позивачу пенсійним органом не буде здійснено її розрахунок з 60% заробітної плати відповідно до довідок про складові заробітної плати №№ 46, 47 від 31 січня 2023 року Територіального управління державної судової адміністрації України у Харківській області.

Так, рішенням у даній справі зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити ОСОБА_1 пенсію передбачену ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на підставі заяви ОСОБА_1 від 31 січня 2023 року, зарахувавши до стажу державної служби період служби ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ з 07 липня 1981 року по 15 січня 1990 року, а також період роботи на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06 лютого 2003 року по 31 грудня 2003 року.

Тобто, права позивача було відновлено належним чином.

Так, позовні вимоги у вказаній частині звернені на майбутнє, в даній частині позовних вимог права позивача не є порушеними.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог у вищевказаній частині.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх), Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (Київська область, м. Фастів, вул. Саєнка Андрія, будинок 10, 08500) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Скасувати рішення від 07 лютого 2023 року відділу перерахунків пенсій № 2 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити ОСОБА_1 пенсію передбачену ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на підставі заяви ОСОБА_1 від 31 січня 2023 року, зарахувавши до стажу державної служби період служби ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ з 07 липня 1981 року по 15 січня 1990 року, а також період роботи на посаді консультанта Первомайського районного суду Харківської області з 06 лютого 2003 року по 31 грудня 2003 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548, Київська область, м. Фастів, вул. Саєнка Андрія, будинок 10, 08500) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.