Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
04 вересня 2023 р. № 520/16081/23
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) щодо відмови ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у прийнятті та надсиланні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів про призначення пенсії за вислугу років;
- зобов'язати Національну поліцію України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) прийняти від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) документи про призначення пенсії за вислугу років та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документи, необхідні для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) відповідно до п. «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що вислуга років позивача, яка підлягає зарахуванню на пільгових умовах, становить більше 25 календарних років, тому він набув право на призначення пенсії за вислугу років на підставі пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, з огляду на що, 27.04.2023 позивач звернувся до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України з заявою про призначення пенсії за вислугу років, в якій просив задовольнити заяву та направити відповідний пакет документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. Проте, за наслідками розгляду заяви, відповідач вказав, що для оформлення пакету документів до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років немає законних підстав. З огляду на викладене, позивач звернувся до суду для захисту його прав з цим позовом.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду 03.07.2023 відкрито спрощене провадження у вказаній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.
Відповідач, у поданому відзиві на позовну заяву зазначив, що у наказі ДВБ НПУ від 11.01.2016 № 3 о/с позивачу встановлено стаж служби в поліції для виплати надбавки за вислугу років та одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції, вислугу років на пільгових умовах та не встановлено вислугу років для призначення пенсії, оскільки наявна у нього вислуга на дату звільнення не є достатньою для набуття ним права на пенсію відповідно до положень пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ, а отже позивач, як наслідок не є особою, що набула право на пенсію відповідно до положень Закону № 2262-ХІІ, оскільки на день звільнення не має вислугу років 22 календарних роки та 6 місяців вислуги і більше, що прямо передбачено цим законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши викладені сторонами обставини справи та надані на їх підтвердження докази, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що з 27 квітня 1999 року по 06 листопада 2015 року позивач проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ України, з 07 листопада 2015 року по 15 січня 2016 року - службу в Національній поліції України, що підтверджується послужним списком №М-083367.
Згідно витягу з наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України по особовому складу №3о/с від 11.01.2016, на підставі рапорту ОСОБА_2 від 06.01.2016, відповідно до Закону України "Про Національну поліцію» та підпункту 22 пункту 2 розділу V «Положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України» звільнено зі служби в Національній поліції за підпунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77: полковника поліції ОСОБА_1 (М-083367), начальника управління внутрішньої
безпеки в Київській області, з 15 січня 2016 року, з виплатою компенсації за 7 діб невикористаної щорічної чергової оплачуваної відпустки за фактично відпрацьований час.
Вислуга років на день звільнення складає:
- у календарному обчисленні для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та стажу служби в поліції для виплати надбавки за вислугу років - 16 років 08 місяців 18 днів;
- час навчання - 02 роки 04 місяці 11 днів;
- на пільгових умовах - 06 років 01 місяць 02 дні;
- усього - 25 років 02 місяці 01 день.
27.04.2023 позивач звернувся до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України з заявою про призначення пенсії за вислугу років, в якій просив задовольнити заяву та направити відповідний пакет документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
До заяви від 27.04.2023 позивачем подано: довідку про розмір грошового забезпечення станом на 06.11.2015; довідку про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував з 01.01.2013 по 06.11.2015; довідку про розмір грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 15.01.2016; копії документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; довідку АТ "Ощадбанк"; копію паспорта; копію витягу з наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України від 11.01.2016 №3; копію послужного списку (особовий №М-083367).
01 червня 2023 року Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України листом №Ю-361/48-2023, за наслідками розгляду звернення позивача щодо оформлення та подачі документів до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років, повідомив позивача, що пільгова вислуга зараховується до вислуги років виключно для визначення розміру пенсії. Оскільки, вислуга років позивача у календарному обчисленні на день звільнення становить 16 років 08 місяців 18 днів, для оформлення пакету документів до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років немає законних підстав.
Не погоджуючись з протиправними діями відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Щодо правового регулювання спірних правовідносин, суд зазначає наступне.
Загальні умови і порядок пенсійного забезпечення осіб, які перебували на службі, зокрема, в органах поліції, визначені Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон України №2262-ХІІ).
Пунктом «а» частини першої статті 12 Закону України № 2262-XII передбачено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д», «ж» статті 1 - 2 вказаного Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 зазначеного Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Частиною другою статті 17 Закону України № 2262-XII визначено, що до вислуги років поліцейським, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах вказаного Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.
Пунктом 15 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII передбачено, що працівники міліції, які на день набрання чинності цим Законом мали календарну вислугу не менше 5 років та продовжили службу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями (в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах), після досягнення вислуги років, що дають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно зі статтею 17-1 Закону України № 2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за вказаним Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання вказаної статті Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 № 393 (далі Порядок № 393).
Абзацом 3 п. 1 Постанови № 393 встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
Судом встановлено, що з 27 квітня 1999 року по 06 листопада 2015 року позивач проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ України, з 07 листопада 2015 року по 15 січня 2016 року - службу в Національній поліції України, що підтверджується послужним списком №М-083367.
Згідно витягу з наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України по особовому складу №3о/с від 11.01.2016, на підставі рапорту ОСОБА_2 від 06.01.2016, відповідно до Закону України "Про Національну поліцію» та підпункту 22 пункту 2 розділу V «Положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України» звільнено зі служби в Національній поліції за підпунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77: полковника поліції ОСОБА_1 (М-083367), начальника управління внутрішньої безпеки в Київській області, з 15 січня 2016 року, з виплатою компенсації за 7 діб невикористаної щорічної чергової оплачуваної відпустки за фактично відпрацьований час.
Підпункт «в» п. 3 Постанови № 393 передбачає, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, крім іншого, один місяць служби за півтора місяці: у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.
Згідно з п. 1 наказу Міністерства внутрішніх справи України від 14 листопада 2007 року №431 «Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби» затверджено Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року № 497 «Про доповнення пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» (далі - Постанова № 497) пп. «в» п. 3 Постанови № 393 доповнено абзацом такого змісту: «час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах боротьби з економічною злочинністю, за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ».
На виконання вимог Постанови № 497, а також з метою посилення соціального захисту працівників Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2006 року № 722 затверджено перелік посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця (далі - Наказ № 722).
Пунктом 2 наказу № 722 установлено, що вислуга років для призначення пенсій на пільгових умовах зараховується особам, зазначеним у пункті 1 цього наказу, які перебували на службі після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року № 497, при цьому таким особам на пільгових умовах зараховується весь час проходження служби на відповідних посадах.
Відповідно до Переліку, затвердженого Наказом № 722, до посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця, віднесено посади, зокрема, оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, начальника відділення, заступника начальника управління.
Згідно витягу з наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України по особовому складу №3о/с від 11.01.2016, вислуга років на день звільнення складає:
- у календарному обчисленні для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та стажу служби в поліції для виплати надбавки за вислугу років - 16 років 08 місяців 18 днів;
- час навчання - 02 роки 04 місяці 11 днів;
- на пільгових умовах - 06 років 01 місяць 02 дні;
- усього - 25 років 02 місяці 01 день.
Таким чином, окремі періоди служби позивача в органах Міністерства внутрішніх справ України та у Національній поліції України зараховано до вислуги років у пільговому обчисленні. Суд зауважує, що цю обставину відповідач не заперечив.
Тобто, позивач не має календарної вислуги років для призначення пенсії (23 календарних роки та 6 місяців і більше), проте його стаж з урахуванням пільгового обчислення відповідно до приписів Постанови №393 становить понад 25 років.
Статтею 17 Закону України № 2262-XII визначено види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, а статтею 17-1 Закону України №2262-XII встановлено саме порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за вказаним законом. У свою чергу, вказаною нормою передбачено, що цей період та пільгові умови встановлюються саме Кабінетом Міністрів України.
Отже, Законом України № 2262-XII передбачені пільгові умови для призначення пенсій за вислугу років, які встановлюються урядом, шляхом прийняття підзаконних нормативно-правових актів.
Постановою №393 визначено, зокрема, порядок обчислення та призначення пенсій за вислугу років, зокрема, поліцейським. Вказана постанова є підзаконним нормативно-правовим актом, мета якого конкретизувати нормативне регулювання з метою вирішення питань, що виникають з приводу призначення пенсії за вислугу років, зокрема, і на пільгових умовах.
Таким чином, основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон України №2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
До вказаного висновку прийшов Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 03 березня 2021 року у справі 805/3923/18-а.
Вказана позиція була також підтримана у постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 року у справі № 480/4241/18.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, з огляду на вищевикладене, суд враховує правові висновки Верховного Суду, сформовані у постановах від 03 березня 2021 року по справі № 805/3923/18-а, від 14 квітня 2021 року по справі № 480/4241/18, згідно з якими:
- в цілях Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів);
- для призначення пенсій за вислугу років за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку " 393.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугу років, із зарахуванням на пільгових умовах часу проходження служби, в органах Міністерства внутрішніх справ України, в окремих підрозділах Національної поліції України, а тому доводи відповідача в цій частині є безпідставними.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-XII регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
У відповідності до пункту Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом України № 2262-XII, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Суд встановив, що керуючись наведеним положенням, позивач подав до відповідача заяву від 27.04.2023 про призначення пенсії за вислугу років. До вказаної заяви наданий пакет необхідних документів, визначених Порядком.
Згідно з абзацом першим пункту 12 Постанови № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
При цьому, Велика Палата Верховного Суду в постанові від 28.11.2018 у справі №537/1980/16-а зробила висновок про те, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії і встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього, такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФ України або відмовити у такому поданні.
Таким чином, на відповідача покладено обов'язок оформлення документів і направлення відповідного подання до пенсійного органу для призначення пенсії.
З огляду на викладені положення, враховуючи висновок суду про наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугу років з урахуванням пільгового стажу, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови позивачу в оформленні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області документів для призначення пенсії за вислугу років з згідно пунктом «а» статті 12 Закону України № 2262-XII є протиправними.
А отже позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню у спосіб зобов'язання відповідача підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області документи, необхідні для призначення позивачу пенсії за вислугу років згідно пункту «а» статті 12 Закону № 2262-XII.
Відповідно до ч. 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до приписів ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 262, 295 КАСУкраїни, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) щодо відмови ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у прийнятті та надсиланні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів про призначення пенсії за вислугу років.
Зобов'язати Національну поліцію України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) прийняти від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) документи про призначення пенсії за вислугу років та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документи, необхідні для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) відповідно до п. «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Стягнути з Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 40108578) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 858 (вісімсот п'ятдесят вісім) грн. 88 коп.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Шляхова