Рішення від 04.09.2023 по справі 500/3239/23

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/3239/23

04 вересня 2023 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб'юка П.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450002786 від 09.05.2023 року про відмову у перерахунку пенсії, а саме про переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України №1058-IV, на пенсію за віком державним службовцям відповідно до Закону №889-VIII;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області зарахувати до стажу державної служби повністю періоди роботи з 12.04.2006 року по 11.11.2010 року та з 12.11.2015 року по 10.12.2020 року в органах місцевого самоврядування (Кременецька районна рада);

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити нарахування (перерахунок) та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ з 08.05.2023 (з дня звернення з відповідною заявою) в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби виданих Кременецькою районною радою від 23 лютого 2023 року, з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

08 травня 2023 року після досягнення позивачем 62 річного віку він звернувся до Кременецького відділу обслуговування громадян №6 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком державним службовцям відповідно до Закону України "Про державну службу".

Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 09.05.2023 позивачу було відмовлено, у зв'язку із відсутністю необхідного двадцятирічного стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою судді від 26.06.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

10.07.2023 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просить відмовити в задоволенні позову та вказує, що беручи до уваги надані для перерахунку документи встановлено, що у позивача відсутній страховий стаж роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, який необхідний для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".

Також зазначає, що довідки про складові заробітної для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); про складові заробітної для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби виданих Кременецькою районною радою від 23 лютого 2023 року, не відповідають нормам, передбаченим Постановою №622 та не можуть бути враховані при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", оскільки видані по посаді заступника голови Кременецької районної ради, яка не належить до категорій посад державної служби (арк. справи 36-38).

20.07.2023 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач єдиною підставою для відмови у призначенні пенсії державного службовця слугувала відсутність 20 років необхідного стажу роботи на посадах віднесених до категорії державних службовців. Жодного застереження щодо наданих довідок оскаржуване рішення не містить (арк. справи 44-46).

31.08.2023 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній вказує, що наявний страховий стаж позивача на посадах віднесених до категорій посад державних службовців становить 04 роки 25 днів (01.02.1995-25.02.199 в Кременецькій районній раді народних депутатів).

Також вказує, що відсутні правові підстави для зарахування позивачу періодів роботи з 12.04.2006 по 11.11.2010 та з 12.11.2015 по 10.12.2020 (арк. справи 44).

З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 21 січня 2021 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію за віком призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

08 травня 2023 року, після досягнення 62 річного віку, позивач звернувся до Кременецького відділу обслуговування громадян №6 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення/перерахунок пенсії, в якій просив перевести його з пенсії по віку, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію по віку як державному службовцю згідно з Законом України "Про державну службу".

За принципом екстериторіальності заяву та додані до неї документи передано на для розгляду Головному управлінню Пенсійному фонду України в Дніпропетровській області.

За результатами її розгляду, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 09.05.2023 прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії №192450002786.

Як слідує із даного рішення, відповідно до наданих документів стаж роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців з урахуванням військової служби та служби в органах внутрішніх справ складає 18 років 06 місяців 00 днів. Стаж роботи в органах місцевого самоврядування 09 років 10 місяців 00 днів. Згідно Закону №889-VІІІ його дія не поширюється, зокрема, на органи місцевого самоврядування. У зв'язку із вказаним, прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії (арк. справи 27).

Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Європейська соціальна хартія (переглянута) від 03.05.1996, ратифікована Законом України від 14.09.2006 № 137-V, яка набрала чинності з 01.02.2007 (далі - Хартія), визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист (пункт 23 частини І). Ратифікувавши Хартію, Україна взяла на себе міжнародне зобов'язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у частині І Хартії.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов'язаннями України.

Відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII "Про державну службу", на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пунктом 2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII передбачено, що Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ втратив чинність, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.

Відповідно до пункту 10 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Статтею 25 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723 "Про державну службу", на яку є посилання у пунктах 10-12 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень, визначені класифікація посад державних службовців з першої по сьому категорію, інших прирівняних до них посад не перелічених у цій статті та передбачено, що віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ після 01 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після 01 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пункті 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ та мають передбачені ч. 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічна правова позиція висловлена Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду в постановах від 12.04.2021 у справі № 591/3924/16-а, від 03.07.2018 у справі №265/3709/17 та від 19.03.2019 у справі № 357/1457/17, від 22.05.2020 у справі № 263/9612/16-а.

Згідно з пунктом 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

За приписами ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до 5 категорії посад віднесено посади міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, заступників голів районних рад, керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад.

Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року №1441 Порядок віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідної категорії посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців також передбачав, віднесення посади начальника (заступника) управління міської ради до п'ятої категорії.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював на виборній посаді заступника голови Кременецької районної ради, про що свідчать записи в трудовій книжці за №17-21 (арк. справи 16 зворот) та №37-39 (арк. справи 19):

12.04.2006 позивач обраний заступником голови Кременецької районної ради (рішення сесії №4 від 12.04.2006) (запис №17);

12.04.2006 позивач прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування (запис №18);

19.04.2006 позивачу присвоєно 9 (дев'ятий) ранг посадової особи місцевого самоврядування (розпорядження №67 від 19.04.2006) (запис №19);

11.11.2008 позивачу присвоєно 8 (восьмий) ранг посадової особи місцевого самоврядування (розпорядження №135 від 11.11.2008) (запис №20);

11.11.2010 позивач звільнений у зв'язку із закінченням строку повноважень ч.1 ст.56 Закону України "Про місцеве самоврядування" (рішення сесії№4 від 11.11.2010) (запис №21);

12.11.2015 позивач обраний заступником голови Кременецької районної ради (рішення І сесії №4 від 12.11.2015) (запис №37);

12.11.2015 позивачу присвоєно 7 (сьомий) ранг посадової особи місцевого самоврядування (рішення сесії І №4 від 12.11.2015) (запис №38);

10.12.2020 позивач звільнений у зв'язку із закінченням строку повноважень ч.1 ст.56 Закону України "Про місцеве самоврядування" (рішення районної ради від 10.12.2020 №4) (запис №39).

Таким чином, в сукупності, позивач працював на посадах, що віднесені до п'ятої категорії більше 9 років. У зв'язку із чим, вказаний стаж має включатися до стажу державної служби, що дає право на пенсійне забезпечення у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

При цьому, у загальній сукупності стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців з урахуванням військової служби та служби в органах внутрішніх справ, що складає 18 років 06 місяців 00 днів, та понад 9 років стажу на посадах, що віднесені до п'ятої категорії, у позивача наявний необхідний стаж (понад 20 років) на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу".

Відповідно до пункту 10 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 1 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Станом на день набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII позивач мав не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області безпідставно виходило з того, що період перебування позивача на посадах в органах місцевого самоврядування не зараховується до стажу державної служби.

Відтак, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450002786 від 09.05.2023 року про відмову у перерахунку пенсії є протиправним та підлягає скасуванню.

Враховуючи вказані законодавчі положення, оскільки позивач працював на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а тому, зазначені період роботи підлягають зарахуванню до стажу державної служби позивача, що дає право на пенсійне забезпечення у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Аналогічний висновок щодо застосування вищенаведених норм права у подібних правовідносинах викладений у постановах Верховного Суду від 22 листопада 2018 року у справі №500/6640/16, від 10 лютого 2021 року у справі №825/1453/18, від 12 квітня 2021 року у справі №591/3924/16-а.

Також, для ефективного захисту прав позивача, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи в органах місцевого самоврядування з 12.04.2006 по 11.11.2010 та з 12.11.2015 по 10.12.2020.

Щодо нарахування позивачу пенсії державного службовця з урахуванням довідок про складові заробітної плати, то суд зазначає, що порядок призначення пенсій згідно з Законом № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Пунктом 4 вказаного Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII Про державну службу пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII Про державну службу, що додаються: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Позивачем додано до матеріалів справи наступні довідки Кременецької районної ради від 23.02.2023 (арк. справи 20-26):

довідку про складові заробітної плати для призначенні пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), із змісту якої вбачається, що ОСОБА_1 працював в Кременецькій районній раді на посаді заступника голови ради, заробітна плата станом на січень 2023 року становить: посадовий оклад 12125 грн; надбавка за ранг (7 ранг) 600 грн; надбавка за вислугу років (40 відсотків, за стаж державної служби 29 років) 5090 грн; усього 17815 грн;

довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Суд зазначає, що довідки складено за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", та містить відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за звання (державний службовець 7 рангу, інформація про присвоєння якого міститься в трудовій книжці), надбавка за вислугу років (40%), на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Такі довідки також відповідають вимогам Порядку № 622, видані за посадою, період роботи на якій підлягає зарахуванню позивачу до стажу державної служби, а тому підлягають врахуванню відповідачем для визначення розміру пенсії позивача.

Водночас, відповідачем не здійснено належного обґрунтування чому, на його думку, підстави для врахування вказаних довідок про складові заробітної плати відсутні. Послався лише на те, що посада в органах місцевого самоврядування не належить до посад державної служби.

Однак, як раніше зазначено судом, період роботи на посаді яку обіймав позивач перед звільненням підлягає зарахуванню до стажу державної служби, відтак, наявні підстави для здійснення перерахунку пенсії виходячи з розміру заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної від 23.02.2023, які видані Кременецькою районною радою.

Разом з тим, оскільки довідка Кременецької районної ради про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 23 лютого 2023 року не містить відомостей про складові заробітної плати, то при перерахунку відповідачу слід враховувати відомості зазначені у довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією (аркуші справи 20-24).

Щодо позовної вимоги про виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", суд зазначає, що дана вимога є передчасною, оскільки виплаті пенсії має передувати її нарахування. При цьому у суду відсутні підстави для сумніву, що після нарахування відповідної пенсії її виплату Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області проведено не буде.

Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність відшкодування за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у повному обсязі, оскільки судовий збір сплачено позивачем як за одну немайнову вимогу, інші вимоги які не задоволені судом є похідними, а тому не впливають на розмір судового збору який підлягає стягненню в користь позивача.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450002786 від 09.05.2023.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 12.04.2006 по 11.11.2010 та з 12.11.2015 по 10.12.2020 в Кременецькій районній раді.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з 08.05.2023 перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) виданих Кременецькою районною радою від 23 лютого 2023 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 04 вересня 2023 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідачі:

- Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769);

- Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ: 21910427).

Головуючий суддя Баб'юк П.М.