22 вересня 2010 року Справа № 2а-7294/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий Ігор Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області
до: Луначарської сільської ради
третя особа: Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області
про: часткове скасування рішення №1 від 24.01.2007
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
21.09.2010 Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Луначарської сільської ради, третя особа - Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області про скасування пунктів 2, 4, 6, 12, 12.1, 13, 13.1, 16, 16.1 рішення Луначарської сільської ради №1 від 24.01.2007 «Про вилучення та надання земельних ділянок».
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, виходячи з наступного:
Пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Позивач у позовній заяві посилається на рішення Бердянської міської ради № 3 від 16.03.1995, №82 від 19.10.1995, розпорядження представника Президента України в Бердянському районі Запорізької області №365 від 29.09.1993. Проте, зазначені документи позивачем до позову не додані.
Також, в порушення ч.2 ст.106 КАС України до позовної заяви не долучено доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема: не надано генерального плану Бердянського району Запорізької області щодо вказаної у позові території; не надано кадастрової карти території з визначенням спірних ділянок на місцевості; не надано матеріалів перевірки, проведеної фахівцями управління Держземінспекції у Запорізькій області (зазначено про проведення перевірки у протесті прокурора).
Крім того, позивачу необхідно уточнити повне найменування відповідача.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі з дотриманням вимог ст.106 КАС України, є бланк опису вкладення, який згідно з п.61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
До позовної заяви додано фіскальні чеки від 17.09.2010 №6799, №6800, з яких не можливо встановити, що саме було направлено на адреси відповідача та третьої особи.
Таким чином, позивачу необхідно надати належні докази направлення на адреси відповідача та третьої особи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно п.5 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Позивач у позовній заяві зазначає третю особу: Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області.
Проте в матеріалах справи та позові відсутнє клопотання про залучення третьої особи до участі у справі.
Згідно ч.2 ст.53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.
Зі змісту позовної заяви не можливо встановити яким чином рішення у справі може вплинути на права третьої особи, що зазначена позивачем. Також, позивачем не визначено з якими вимогами необхідно залучити до участі у справі третю особу.
Отже, позивачу необхідно надати обґрунтоване клопотання з урахуванням ст.53 КАС України про залучення до участі у справі в якості третьої особи - Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області із зазначенням на чиїй стороні вона повинна бути залучена, з якими вимогами (з самостійними або без них) та обґрунтувати яким чином рішення у справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов'язки.
Також, як вбачається зі змісту статей 70, 79 КАС України належними та допустимими доказами є саме належним чином засвідчені письмові докази. До поданої заяви додані не засвідчені фотокопії документів, зазначених у додатку.
Викладені обставини перешкоджають суду у вирішенні питання щодо можливості відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області слід залишити без руху.
Згідно ч.2, ч.6 ст.108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись п.4, п.5 ч.1, ч.2 ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області до Лунчарської сільської ради, третя особа Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області про скасування пунктів 2, 4, 6, 12, 12.1, 13, 13.1, 16, 16.1 рішення Луначарської сільської ради №1 від 24.01.2007 «Про вилучення та надання земельних ділянок» - залишити без руху.
Бердянському міжрайонному прокурору Запорізької області у строк до 15 жовтня 2010 року (з урахуванням поштового перебігу) усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати належні докази направлення на адреси відповідача та третьої особи копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення); надати адміністративний позов із уточненим повним найменуванням відповідача; надати документи, що зазначені у позові, а саме: рішення Бердянської міської ради №3 від 16.03.1995, №82 від 19.10.1995, розпорядження представника Президента України в Бердянському районі Запорізької області №365 від 29.09.1993, а також план Бердянського району Запорізької області щодо вказаної у позові території, кадастрову карту території з визначенням спірних ділянок на місцевості, матеріали перевірки, проведеної фахівцями управління Держземінспекції у Запорізькій області (зазначено про проведення перевірки у протесті прокурора); надати обґрунтоване клопотання з урахуванням ст.53 КАС України про залучення до участі у справі в якості третьої особи - Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Запорізькій області із зазначенням на чиїй стороні вона повинна бути залучена, з якими вимогами (з самостійними або без них) та обґрунтувати яким чином рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки; надати належним чином засвідчені копії документів, що додані до позову або з'явитися до суду для їх засвідчення. Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садови