16 вересня 2010 року < Текст > Справа № 2а-5700/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді О.В. Конишевої,
при секретарі судового засідання С.А. Даниловій,
За участю представників сторін:
від позивача: Жмурко Т.І.
від відповідача: Корабльов В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою : Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області
до : Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА»
про : стягнення суми фінансової санкції у розмірі 3 284,30 грн.
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА» про стягнення суми фінансової санкції у розмірі 3 284,30 грн.
Позивач ґрунтує свої вимоги на положеннях ст. ст. 15, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Посилається на те, що проведеною працівниками регіонального управління перевіркою встановлено порушення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА» вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», тобто зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру, відповідальність за яке передбачена статтею 17 зазначеного Закону.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить стягнути з відповідача суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 284, 30 грн.
Відповідач проти адміністративного позову заперечив у повному обсязі, просить відмовити позивачу в задоволені адміністративного позову з підстав зазначених у запереченнях.
Зокрема зазначивши, що згідно адміністративного позову рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем 05.05.2010. відповідач вважає, що це не відповідає дійсності, оскільки про те що до нього застосовуються фінансові санкції відповідач дізнався з позовної заяви та додатків до неї. Крім того, в акті вказана особа ОСОБА_3, як адміністратора відповідача, але ця особа ні яких трудових відносин з відповідачем не має, тому вона не мала прав підписувати ніяких актів.
Згідно Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відповідач здійснює торгівлю алкогольними напоями в кафе «Аврора», має ліцензію на торгівлю алкогольними напоями № 08283024 від 25.09.2009, також має дозвіл на розміщення об'єкту торгівлі (кафе). Відповідач зазначає, що здійснює торгівлю алкогольними напоями тільки в кафе «Аврора» - це є місцем торгівлі. Всі алкогольні напої знаходяться на полицях бару кафе.
Враховуючи викладене відповідач вважає що застосування до нього штрафних санкцій є не законними та не відповідає діючому законодавству.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА» зареєстроване, як юридична особа 22.07.2008 виконавчим комітетом Запорізької міської ради та включений до Єдиного державного реєстру за номером 1 103 102 0000 023445, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію № 524125.
Судом встановлено, що 19.04.2010 працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлення № 86 від 19.04.2010 проведено перевірку кафе «Аврора», яке знаходиться за адресою : м. Запоріжжя, вул. Мінська, 5 та належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА» з питань дотримання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за результатами якої складено акт № 67/32/36064954 від 19.04.2010, яким встановлено факт зберігання алкогольних напоїв, місце зберігання яких не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Так як, відповідачем було порушено вимоги ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», тобто зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру, відповідальність за яке передбачена ст. 17 зазначеним вище законом і тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень, 28.04.2010 начальником регіонального управління прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №080518 у вигляді штрафу у розмірі 3284,30 грн.
Зазначене рішення було вручено ТОВ «ВІС-ТА» 05.05.2010, про що свідчить корінець поштового повідомлення.
Крім того, матеріалами справи встановлено, що відповідач відмовився від отримання акту перевірки з відповідними додатками про що свідчить акт відмови від отримання акту перевірки від 19.04.2010 №67/32/36064954.
Доказів оскарження зазначеного рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до абз. 18, 19 ст. 1, ч. 29, ч. 30 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру; внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Згідно п. 2.1, п. 2.3, п. 2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Відповідно до абз. 9 ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень; рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України; у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Механізм застосування зазначених вище фінансових санкцій визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», який затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 №790 (далі - Порядок).
Пунктом 6 вказаного Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених п.2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно довідки позивача сума заборгованості зі штрафних санкцій у розмірі 3284,30 грн. відповідачем не сплачена.
Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
Адміністративний позов - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІС-ТА» фінансові санкції у сумі 3 284 (три тисячі двісті вісімдесят чотири) грн. 30 коп. одержувач Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 34677103, р/р 31117106700006, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015,.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 20.09.2010.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева