Постанова від 03.09.2010 по справі 2а-3555/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2010 року 15 год. 04 хв. Справа № 2а-3555/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лазаренко М.С.

при секретарі Гончаренко H.A.

за участю представників

від позивача: Євстратенко С.Ю., Кокорін Г.М.

від відповідачів: Парьохи С.Л.

від третьої особи: не з'явився

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»

до: Управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області

третя особа: Державний навчальний заклад «Пологівський професійний ліцей»

про: скасування вимоги про сплату боргу №Ю-183 від 31.05.2010 р. про сплату 3599 грн. 64 коп.

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» звернулося з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області про скасування вимоги про сплату боргу №Ю-183 від 31.05.2010 р. про сплату 3599 грн. 64 коп., посилаючись на те, висновки акту перевірки №21 від 31.05.2010 року та оскаржувана вимога винесені з порушенням норм діючого законодавства, а вимога є такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав. В перевіряємий період на базі філії Пологівського райавтодору проходили виробничу практику 5 учнів Пологівського професійного ліцею. За домовленістю сторін (заяви учнів про прийняття на проходження виробничої практики без оплати, накази філії Пологівсьий райавтодор про надання робочих місць для проходження виробничої практики) учням були надані робочі місця для проходження виробничої практики без оплати днів проходження практики. Філія не здійснювала фактичних витрат на оплату праці учням ліцею, про що свідчать первинні документи та відображення в бухгалтерському обліку всіх господарських операцій. Таким чином у філії не було підстав для нарахування заробітної плати для студентів, що безоплатно перебували на практиці, та, як наслідок, не було підстав для нарахування, обчислення і сплати страхових внесків.

Представник відповідача проти позову заперечує, просить у задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що висновки, викладені в акті перевірки є обґрунтованими та такими, що ґрунтуються на вимогах законів, таким чином оскаржувана вимога є законною, вказуючи на те, що відповідно до Закону України «Про професійно-технічну освіту» та Закону України «Про оплату праці» учням професійно-технічних закладів, які проходять виробничу практику на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності повинна бути нарахована заробітна плата не нижче встановленого розміру мінімальної заробітної плати, що є об'єктом для нарахування та утримання страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за ставками, які діяли на момент нарахування таких виплат.

Третя особа, залучена до участі у справі за клопотанням відповідача відповідно до ухвали від 16.08.2010 року, у судовому засіданні 30.08.2010 року надала пояснення з приводу обставин, викладених в позовній заяві та запереченнях відповідача, відповідно до яких не заперечувала щодо наявності обов'язку у позивача щодо нарахування заробітної плати учням, що проходять виробничу практику.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, в період з 11.05.2010 року по 31.05.2010 року на підставі направлення від 11.05.2010 року №32 Управлінням Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області проведено планову перевірку філії «Пологівський райавтодор» дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та спати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду України за період з 01.02.2008 року по 01.05.2010 року, за результатами якої складено акт №21 від 31.05.2010.

Перевіркою встановлено порушення ч. 1 ст.19, п.6 ч.2 ст.17 Закону України від 09.07.2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» внаслідок заниження фактичних витрат на оплату праці за 2009-2010 роки на загальну суму 10226 грн. 28 коп.

За результатами перевірки управлінням Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області до філії «Пологівський райавтодор» дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на підставі ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виставлено вимогу про сплату боргу №183 від 31.05.2010 року на суму 3599 грн. 64 коп., яка отримана позивачем 04.06.2010 року, що підтверджується відміткою на поштовому конверті.

Не погодившись з даною вимогою, позивач звернувся до суду з позовом про її скасування.

Як вбачається з акту перевірки та матеріалів справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про професійно-технічну освіту» підприємства, установи, організації незалежно від форм власності зобов'язані надавати учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів оплачувані робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики. Порядок надання робочих місць визначається Кабінетом Міністрів України.

Керівники підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за забезпечення належних умов праці та оплату праці учнів, слухачів на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії.

Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів під час виробничого навчання і виробничої практики на виробництві виконують роботи відповідно до навчальних планів і програм.

Підприємства, установи, організації - замовники підготовки кваліфікованих робітників зобов'язані відповідно до укладених угод перераховувати кошти на зміцнення навчально-виробничої бази, безоплатно передавати для навчальних цілей професійно-технічним навчальним закладам приміщення, споруди, обладнання, техніку, інструменти, матеріали, енергоносії, науково-технічну інформацію, нові технології виробництва тощо, подавати консультаційну технічну і технологічну допомогу та можливість стажування на виробництві викладачам, майстрам виробничого навчання, інструкторам виробничого навчання, проводити роботу з професійної орієнтації молоді.

Згідно із ст. 37 Закону України «Про професійно-технічну освіту» учень, слухач професійно-технічного навчального закладу, крім прав, передбачених Законом України «Про освіту», мають право на оплату праці під час виробничого навчання і практики згідно із законодавством.

Відповідно до абз.7 ч.1 ст.11 Постанови Кабінету Міністрів України №992 від 07.06.1999 року «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» (далі за текстом - Постанова №992) підприємства, які надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання та виробничої практики, зобов'язані забезпечувати технічний контроль, облік виконаних кожним учнем, слухачем робіт та оплату їх праці за фактично виконаний обсяг робіт відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) відповідно до законодавства;

Згідно з ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно із ч.1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності;

Крім того, Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від13.01.2004 року №5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року №114/8713, є єдиним нормативним документом, який розроблено відповідно до Закону України «Про оплату праці», що визначає складові фонду оплати праці.

Відповідно до п.п.2.1.8 п.2.1 вказаної Інструкції фонд заробітної плати включає нарахування винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадових обов'язків). До його складу належать: оплата праці (включаючи гонорари) працівників, які не перебувають у штаті підприємства (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками) за виконання робіт, зокрема, згідно з договорами між підприємствами про надання робочої сили (безробітним за виконання громадських робіт, учням та студентам, які проходять виробничу практику на підприємстві чи залучені на тимчасову роботу на період канікул).

Згідно із п. 7 Постанови №992 учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) працівників підприємства не включаються. Практиканти-студенти працюють поза штатом підприємства за цивільно-правовими угодами.

Як вбачається з матеріалів справи, в перевіряємий період в філії «Пологівський райавтодор» дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» проходили практику учні Пологівського професійного ліцею за умовами договору, а саме:

ОСОБА_4 згідно договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та дати, згідно наказу від 01.09.2009 року б/н призначено проходження виробничої практики в період з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року. Як вбачається з заяви від 31.08.2009 на ім'я начальника позивача, ОСОБА_4 просить прийняти його для проходження виробничої практики в період з 01.09.2009 року електрогазозварника без оплати. Проте відповідно до п.1.2 договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та дати, укладеного між позивачем та третьою особою відносно проходження виробничої практики ОСОБА_4, позивач зобов'язується розподілити наказом учнів на робочі місця (самостійні робочі місця) або навчально-виробничі ділянки, призначити кваліфікованих працівників підприємства для безпосереднього керівництва виробничим навчанням та виробничою практикою з оплатою їх роботи в установленому порядку. Відповідно до п. 1.8 вказаного Договору позивач зобов'язується забезпечити облік виконаних кожним учнем робіт та оплату їх праці відповідно до законодавства. За період проходження виробничої практики з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року розмір мінімальної заробітної плати складав 630 грн. Таким чином, одноденний заробіток за період перебування на практиці (14 днів) складає 28 грн. 63 коп., отже загальна сума нарахованої заробітної плати складає 400 грн. 82 коп., на які нараховані внески по 33,2% - 133 грн. 07 коп., по 2% - 8 грн. 02 коп.

ОСОБА_5 згідно договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н від 18.06.2009 року, згідно наказу від 01.09.2009 року б/н призначено проходження виробничої практики в період з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року. Як вбачається з заяви від 02.09.2009 на ім'я начальника позивача, ОСОБА_5 просить прийняти його для проходження виробничої практики в період з 02.09.2009 року електрогазозварника. Відповідно до п.1.2 договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н від 18.06.2009 року, укладеного між позивачем та третьою особою відносно проходження виробничої практики ОСОБА_5, позивач зобов'язується розподілити наказом учнів на робочі місця (самостійні робочі місця) або навчально-виробничі ділянки, призначити кваліфікованих працівників підприємства для безпосереднього керівництва виробничим навчанням та виробничою практикою з оплатою їх роботи в установленому порядку. Відповідно до п. 1.8 вказаного Договору позивач зобов'язується забезпечити облік виконаних кожним учнем робіт та оплату їх праці відповідно до законодавства. За період проходження виробничої практики з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року розмір мінімальної заробітної плати складав 630 грн. Таким чином, одноденний заробіток за період перебування на практиці (14 днів) складає 28 грн. 63 коп., отже загальна сума нарахованої заробітної плати складає 400 грн. 82 коп., на які нараховані внески по 33,2% - 133 грн. 07 коп., по 2% - 8 грн. 02 коп.

ОСОБА_6 згідно договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н від 18.06.2009 року, згідно наказу від 01.09.2009 року б/н призначено проходження виробничої практики в період з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року. Як вбачається з заяви від 31.08.2009 на ім'я начальника позивача, ОСОБА_6 просить прийняти його для проходження виробничої практики в період з 01.09.2009 року електрогазозварника без оплати. Проте відповідно до п.1.2 договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н від 18.06.2009 року, укладеного між позивачем та третьою особою відносно проходження виробничої практики ОСОБА_6, позивач зобов'язується розподілити наказом учнів на робочі місця (самостійні робочі місця) або навчально-виробничі ділянки, призначити кваліфікованих працівників підприємства для безпосереднього керівництва виробничим навчанням та виробничою практикою з оплатою їх роботи в установленому порядку. Відповідно до п. 1.8 вказаного Договору позивач зобов'язується забезпечити облік виконаних кожним учнем робіт та оплату їх праці відповідно до законодавства. За період проходження виробничої практики з 01.09.2009 року по 19.09.2009 року розмір мінімальної заробітної плати складав 630 грн. Таким чином, одноденний заробіток за період перебування на практиці (14 днів) складає 28 грн. 63 коп., отже загальна сума нарахованої заробітної плати складає 400 грн. 82 коп., на які нараховані внески по 33,2% - 133 грн. 07 коп., по 2% - 8 грн. 02 коп..

ОСОБА_7 згідно договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та без дати, згідно наказу від 21.09.2009 року б/н призначено проходження виробничої практики в період з 21.09.2009 року по 30.03.2010 року. Як вбачається з заяви від 21.09.2009 на ім'я начальника позивача, ОСОБА_7 просить прийняти його для проходження виробничої практики в період з 21.09.2009 року електрогазозварника. Відповідно до п.1.2 договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та дати, укладеного між позивачем та третьою особою відносно проходження виробничої практики ОСОБА_7, позивач зобов'язується розподілити наказом учнів на робочі місця (самостійні робочі місця) або навчально-виробничі ділянки, призначити кваліфікованих працівників підприємства для безпосереднього керівництва виробничим навчанням та виробничою практикою з оплатою їх роботи в установленому порядку. Відповідно до п. 1.8 вказаного Договору позивач зобов'язується забезпечити облік виконаних кожним учнем робіт та оплату їх праці відповідно до законодавства. За період проходження виробничої практики з 01.09.2009 року по 31.10.2009 року розмір мінімальної заробітної плати складав 630 грн., з 01.11.2009 року по 31.12.2009 року складав 744 грн., з 11.01.2010 року по 30.03.2010 року складав 869 грн. Таким чином, загальна сума нарахованої заробітної плати складає за період з 21.09.2009 року по 31.10.2009 року складає 859 грн. 04 коп., з 01.11.2009 року по 30.11.2009 року складає 743 грн. 82 коп., з 01.12.2009 року по 31.12.2009 року складає 485 грн. 10 коп., з 11.01.2010 року по 31.01.2010 року 685 грн. 95 коп., з 01.02.2010 року по 28.02.2010 року складає 869 грн. 00 коп., з 01.03.2010 року по 30.03.2010 року складає 869 грн. На дана суми нараховані внески за період з 21.09.2009 року по 31.10.2009 року по 33,2% - 285 грн.20 коп.. по 2% - 17 грн. 18 коп., з 01.11.2009 року по 30.11.2009 року по 33,2% - 246 грн. 95 коп., по 2% - 14 грн. 88 коп., з 01.12.2009 року по 31.12.2009 року по 33,2% - 161 грн.05 коп., по 2% - 9 грн. 70 коп., з 11.01.2010 року по 31.01.2010 року по 33,2% - 227 грн. 74 коп., по 2% - 13 грн. 72 коп., з 01.02.2010 року по 28.02.2010 року по 33,2% 288 грн. 51 коп., по 2% - 17 грн. 38 коп., з 01.03.2010 року по 30.03.2010 року по 33,2% - 288 грн. 51 коп., по 2% - 17 грн. 38 коп.

ОСОБА_8 згідно договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та без дати, згідно наказу від 21.09.2009 року б/н призначено проходження виробничої практики в період з 21.09.2009 року по 30.03.2010 року. Як вбачається з заяви від 21.09.2009 на ім'я начальника позивача, ОСОБА_8 просить прийняти його для проходження виробничої практики в період з 21.09.2009 року електрогазозварника. Відповідно до п.1.2 договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями Пологівського професійного ліцею виробничого навчання та виробничої практики б/н та дати, укладеного між позивачем та третьою особою відносно проходження виробничої практики ОСОБА_8, позивач зобов'язується розподілити наказом учнів на робочі місця (самостійні робочі місця) або навчально-виробничі ділянки, призначити кваліфікованих працівників підприємства для безпосереднього керівництва виробничим навчанням та виробничою практикою з оплатою їх роботи в установленому порядку. Відповідно до п. 1.8 вказаного Договору позивач зобов'язується забезпечити облік виконаних кожним учнем робіт та оплату їх праці відповідно до законодавства. За період проходження виробничої практики з 01.09.2009 року по 31.10.2009 року розмір мінімальної заробітної плати складав 630 грн., з 01.11.2009 року по 31.12.2009 року складав 744 грн., з 11.01.2010 року по 30.03.2010 року складав 869 грн. Таким чином, загальна сума нарахованої заробітної плати складає за період з 21.09.2009 року по 31.10.2009 року складає 859 грн. 04 коп., з 01.11.2009 року по 30.11.2009 року складає 743 грн. 82 коп., з 01.12.2009 року по 31.12.2009 року складає 485 грн. 10 коп., з 11.01.2010 року по 31.01.2010 року 685 грн. 95 коп., з 01.02.2010 року по 28.02.2010 року складає 869 грн. 00 коп., з 01.03.2010 року по 30.03.2010 року складає 869 грн. На дана суми нараховані внески за період з 21.09.2009 року по 31.10.2009 року по 33,2% - 285 грн.20 коп.. по 2% - 17 грн. 18 коп., з 01.11.2009 року по 30.11.2009 року по 33,2% - 246 грн. 95 коп., по 2% - 14 грн. 88 коп., з 01.12.2009 року по 31.12.2009 року по 33,2% - 161 грн.05 коп., по 2% - 9 грн. 70 коп., з 11.01.2010 року по 31.01.2010 року по 33,2% - 227 грн. 74 коп., по 2% - 13 грн. 72 коп., з 01.02.2010 року по 28.02.2010 року по 33,2% 288 грн. 51 коп., по 2% - 17 грн. 38 коп., з 01.03.2010 року по 30.03.2010 року по 33,2% - 288 грн. 51 коп., по 2% - 17 грн. 38 коп.

В судовому засіданні представником третьої особи надано витяг з наказу Пологівського професійного ліцею №114 від 01.10.2009 року «Про зміну наказу», відповідно до якого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 направлено до СТО «НАДІЯ» для проходження навчання на виробництві з 23.09.2009 року по 29.12.2009 року. Проте договори та накази відносно вказаних учнів філією «Пологівський райавтодор» не розірвані та не переоформлені. Таким чином, на час проведення перевірки відповідачем правомірно застосовано санкції до позивача, оскільки останнім не було надано доказів скасування договорів та наказів відносно вказаних учнів.

Відповідно до п.8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року (далі за текстом - Інструкція №21-1) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду України, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмки) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з ч.а п.8.2 Інструкції №21-1 органи Пенсійного фонду країни надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків.

Як вбачається з акту перевірки, перевіркою встановлено порушення ч.1 ст.19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», внаслідок заниження фактичних витрат на оплату праці за 2009-2010 роки на загальну суму 10226 грн. 28 коп., в тому числі: за вересень 2009 року в сумі 1660 грн. 54 коп., за жовтень 2009 року в сумі 1260 грн., за листопад 2009 року в сумі 1487 грн. 64 коп., за грудень 2009 року в сумі 970 грн.20 коп., за січень 2010 року в сумі 1371 грн.90 коп., за лютий 2010 року в сумі 1738 грн., за березень 2010 року в сумі 1738 грн., в результаті чого Пенсійним фондом України донараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідні місяці 2009 року та 2010 року на загальну суму 3599 грн. 64 коп., у тому числі: за вересень 2009 року в сумі 584 грн. 51 коп., за жовтень 2009 року в сумі 443 грн.52 коп., за листопад 2009 року в сумі 523 грн.65 коп., за грудень 2009 року в сумі 341 грн. 51 коп., за січень 2010 року в сумі 482 грн. 90 коп.. за лютий 2010 року в сумі 611 грн. 77 коп., за березень 2010 року в сумі 611 грн.78 коп.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України суб'єкт владних повноважень при прийнятті рішення повинен діяти: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Цей критерій вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації.

Частиною другою статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області винесено правомірну вимогу про сплату боргу №Ю-183 від 31.05.2010 року про сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням всіх вимог законодавства та з дотриманням визначеного порядку. Таким чином позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 19, 94, 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.

Копію постанови в повному обсязі сторони можуть отримати 14.09.2010 року.

Суддя М.С. Лазаренко

Постанову виготовлено у повному обсязі 08 вересня 2010 року.