Рішення від 04.09.2023 по справі 200/3433/23

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2023 року Справа№200/3433/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (01135, місто Київ, проспект Берестейський, буд. 5, ЄДРПОУ 37470057) про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, з вимогами:

- визнати протиправною відмову у призначенні ОСОБА_1 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 20.03.2023 про призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з урахуванням висновків суду.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 20.03.2023 звернувся до відповідача із заявою про отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі. Однак, 21.03.2023 відповідачем прийнято рішення про відмову у наданні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. При цьому, вказане рішення не містить обґрунтованих підстав для відмови у призначенні допомоги на проживання як внутрішньо переміщеній особі.

Ухвалою суду від 14.07.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач заперечує проти позову та вказує, що при розгляді заяви позивача та доданих до неї документів відповідачем з'ясовано, що позивач перебував на обліку як внутрішньо перемішена особа з 2017 у м.Києві відповідно до довідки від 20.02.2017 №000012011; позивач державну допомогу у вигляді щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505, станом на 01.03.2022 не отримував.

Враховуючи вищевикладене, відповідач своїм листом повідомив позивача про відсутність підстав для призначення допомоги, оскільки згідно п.3 Порядку № 332 допомога на проживання не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022, крім осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Вказує, що ОСОБА_1 не звертався до уповноваженого органу або уповноваженої особи територіальної громади / центру надання адміністративних послуг із заявою про повернення до покинутого постійного місця проживання.

Довідка внутрішньо переміщеної особи від 20.02.2017 року за № 0000120114 (дублікат №3010-13452), видана на ім'я ОСОБА_1 є чинною.

Позивач не підпадає під умови для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у відповідності до Порядку №332, оскільки не отримував допомогу станом на 24.02.2022 року, та не був повторно переміщений

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2 , зареєстрована адреса проживання АДРЕСА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово окупованої території, а саме з м. Маріуполь Донецької області згідно довідки від 20.02.2017 №000012011 (дублікат №3010-13452) про взяття його на облік в якості внутрішньо переміщеної особи.

20.03.2023 позивач звернувся до структурного підрозділу відповідача - управління соціального захисту населення із заявою про надання допомоги на проживання як внутрішньо переміщеній особі. Також звертався із заявою щодо внесення корективів до довідки ВПО у зв'язку зі зміною адресного проживання.

Листом від 21.03.2023 №12/35-1694 управління соціального захисту населення повідомило позивача щодо відмови у призначенні допомоги на проживання як внутрішньо переміщеної особі з посиланням на те, що допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 01.03.2022 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”. Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Оскільки, станом на 01.03.2022 позивач не отримував щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505, призначити позивачу допомогу не вбачається за можливе.

Крім того вказано, що відповідно до інформаційного листа МСП України від 15.06.2022 №5825/0/2-22/56 особи, які не отримували щомісячну адресну допомогу та не були повторно переміщенні, після 24.02.2022 не мають права на призначення вказаної допомоги.

У відзиві на позовну заяву відповідач вказав, що 20.03.2022 р. від ОСОБА_1 надійшла заява пронесення коректив в діючу довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 20.07.2017 р. №0000120114: змінити адресу проживання з АДРЕСА_3 на АДРЕСА_4 . Після чого йому був виданий дублікат довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 20.07.2017 р. № 3010-13452 з внесеними змінами.

Також до матеріалів справи було додано прохання позивача від 07.04.2023 до відповідача щодо повторного розгляду заяви на отримання виплат, як ВПО. У заяві позивач просить долучити до розгляду докази, які підтверджують повторне переміщення. До заяви було додано копії чеків з банку, виписки з лікарні та заяву на виплату коштів.

У відповіді на вищевказану заяву, відповідач у листі від 12.04.2023 № 35-Т-143/33 вказав, що за інформацією Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб України: позивач перебуває на обліку в Управлінні з 20.02.2017 по теперішній час. Щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, станом на 01.03.2022 не отримували. Відповідно до інформаційного листа Міністерства соціальної політики України від 15.06.2022 №5825/0/2-22/56, особи, які не отримували щомісячну адресну допомогу та не були повторно переміщені після 24.02.2022, не мають права на призначення вказаної допомоги.

Позивач не погоджується з відмовою відповідач та за захистом своїх прав звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України від 20.10.2014 № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (далі - Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у ч.1 цієї статті (ч.2 ст.1 Закону № 1706-VII).

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених ст.12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в ст.1 цього Закону, на момент їх виникнення (ч.1 та 2 ст. 4 Закону №1706-VII).

Ч.1 ст.5 Закону №1706-VII визначено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у ст.1 цього Закону.

За змістом ст.2 Закону №1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

При цьому, згідно із ч.2 та 3 ст.7 Закону №1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

За приписами ч.1 ст.9 Закону №1706-VII внутрішньо переміщена особа має право, зокрема, на створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання.

До 20.03.2022 механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначався Порядком № 505, п. 2 якого передбачено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

У зв'язку із набранням чинності 22.03.2022 постановою № 332, якою був затверджений Порядок № 332 та визначений механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, втратила чинність постанова № 505.

П.2 Порядку № 332 передбачено, що допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням КМУ від 06.03.2022 № 204-р.

Згідно із п.3 Порядку № 332 допомога надається щомісячно з місяця звернення до квітня 2022 року включно на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Допомога внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30.04.2022 включно, надається починаючи з березня 2022 року.

Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 01.03.2022 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови № 505. Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам за місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, не здійснюється.

Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абз.1 п. 2 цього Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з травня 2022 року допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20.05.2022 заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), формується в електронній формі відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою КМУ від 07.05.2022 № 562, а у разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі - затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Зміст наведених норм свідчить про те, що п. 2 передбачено коло осіб, яким надається допомога на проживання, а п.3 містить положення щодо розміру та умов надання чи ненадання такої допомоги за певних обставин.

Аналіз положення п. 2 та 3 Порядку № 332 свідчить, що внутрішньо переміщена особа має право на допомогу на проживання, визначену Порядком №332 незалежно від дати взяття її на облік як внутрішньо переміщені особи, якщо вона перемістилась з території, яка відповідає двом умовам: на цій території проводяться бойові дії та ця територія міститься в переліку, затвердженому розпорядженням № 204-р.

При цьому, у разі якщо внутрішньо переміщена особа станом на 01.03.2022 отримувала щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови № 505, допомога на проживання, яка передбачена Порядком № 332 призначається автоматично без подання додаткового звернення.

Випадок, за якого допомога на проживання, визначена Порядком № 332, не надається, законодавець пов'язав з умовою не включення регіону до переліку, затвердженого розпорядженням № 204-р, до якого внутрішньо переміщена особа перемістилась до 24.02.2022, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови № 505, а не з датою включення певного регіону до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”.

Такий висновок викладено у постанові Верховного Суду у постанові від 14.06.2023 року у справі №160/12308/22.

Як свідчать матеріали справи, позивач є внутрішньо переміщеною особою станом на 24.02.2022, зареєстрована як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_3 , тобто, на території міста, яке включено у перелік адміністративно-територіальних одиниць, визначених розпорядженням КМУ від 06.03.2022 №204-р.

Суд зазначає, що внутрішньо переміщені особи, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 у регіонах, що включені до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка" згідно розпорядження КМУ від 06.03.2022 №204-р та які не отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг мають право на отримання допомоги на проживання згідно Постанови №332, за умови надання відповідної заяви.

20.03.2023 Позивач звернувся до відповідача з заявою щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи. Проте у наданні допомоги на проживання було відмовлено, про що була надана відповідь від 21.03.2023 №12/35-1694.

07.04.2023 Позивач повторно звернувся до відповідача з заявою щодо перегляду рішення про призначення допомоги на проживання ВПО та отримав відмову у наданні допомоги на проживання ВПО через невизнання відповідачем повторного переміщення позивача після 24.02.2022.

Суд вказує, що заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1 може бути також подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Інформація про території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією, є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції.

Системний аналіз зазначених положень Порядку свідчить, що право на призначення допомоги на проживання ВПО мають особи, які обліковувались як ВПО до 24.02.2022 року, лише з числа тих, які: або отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; або повторно перемістилися з:· тимчасово окупованої російською федерацією території України; територій, на яких ведуться бойові дії; або тимчасово окупованих російською федерацією, після 24 лютого 2022 року.

При цьому текст відповідної норми Порядку не встановлює залежність чи особа обліковувалась ВПО станом на 24.02.2022 року, чи на цю дату довідка ВПО була вже анульована.

З урахуванням положень про те, що з травня 2022 року допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, принципове значення має сам факт повторного переміщення особи після 24.02.2022 року з тимчасово окупованої російською федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Абзац 2 п. 4 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509, встановлює, що для підтвердження факту внутрішнього переміщення та проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення допускається подання доказів, при цьому наведений перелік таких доказів не є вичерпним.

На підтвердження переміщення з тимчасово окупованої російською федерацією території України, позивачем було надано наступні документи: консультативний висновок лікаря щодо позивача Медичним центром «Код здоров'я» (міста Маріуполь) від 28.01.2021; Бланк замовлення на отримання результатів онлайн (РНК-вірусу COVID-19) від 05.01.2022 ТОВ «Код здоров'я» (міста Маріуполь); довідку про вакцинацію КНП «ЦПМСД №3 міста Маріуполь» від 25.01.2021; чеки про оплату послуг, товарів тощо за адресою місто Маріуполь за січень, червень 2021 рік,

Із зазначеного вбачається, що позивач, щонайменше з січня 2021 виїхав та постійно проживав у місті Маріуполі. Після цього більше ніж 60 днів не повертався до міста Київа. Наступне повернення на контрольовану Урядом територію України відбулось лише у березні 2023 року.

В той же час, суд зазначає, що при відмові у призначенні призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, відповідачем не було враховано те, що рішення про залишення на покинутому місці проживання позивачем було прийняте вже після прибуття до нього, що виключає можливість виконання наведеного відповідачем обов'язку.

Також суд зазначає, що відповідачем не враховано, що ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначає, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Таким чином, закон пов'язує тривалу відсутність ВПО (більше 60 днів) за місцем проживання з її поверненням до покинутого місця постійного проживання (якщо про інше не подано окрему заяву).

Інших негативних наслідків, зокрема, втрату права на отримання допомоги на проживання ВПО чи невизнання повторного переміщення чинне законодавство не містить.

Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, вся територія м. Маріуполь (Донецька область), є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Отже відповідач, відмовляючи позивачу в наданні допомоги на проживання ВПО діяв не на підставі, в порядку та у спосіб визначений Конституцією та законами України, чим припустився порушень ч. 2 ст. 19 Конституції України. Первісна відмова взагалі не містить розгляду питання повторного переміщення. А за наявності документального підтвердження повторного переміщення позивача з тимчасово окупованої російською федерацією території України відповідач встановив обмеження та наслідки не передбачені чинним законодавством та обмежив право позивача на отримання допомоги на проживання ВПО.

Отже, суд вважає, що обставини повторного вимушеного переміщення позивача підтверджується належними та допустимими доказами.

За таких обставин, оскільки позивач перемістився з території, яка відповідає двом умовам, визначеним п.2 Порядку №332 (на цій території проводяться бойові дії та ця територія визначена в переліку, затвердженому розпорядженням № 204-р), він належить до кола осіб, що мають право на допомогу на проживання відповідно до Порядку №332, оскільки він не підпадає під виключення, за якого таким особам допомога на проживання не надається, а відтак відмова відповідача у ненаданні заявленої позивачем допомоги не відповідає критеріям, визначеним ст.19 Конституції України та ст. 2 КАС України.

Між тим, суд акцентує, що положеннями Порядку №332 не передбачено такої підстави для відмови у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам як відсутність нового (повторного) переміщення.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог про визнати протиправною відмову відповідача у призначенні позивачу допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву про призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з урахуванням висновків суду.

Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (01135, місто Київ, проспект Берестейський, буд. 5, ЄДРПОУ 37470057) про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови у призначенні позивачу - ОСОБА_1 допомоги на проживання як внутрішньо-переміщеній особі.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 20.03.2023 про призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з урахуванням висновків суду викладених у цьому рішенні.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації сплачений судовий збір в розмірі 858,88 грн.

Повний текст рішення складено та підписано 04.09.2023.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Т.В.Загацька