Справа № 390/1518/23
Провадження №3/390/838/23
"01" вересня 2023 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Гершкул І.М., розглянувши у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, головного бухгалтера ДП «Мінерал», проживаючої: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ст.155-1 ч.1 КУпАП,
10.08.2023 року о 12.34 год. при проведенні перевірки магазину, що належить ДП «Мінерал», розташованого: Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Катеринівка, вул. Південна, 12, встановлено, що ОСОБА_1 допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків, а саме не правильні фіскальні чеки при продажу підакцизних товарів, чим порушено ст.3 п.11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явилася, вину визнала частково. Суду подано письмові пояснення в яких остання просить виключити посилання на вчинення порушення податкового законодавства, передбаченого ст.3 п.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки фіскальні чеки видавалися, проте з не правильно заповненим одним рядком.
Дослідивши матеріали справи та пояснення правопорушниці вважаю, що вину правопорушниці доведено, проте дії кваліфіковано частково правильно, виходячи з таких підстав.
Відповідно ст.3 п.п.2, 11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Статтею 155-1 частиною 1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, в частині порушення ст.3 п.11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» доведено: протоколом про адміністративне правопорушення №000965 від 10.08.2023 року (а.с.3); актом перевірки від 10.08.2023 року з додатками (а.с.4-5, 9-30); наказом (а.с.6); направленням на перевірку (а.с.7-8).
Натомість, протокол містить вказівку також про порушення ст.3 п.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не надання покупцю розрахункового документа, проте пункти 2.2.12 - 2.2.14 акта перевірки свідчать, що при придбані сигарет Winston по ціні 87 грн. чек було сформовано та видано, фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій забезпечено. У протоколі не зазначено конкерті обставини не видачі покупцю розрахункового документу. За таких обставин, вказівка у протоколі про порушення ст.3 п.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є безпідставною та необгрунтованою, оскільки докази вказаного порушення відсутні.
Призначаючи стягнення, виходячи з положень ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь вини, майновий стан, а тому необхідно призначити стягнення у виді штрафу.
Відповідно ст.40-1 КУпАП у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється Законом України «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 155-1, 279, 280, 283 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, і призначити стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 536 грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області І.М. Гершкул