Ухвала від 04.09.2023 по справі 344/16115/23

Справа № 344/16115/23

Провадження № 1-кс/344/6225/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2023 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого відділу розслідувань особливо важливих злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №12023090000000076 від 14.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИЛА:

31.08.2023 слідчий ОСОБА_3 , за погодженням прокурора ОСОБА_4 , звернувся із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в обґрунтування якого посилається на те, що протягом 2020 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за попередньою змовою групою осіб із службовими особами ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 , маючи намір безоплатно отримати у розпорядження майно для виробництва та транспортування теплової енергії мешканцям м. Івано-Франківськ, вирішили організувати протиправну схему незаконного збагачення, шляхом укладання договору про спільну діяльність до якого внести частку майна, якої в дійсності останні не володіли, натомість шляхом завищення вартості майна тепломереж, строк експлуатації яких перевищує 50 років на понад 80 млн. грн., отримати рівнозначне комунальне майно - 17 котелень із тепломережами, нерухомим майном та транспортними, яке за умовами кредитного договору із ЄБРР перебуває в заставі, при цьому маскуючи свої протиправні дії під необхідність транспортування теплової енергії до 25% мешканців Івано-Франківська, шляхом укладання договору оренди частини приміщення із АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та договору оренди тепломереж із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за результатом чого Івано-Франківській територіальній громаді завдано значних збитків.

Протягом 2021-2023 років в рамках зазначеного договору СД, між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено ряд договорів поза конкурсною процедурою, на суму понад 418 млн. грн., які фактично повинні бути оплачені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за послуги надані на комунальному майні. Натомість вартість користування комунальним майном за зазначений період становить понад 32 млн. грн., які фактично не оплачуються через спільну мету договору СД - спільне виробництво та транспортування.

Установлено, що 11.12.2020 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » листом №01-16-ТЕ звернулося до Державного міського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі ДМП) із пропозицією укласти договір про спільну діяльність (далі ДСД). Метою укладання є спільна діяльність для транспортування теплоенергії від котельні по АДРЕСА_1 до 25% споживачів.

В свою чергу, 18.12.2020 службові особи ДМП, достовірно знаючи, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не має у власності магістральних мереж від котельні АДРЕСА_1 , натомість власником є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », листом №55/74.14-11 звернулось до ІНФОРМАЦІЯ_3 із повідомленням про намір укласти договір про спільну діяльність та винесення даного питання на розгляд сесії міської ради, крім цього до листа долучено проект договору СД, із розподілом часток 49/51%, які еквівалентні майна зазначеному у Додатку №1 та №2 до договору.

В цей час, у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 та ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виник злочинний умисел на безоплатну передачу комунального майна (котелень з усім наявним обладнанням) загальною вартістю понад 90 млн. грн., яке перебуває у користуванні ДМП до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в рамках договору про спільну діяльність.

Рішенням виконавчого комітету №1410 від 22.12.2021, розглянуто пропозицію ДМП про включення в порядок денний питання надання згоди на укладання СД.

Крім цього, службові особи виконавчого комітету розглянули частки які еквівалентні майну зазначеному у Додатку №1 та №2 до договору, якого фактично у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не було.

Надалі, на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » складено та видано «звіт про оцінку майна №980/21 від 27.01.2021», згідно якого ринкова вартість майна, яке передається в СД становить 86 934 100 грн., вартість користування майном на трирічний термін становить 21 170 534 грн. Крім цього, ринкова вартість оцінювачем отримана із довідки директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », без визначення її згідно Методики.

В свою чергу, за замовленням ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » складено та видано «звіт про оцінку майна №981/21 від 27.01.2021», згідно якого ринкова вартість 17 котелень з обладнанням для їх функціонування, приміщеннями, транспортними засобами, що передаються в СД, складає 90 609 773 грн., вартість користування майном на трирічний термін становить 22 065 656 грн.

Надалі рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 № 42-4 від 28.01.2021 надано згоду ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на укладання договору про спільну діяльність із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », натомість у проекті договору Додаток №1 зазначений перелік майна ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » - тепломережі - що передаються у СД, як частку 49% яка розрахована згідно звіту про оцінку майна №980/21 від 27.01.2021, в свою чергу Додаток №2 зазначений перелік майна що передається ДМП - 17 котелень - як частка 51%, що передається в СД яка розрахована згідно «звіт про оцінку майна №981/21 від 27.01.2021»

Однак майно яке згідно звіту про оцінку майна №980/21 від 27.01.2021 оцінене 86 934 100 грн., відповідно до укладеного договору купівлі продажу №ТЕ-000078 від 01.02.2021, між продавцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та покупцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » придбане за 14 177 638,79 грн.

Крім цього, згідно відомостей ІНФОРМАЦІЯ_8 , установлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » відображені господарські операції пов'язані з продажем тепломереж Балансі (форма №1-м) станом на 31.12.2021, як вартість основних засобів на кінець звітного періоду зменшилась відносно вартості на початок звітного року на суму 12 662 000 грн., без ПДВ. Крім цього, при здійснення операцій пов'язаних із продажем тепломереж (112 об'єктів) складена та зареєстрована накладна №3 від 01.02.2021 на загальну суму 14 177 639 грн, в т.ч. ПДВ 2362940 грн.

З огляду на це, виникають підстави вважати, визначену договором купівлі продажу мереж №ТЕ-000078 від 01.02.2021 вартість 14 177 639 грн., ринковою вартістю.

Також, згідно проведеної рецензії ІНФОРМАЦІЯ_9 , звіт про оцінку майна №980/21 від 27.01.2021, є таким що містить грубі порушення, класифікується як такий, що не відповідає вимогам нормативно правових актів, є неякісний та не професійний і не може бути використаний.

Зокрема, в ІНФОРМАЦІЯ_8 , де знаходяться на обліках суб'єкти господарювання ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », Уповноважена особа договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,містяться звіти про рух грошових коштів за період діяльності; Розшифровки сплачених платежів до зведеного бюджету;Копій податкової декларації платника єдиного податку або платника ПДВ; отриманих прибутків та відкритих розрахункових рахунків;Усіх інших поданих документів податкової звітності за період з 01.01.2020 по 30.08.2023;Відомостей з Єдиного державного реєстру щодо поданої звітності; Інформації із ІАІС «Податковий блок» (підсистеми «Реєстрація ПП», «Аналітична система», Обробка ПЗ та платежів», «Облік податків та платежів») інших підсистем; Акти, довідки, узагальнені податкові інформації; відомчі матеріли як свідчать про порушення податкового законодавства; Реєстр контрагентів, визначених з використанням автоматизованої системи ДПС України співставлення до податкових декларацій з ПДВ, із зазначенням назви підприємств та їх кодів; Відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків за період з 01.01.2020 по 30.08.2023; Відомостей про особисті ідентифікаційні коди осіб які працевлаштовані та нарахування їм заробітної плати; Всі інші документи що подавались до органів ДПС ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », Уповноважена особа договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі документи для реєстрації договору про спільну діяльність, заяви, акти, звіти, тощо в електронному та паперовому носіях.

Зазначені відомості (дані) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому виникла необхідність у тимчасовому доступі до неї.

Відомості, які доступ до яких необхідно отримати можуть бути використані як докази, а іншим способом, крім проведення тимчасового доступу та вилучення (виїмки) інформації, здобути вказані докази неможливо. Так само, без її вилучення іншим способом неможливо довести зазначені вище обставини. Вказані докази самостійно та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, про які йде мова в описовій частині даного клопотання.

Документи не містять охоронювану законом таємницю.

Сторона обвинувачення вважає за доцільне розглядати клопотання на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Слідчий в судове засідання не з'явився, просив клопотання розглядати без його участі.

Особи, у володінні яких знаходяться речі, слідчим суддею не викликались з урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України.

Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому засіданні, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши надані матеріали справи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим відділом розслідувань особливо важливих злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023090000000076 від 14.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні у слідчого виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, а саме до відомостей наявних в базах даних ДПС України, а також поданих фізично звітів ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », уповноваженою особою договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: звіти про рух грошових коштів за період діяльності; розшифровки сплачених платежів до зведеного бюджету; копій податкової декларації платника єдиного податку або платника ПДВ; отриманих прибутків та відкритих розрахункових рахунків; усіх поданих документів податкової звітності за період з 01.01.2020 по 30.08.2023; відомостей з Єдиного державного реєстру щодо поданої звітності; інформації із ІАІС «Податковий блок» (підсистеми «Реєстрація ПП», «Аналітична система», Обробка ПЗ та платежів», «Облік податків та платежів») підсистем; акти, довідки, узагальнені податкові інформації; відомчі матеріли як свідчать про порушення податкового законодавства; реєстр контрагентів, визначених з використанням автоматизованої системи ДПС України співставлення до податкових декларацій з ПДВ, із зазначенням назви підприємств та їх кодів; відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків за період з 01.01.2020 по 30.08.2023; відомостей про особисті ідентифікаційні коди осіб які працевлаштовані та нарахування їм заробітної плати; всі інші документи що подавались до органів ДПС ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », уповноваженою особою договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі документи для реєстрації договору про спільну діяльність, заяви, акти, звіти, в електронному та паперовому носіях, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомлення з ними та вилучення належним чином завірених копій зазначених даних.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у такій і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів, слідчий суддя дійшла висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання задоволити.

Надати старшому слідчому відділу розслідувань особливо важливих злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до відомостей наявних в базах даних ДПС України, а також поданих фізично звітів ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », уповноваженою особою договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: звіти про рух грошових коштів за період діяльності; розшифровки сплачених платежів до зведеного бюджету; копій податкової декларації платника єдиного податку або платника ПДВ; отриманих прибутків та відкритих розрахункових рахунків; усіх поданих документів податкової звітності за період з 01.01.2020 по 30.08.2023; відомостей з Єдиного державного реєстру щодо поданої звітності; інформації із ІАІС «Податковий блок» (підсистеми «Реєстрація ПП», «Аналітична система», Обробка ПЗ та платежів», «Облік податків та платежів») підсистем; акти, довідки, узагальнені податкові інформації; відомчі матеріли як свідчать про порушення податкового законодавства; реєстр контрагентів, визначених з використанням автоматизованої системи ДПС України співставлення до податкових декларацій з ПДВ, із зазначенням назви підприємств та їх кодів; відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків за період з 01.01.2020 по 30.08.2023; відомостей про особисті ідентифікаційні коди осіб які працевлаштовані та нарахування їм заробітної плати; всі інші документи що подавались до органів ДПС ДМП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », уповноваженою особою договору про спільну діяльність (простого товариства) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі документів для реєстрації договору про спільну діяльність, заяви, акти, звіти, в електронному та паперовому носіях, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомлення з ними та вилучення належним чином завірених копій зазначених даних.

Строк дії ухвали, не може перевищувати два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1

Попередній документ
113190709
Наступний документ
113190711
Інформація про рішення:
№ рішення: 113190710
№ справи: 344/16115/23
Дата рішення: 04.09.2023
Дата публікації: 01.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (04.09.2023)
Дата надходження: 31.08.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
КІНДРАТИШИН ЛЕСЯ РОМАНІВНА
суддя-доповідач:
КІНДРАТИШИН ЛЕСЯ РОМАНІВНА