Єдиний унікальний номер 205/8248/23
Номер провадження3/205/3919/23
04 вересня 2023 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська Шиян В.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ Науково-виробниче підприємство «Реконмед», зареєстрованого в АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України,-
За результатами камеральної перевірки ТОВ Науково-виробниче підприємство «Реконмед» було встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав до Правобережної ДПІ податкового розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (розрахунок) за ІІІ-ІV квартал 2022 року по строку 09.11.2022 року, 09.02.2023 року. Фактично розрахунок наданий 10.05.2023 року та зареєстрований за №9311099126, №9311099202, чим порушив пп.49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.51.1 ст. 51, абз «б» п.176.2, ст. 176.2, ст. 176 ПКУ.
Отже, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 надав на адресу суду заяву, в якій зазначив, що вину у скоєному правопорушенні визнає, просить суд закрити провадження по справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, повністю підтверджується дослідженими письмовими доказами: відомостями з протоколу про адміністративне правопорушення №27377/04-36-24-11/19440807 від 25.07.2023 року, актом камеральної перевірки №20457/04-36-24-11/19440807 від 06.06.2023 року.
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Згідно зі ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня здійснення правопорушення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Із доктринального тлумачення норм ст. ст. 9, 38 КПК України випливає, що триваюче правопорушення вчинюється протягом біль-менш тривалого часу і характеризується безперервним здійсненням єдиного діяння, в тому числі, тривалим безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Вважається, що триваючі правопорушення припиняються у разі виявлення факту цих правопорушень компетентним органом при проведенні перевірок, в тому числі, при виявленні таких проступків, як відсутність обліку доходів та витрат щодо яких встановлена обов'язкова форма обліку, бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його із порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інші правопорушення, встановити які можливо лише під час проведення документальної перевірки на підставі первинних документів.
До адміністративних правопорушень, які мають разовий характер і не є триваючими, відносяться такі проступки, як несвоєчасна подача декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджету та державних цільових фондів тощо. Днем вчинення таких правопорушень є дата порушення граничного строку подачі декларації, про доходи до фіскального органу, порушення граничного строку подачі до закладу банків платіжних документів про оплату податків, зборів тощо.
Як встановлено судом, адміністративне правопорушення було вчинено 09 лютого 2023 року, оскільки розрахунок за ІІІ-ІV квартал 2022 року було подано 10 травня 2023 року, а строк подання розрахунку до 09 лютого 2023 року включно.
Зазначене правопорушення не є триваючим, оскільки має конкретний строк закінчення.
Акт про результати камеральної перевірки ТОВ Науково-виробниче підприємство «Реконмед» було складено 06 червня 2023 року, протокол про адміністративне правопорушення №27377/04-36-24-11/19440807 було складено 25 липня 2023 року, а на адресу суду протокол надійшов з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області 10 серпня 2023 року.
Розгляд справи став можливий лише 04 вересня 2023 року.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення минули строки притягнення до адміністративної відповідальності.
Отже, враховуючи вищенаведені норми та положення Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд приходить до висновку, що інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення не є триваючим, оскільки останньому інкримінується несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб та сум утриманого з них податку, а також сум єдиного внеску за ІІІ-ІV квартал 2022 року по строку 09 лютого 2023 року, який надано 10 травня 2023 року, що не є безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою, яке було припинено шляхом виявлення цього факту компетентним органом при проведенні відповідної перевірки, а відтак, точкою відліку строку давності притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення, є день його вчинення, а саме дата порушення граничного строку подання платіжного доручення - 09 лютого 2023 року.
За таких обставин суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, однак провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, оскільки на час розгляду її у суді пройшло більш ніж три місяці з дня вчинення правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.38, 163-4 ч. 1, 247 КУпАП , суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Дніпропетровська.
Суддя В.В. Шиян