Ухвала від 01.09.2023 по справі 911/2327/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"01" вересня 2023 р. Справа № 911/2327/23

Суддя Господарського суду Київської області Смірнов О.Г.,

розглянувши клопотання представника Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 911/2327/23

за позовом: Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»

до відповідача: Виконавчого комітету Фастівської міської ради

про стягнення боргу в сумі 110 820,00 грн.

ВСТАНОВИВ

В провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа № 911/2327/23 за позовом Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» до Виконавчого комітету Фастівської міської ради про стягнення боргу в сумі 110 820,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.07.2023 позовну заяву передано для розгляду судді Грабець С.Ю.

Ухвалою суду від 07.08.2023 судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 15.09.2023 о 10:10.

29.08.2023 на електронну адресу суду від представника Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - адвоката Бовшика М.Ю. надійшло клопотання про проведення судових засідань у справі № 911/2327/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за дпомогою програмного забезпечення "EasyCon".

У зв'язку з перебуванням судді Грабець С.Ю. у відпустці дане клопотання було передано на автоматизований розподіл справи між суддями.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 29.08.2023 дане клопотання було передано до розгляду судді Смірнову О.Г.

За результатами розгляду вазаного клопотання про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі № 911/2327/23, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Частинами 1, 3 ст. 3 ГПК України визначено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частинами 1, 2 ст. 197 ГПК України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Так, розглянувши вказане клопотання, судом встановлено, що заявником не надано доказів направлення копії поданого клопотання іншому учаснику справи - відповідачу, таким чином, заявником порушено вимоги ч. 2 ст 197 ГПК України.

В частині проведення усіх судових засідань у справі в режимі відеконференції, господарський суд зазначає, що наразі відсутня технічна можливість визначити завантаженість приміщення (майданчику для проведення відеконференцзв'язку) Господарського суду Київської області на майбутнє, без визначення конкретної дати судового засідання. Крім того, нормами процесуального права не передбачено можливості прийняття універсальної ухвали з метою бронювання судом для окремого учасника провадження за його вказівкою, дати, часу та місця проведення майбутніх засідань суду у справі в режимі відеоконференції.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про залишення клопотання представника Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - адвоката Бовшика М.Ю. від 29.08.2023 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду без задоволення.

Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ

Заяву представника Державного підприємства «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - адвоката Бовшика М.Ю. від 29.08.2023 про участь в судових засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі № 911/2327/23 - залишити без задоволення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 01.09.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.Г. Смірнов

Попередній документ
113175467
Наступний документ
113175469
Інформація про рішення:
№ рішення: 113175468
№ справи: 911/2327/23
Дата рішення: 01.09.2023
Дата публікації: 04.09.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Київської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (24.07.2025)
Дата надходження: 21.07.2025
Предмет позову: ЕС: видати наказ
Розклад засідань:
15.09.2023 10:10 Господарський суд Київської області
18.10.2023 10:30 Господарський суд Київської області
29.11.2023 10:30 Господарський суд Київської області
20.12.2023 10:30 Господарський суд Київської області
24.01.2024 09:20 Господарський суд Київської області
10.04.2024 09:30 Господарський суд Київської області
15.05.2024 10:10 Господарський суд Київської області
19.06.2024 12:00 Господарський суд Київської області
07.08.2024 11:10 Господарський суд Київської області