Постанова від 03.07.2006 по справі 7019-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.07.2006

Справа №2-7/7019-2006А

За позовом 8й Гарнізонний будинок офіцерів ВМС ЗС України, м.Сімферополь, м.Сімферополь

До відповідача ДПІ у м.Сімферополі, м.Сімферополь

Про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень.

Суддя І.І. Дворний

При секретарі С.О.Холодняк

представники:

Від позивача - Капралова О.О. - пред-к дов. №119 від 10.04.06р.

Від відповідача - Фазлієва Е.Р. - пред-к дов. № 10083\9\10 від 16.06.06р.

Сутність спору: 8й Гарнізонний будинок офіцерів ВМС ЗС України звернувся з позовом до господарського суду АРК ДПІ у м.Сімферополі про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивачу начислили штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку з власників транспортних засобів відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» винесено необосновано оскільки позивач звільняеться від сплати усіх видів податків.

Відповідач проти позовних вимог заперечує оскільки позивач сплатив податок з власників транспортних засобів при цьому порушив граничний строк сплати цього податку.

Розглянувши матеріали справи, заслуховуючи пояснення представників сторін, суд -

установив:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі винесла податкові повідомлення - рішення від 10.02.06р. №0001131704\0, №0001141704\0, №0001121704\0 про нарахування штрафних санкцій за несплату податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

Дані податкові повідомлення - рішення були оскаржені у адміністративному оскаржені за результатами розгляду скарги рішенням від 11.10.2005р. №2456\10\25-007 ГНА в АРК скарга задоволена часткова, залишилось без змін оскаржуєми у суді податкові повідомлення - рішення.

Посилення позивача на те, що відповідно до ст. 3 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» №1075-ХІУ від 21.09.1999р. Військове майно закріплюється за військовими частинами Збройних Сил України на праві оперативного управління (з урахуванням особливостей, передбачених частиною другою цієї статті). З моменту надходження майна до Збройних Сил України і закріплення його за військовою частиною Збройних Сил України воно набуває статусу військового майна. Військові частини використовують закріплене за ними військове майно лише за його цільовим та функціональним призначенням. Облік, інвентаризація, зберігання, списання, використання та передача військового майна здійснюються у спеціальному порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Позивач посилається на те, що відпорвідно до п.2 ст. 14 Закону України «Про Збройні Сили України» №1934-ХІІ від 21.09.1991р. Земля, води, інші природні ресурси, а також майно, закріплені за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю, належить їм на праві оперативного управління та звільняються від сплати усіх видів податків.

Військові частини повностю фінансіруються з держбюджету України, відповідно до свого правового статусу, а майно належить їм на праве оперативного управління.

Позовни вимоги позивача не підлягають задоволенню оскільки відповідно до матеріалів справи ( особисти рахунки по податку власнеків транспортнихзасобів та іньших самохідних машин та механізмів) (а.с.27-37), 8й Гарнізонний будинок офіцерів ВМС ЗС України несвоєчасно провів сплату узгоджених сум податкових зобов'язань по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів по стокам сплати: 15.01.2002р., 15.04.2002р., 15.07.2002р., 14.10.2002р., 14.01.2003р., 14.04.2004р.

Податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п.1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 07.07.2006р.

У зв'язку з викладеним, керуючись ст. ст. 99, 100, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її складання в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Дворний І.І.