Постанова від 31.08.2023 по справі 440/664/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2023 р. Справа № 440/664/23

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Кононенко З.О.,

Суддів: Мінаєвої О.М. , Калиновського В.А. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 24.03.2023, головуючий суддя І інстанції: І.С. Шевяков, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, повний текст складено 24.03.23 по справі № 440/664/23

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання дій (бездіяльність) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій (бездіяльність) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в якій просив суд:

- визнати дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області з питання невиконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2021 року № 1307 та не призначення пенсії по інвалідності, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року, в розмірі 70% відшкодування фактичних збитків на підставі довідки колгоспу «Жовтневий промінь Полтавського району від 05.10.1991- протиправними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нарахувати, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській AEC 1 категорії пенсію по інвалідності , відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року, в розмірі 70% відшкодування фактичних збитків на підставі довідки колгоспу «Жовтневий промінь» Полтавського району від 05.10.1991 і довідки МСЕК сер. АБ № 0015572 від 14.03.2017 року та виплатити недоплачену різницю, починаючи з 01 грудня 2022 року, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області надати довідку та проведений розрахунок пенсії по інвалідності.

В обгрунтування позовних вимог, позивач зазначав, що відповідач протиправно не виконує вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2021 року № 1307 та не призначення пенсії по інвалідності, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року, в розмірі 70% відшкодування фактичних збитків на підставі довідки колгоспу «Жовтневий промінь Полтавського району від 05.10.1991 чим порушує права позивача.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 24.03.2023 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій (бездіяльність) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного, на його думку, вирішення спору судом першої інстанції.

Так, позивач в апеляційній скарзі зазначає, що є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1, перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Полтавській області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Як стверджував позивач, згідно довідки про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року, його заробітна плата в період роботи в зоні відчуження в червні 1986 року складає 658,60 крб, у липні 1986 року - 510 крб, у серпні - 493,04 крб.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 в ГУ ПФУ у Полтавській області виник обов'язок забезпечити проведення перерахунку його пенсії за документами, що містяться в пенсійній справі з 01.12.2022 на найбільш вигідних умовах.

Позивач вважає, що найбільш вигідними для нього є розрахунок пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу), одержаного за роботу в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року (510 крб і 493,04 крб). Але відповідач відповідного перерахунку пенсії не здійснив. Наведені обставини спонукали ОСОБА_1 звернутися до відповідача зі заявою щодо проведення розрахунку його пенсії на підставі на підставі довідки колгоспу "Жовтневий промінь".

На своє звернення позивач отримав лист відповідача, згідно якого у проведенні перерахунку його пенсії було відмовлено з підстав того, що умовний розрахунок пенсії показав, що проводити перерахунок пенсії з 01.12.2022, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 недоцільно, так як індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії зменшується.

Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2022 визначено на рівні 13 830,48 грн. Розрахунок пенсії, з урахуванням довідки, наявної в матеріалах пенсійної справи, проводити недоцільно. Якщо для умовного розрахунку взяти липень 1986 року (510,00) і серпень 1986 року (493,00), коефіцієнт заробітку становитиме 2,80168. Тобто 400 крб. премії, про які зазначає позивач, відсутні в даній довідці. 510:179=2,84916; 493:179=2,75419; 2,84916+2,75149=560335:2=2,80168.

Відповідач не скористався своїм правом та не надав до Другого апеляційного адміністративного суду відзив на апеляційну скаргу позивача.

На підставі положень п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа розглянута в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач отримує пенсію відповідно до частини третьої статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Відповідно до виписки з акту огляду МСЕК до довідки серії АВ №0563374 від 14.03.2017, позивачу встановлено II групу зі захворюванням, пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації аварії на ЧАЕС; відповідно до виписки з акту огляду МСЕК до довідки серії АБ №0015568 від 14.03.2017 ступінь втрати професійної працездатності визначено на рівні 70%.

Згідно довідки військового комісаріату від 25.10.1991 №4/629 у період з 08.06.1986 по 04.09.1986 (два повних місяці липень-серпень 1986) позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно з наявною довідкою про заробітну плату в зоні відчуження від 05.10.1991, виданої колгоспом "Жовтневий промінь", заробітна плата за липень 1986 становить 510 крб, за серпень 1986 - 493,04 крб.

З урахуванням постанови КМУ від 09.12.2012 №1307 відповідачем проведено умовний перерахунок пенсії позивача та встановлено, якщо для умовного розрахунку взяти липень 1986 року (510,00) і серпень 1986 року (493,00), коефіцієнт заробітку становитиме 2,80168. 400 крб премії, які зазначає позивач, відсутні в даній довідці. 510:179=2,84916; 493:179=2,75419; 2,84916+2,75149=560335:2=2,80168. Таким чином, відповідач стверджує, що на даний час позивач отримує найдоцільніший вид пенсії.

21.12.2022 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області зі заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.12.2022 із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження на підставі довідки колгоспу "Жовтневий промінь".

Листом від 29.12.2022 відповідач повідомив, що у зв'язку зі змінами, внесеними п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210, проведено умовний перерахунок пенсії з 01.12.2022 з урахуванням довідки колгоспу "Жовтневий промінь". Умовний перерахунок пенсії показав, що проводити перерахунок пенсії недоцільно, так як індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії зменшується.

Вважаючи дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області щодо невиконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2021 року та непризначення пенсії по інвалідності, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження за липень-серпень 1986 року, в розмірі 70% відшкодування фактичних збитків на підставі довідки колгоспу "Жовтневий промінь" протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивач отримує найдоцільніший вид пенсії, а проводити перерахунок пенсії з урахуванням довідки колгоспу "Жовтневий промінь" недоцільно.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII (далі - Закон № 796-XII) спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Відповідно до статті 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Частиною першою статті 54 Закону № 796-XII встановлено, що пенсії по інвалідності, яка настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії) визначено таким. Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, визначав Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Порядок № 1210).

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 і від 26.09.2012 №886 (далі - Постанова №1307) внесено зміни до Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210.

Пунктом 2 Постанови №1307 установлено, що в разі коли в осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, стосовно яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також осіб, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа, розмір пенсії, обчислений відповідно до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210"Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 92, ст. 3343) з урахуванням змін, затверджених цією постановою, буде більшим від розміру пенсії, обчисленої відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за документами, що містяться в матеріалах пенсійних справ, про що органи Пенсійного фонду України інформують зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс-повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв'язку.

Пунктом 3 Постанови №1307 зазначено, що Пенсійному фонду України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за документами, що містяться в матеріалах пенсійних справ, з 1 січня 2022 р., з 1 березня 2022 р. і з 1 грудня 2022 р. на найбільш вигідних умовах.

Вище зазначена постанова набирає чинності з 01.01.2022, крім підпунктів 6 та 8 пункту 1 змін, затверджених Постановою №1307, які набирають чинності з 01.12.2022.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1307 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886, зокрема п. 9-1 викладено в новій редакції:

"За бажанням осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", стосовно яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, пенсії по інвалідності, а також пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа розраховуються виходячи із заробітної плати, визначеної з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, та обчислюються за формою:

П=Зс*Кзс*Кв/100%

де П - розмір пенсії;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої (якого) сплачено страхові внески за 2014-й, 2015-й та 2016 роки, збільшена (збільшений) на відповідні коефіцієнти збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої (якого) сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, визначені починаючи з 2019 року згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663);

Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати (доходу), який враховується під час обчислення пенсії;

Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати (доходу), який враховується під час обчислення (Кзс), визначається за формою: Кзс=Зп(мін)*5/Зс1

де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;

Зс1 - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в Україні в цілому, з якої (якого) сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

При цьому, відповідно до постанови №1370, саме Пенсійному органу постановлено забезпечити здійснення перерахунку пенсії.

З 01.12.2022 постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1307 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886, зокрема, пункт 9-1 виключено.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів зазначає, що спір у цій справі стосується правомірності дій пенсійного органу щодо перерахунку пенсії позивачу з 01.12.2022 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 року №1307 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886" .

Відповідно до виписки з акту огляду МСЕК до довідки серії АВ №0563374 від 14.03.2017 позивачу встановлено II групу зі захворюванням, пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації аварії на ЧАЕС; відповідно до виписки з акту огляду МСЕК до довідки серії АБ №0015568 від 14.03.2017 ступінь втрати професійної працездатності визначено на рівні 70%.

Згідно довідки військового комісаріату від 25.10.1991 №4/629 у період з 08.06.1986 по 04.09.1986 (два повних місяці липень-серпень 1986) позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно з наявною довідкою про заробітну плату в зоні відчуження від 05.10.1991, виданої колгоспом "Жовтневий промінь", заробітна плата за липень 1986 становить 510 крб, за серпень 1986 - 493,04 крб.

Зазначена довідка не містить відомостей про 400 крб премії, які позивач просить врахувати при перерахунку пенсії.

Матеріали справи містять наданий відповідачем умовний розрахунок пенсії позивача відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886" з 01.12.2022 з урахуванням довідки колгоспу "Жовтневий промінь". Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2022 визначено на рівні 13830,48 грн. Розрахунок пенсії, з урахуванням довідки, наявної в матеріалах пенсійної справи, проводити, за твердженням територіального орану Пенсійного фонду, недоцільно. Якщо для умовного розрахунку взяти липень 1986 року (510,00) і серпень 1986 року (493,00), коефіцієнт заробітку становитиме 2,80168 (510:179=2,84916; 493:179=2,75419; 2,84916+2,75149=560335:2=2,80168).

Наявна довідка про заробітну плату не містить відомостей про нарахування позивачу премії 400 крб, які враховані ОСОБА_1 при проведенні розрахунків у позовній заяві.

Отже, колегія суддів не погоджується з розрахунками коефіцієнтів середньомісячної заробітної плати, що враховуються для обрахунку пенсії, які наводиться ОСОБА_1 у тексті позову. Ці розрахунки зроблені позивачем, як вже зазначалося, з урахуванням 400 крб премії, що не є підтверджена. Сам позивач довідку колгоспу "Жовтевий промінь" Полтавського району від 05.10.1991 року до позову не додав. Проте ця довідка в копії долучена до матеріалів справи представником відповідача. З її змісту - відсутні відомості про 400 грн премії.

Отже, колегія суддів вважає, що позивач отримує найдоцільніший вид пенсії, а проводити перерахунок пенсії з урахуванням довідки колгоспу "Жовтневий промінь" недоцільно.

При цьому, сама категорія доцільності встановлена для дій відповідача щодо таких перерахунків нормативно - з цього приводу відповідні повноваження визначені пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 року №1307, яким Пенсійному фонду України приписано забезпечити здійснення перерахунку пенсій... за документами, які містять в матеріалах пенсійних справ, з 1 грудня 2022 року на найбільш вигідних умовах.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що за відсутності доказів підтвердження коефіцієнтів середньомісячної заробітної плати, що враховуються для обрахунку пенсії, які наведені ОСОБА_1 у позові, відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження йому надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Як вбачається з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого, обґрунтовано відмовив у задоволенні адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 24.03.2023 року по справі № 440/664/23 відповідає вимогам ст. 242 КАС України, а тому відсутні підстави для його скасування та задоволення апеляційних вимог позивача.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 24.03.2023 по справі № 440/664/23 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя (підпис)З.О. Кононенко

Судді(підпис) (підпис) О.М. Мінаєва В.А. Калиновський