Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.
Іменем України
31.07.2006
Справа №2-7/7474-2006А
За позовом СПД Гурової Н.В., м.Сімферополь
До відповідача ДПІ у м.Алушта, м.Алушта
Про визнання незаконними актів перевірки та недійсними податкових повідомлень - рішень.
Суддя І.І. Дворний
При секретарі С.О.Холодняк
представники:
Від позивача - не з'явився
Від відповідача - Єльцов В.В. - пред-к дов. № 1666\9\10 від 07.07.06р.
Сутність спору: СПД Гурова Н.В. звернувся з позовом до господарського суду АРК ДПІ у м.Алушта визнання незаконними актів перевірки та недійсними податкових повідомлень - рішень.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що акти перевірки на підставі яких були винесені оспорюванні податкові повідомлення - рішення винесені з порушеннями норм чинного законодавства.
Відповідач проти позовних вимог заперечує по мотивам викладеним в відзові.
Розглянувши матеріали справи, заслуховуючи пояснення представників сторін, суд -
установив:
Державна податкова інспекція в м. Алушті здійснила перевірку СПД Гуровой Н.В. на предмет дотримання останнім вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».
За результатам перевірки був складин акт №0002513 від 21.07.2005р., №002612 від 31.08.2005р. Актом зафіксований факт порушення позивачем вимог п. 1, 2, 5 ст. 3 Закони України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000р. проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України. Статті 5 п.1-4 Закону України «Про патентування де яких видів підприємницькой діяльності», а самє здіснення торговельної діяльності без придбання торговельного патента. Статті 15 Закону україни «Про державне регулювання виробництва та оборота спирта етілового, коньячного і плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами», а самє здіснення роздрібної торговлі алкогольними напоями без використання відповідной ліцензії.
Порушення закону виразилося в тому, що було реалізовано одна пляшка шампанського «Союз -Віктан» 0,75л. за ціною 19.20грн., одна пляшка пива «Оболонь» 2 л. на суму 7,20грн., на загальну суму 26,40грн.
За результатами перевірок ДПІ в м. Алушта винесені податкові повідомлення - рішення № 0000102303\0 від 16.01.06р., №0000102303\1 від 24.02.06р., №0000112303\0 від 16.01.06р. та рішення про застосування фінансових санкцій №0001632303\0\1859 від 01.08.05р., №0002452303\0\2236 від 10.09.2005р.
Податкові повідомлення - рішення у порядку, передбаченому п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181-Ш від 21.12.2000р., оскарженими до ДПІ у м.Алушта не були.
Посилення позивача на те, що відповідно до п.6 ст.9 Закони України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Позовні вимоги не підлягають задоволенню у звьязку з наступним.
Позивач не вірно застосував норми п.6 ст.9 Закони України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
Згідно з Указом Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які є виробниками підакцизних товарів, здійснюють господарську діяльність, пов'язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних пально-мастильних матеріалів.
Відповідно до п.1 Закону України «Про ставки акцизного збору на спиртетиловий та алкогольні напої» шампанське має код виробу за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 2204 10, є вином ігристим.
Таким чином, при здійсненні діяльності з торгівлі шампанського повинен був застосовувати реєстратор розрахункових операцій.
Відповідно до п.1 ст. 3 Закони України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
П. 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства передбачено, що Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Відповідно до Роз'яснень Президії ВАС України №02-5/35 від 26.01.2000р. «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних та інших органів», акт державного або іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, направлений на врегулювання тих або інших суспільних відносин та має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. П. 6.2 вказаних Роз'яснень визначає, що не можуть оспорюватись в господарському суді акти ревізій, документальних перевірок, дії службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами перевірок тощо, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Керуючись ст. 17 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: несвоєчасної реєстрації як платника акцизного збору - 1 700 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Постанова складена у повному обсязі та підписана 31.07.2006р.
У зв'язку з викладеним, керуючись ст. ст. 99, 100, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її складання в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.